Blog

naturalny obelisk kryształ górski, czym są kryształy

Czym są kryształy?

Kryształ to minerał o regularnie powtarzającej się strukturze molekularnej. Brzmi skomplikowanie? Dla mnie też. Uprośćmy to.

Większość kryształów tworzy się wewnątrz Ziemi podczas procesu zwanego nukleacją, w którym intensywne ciepło i ciśnienie powodują, że ich cząsteczki tworzą trójwymiarową strukturę sieciową – coś na wzór planu. Ten układ geometryczny zmusza cząsteczki kryształu do przyjęcia możliwie najbardziej stabilnej postaci poprzez powtarzanie tego wzoru, aż kryształ zostanie w pełni uformowany, przybierając znaną nam formę.

Tworząc się na naszej Ziemi przez tysiące – a nawet miliony – lat, dosłownie skrystalizowały wiedzę o naszej planecie i tym, co się działo podczas ich powstawania. Kryształy zatrzymują czas.

Jednak kamienie to coś więcej niż tylko materia i cząsteczki. Doskonała, stabilna struktura kryształu reprezentuje równowagę i harmonię, której większość ludzi szuka we własnym życiu. Jako dary z Ziemi, kryształy są symbolami równowagi i doskonałości, od których możesz rozpocząć własną transformację w całą, zdrową, zrównoważoną istotę, którą chcesz być. Posiadanie kryształów wokół Ciebie równoważy twoje ciało, umysł i ducha.

Coś magicznego dzieje się, gdy trzymasz kryształ lub zakładasz biżuterię z nich wykonaną. Prawda?

Szukaj

Kategorie

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Zobacz również

12 inspiracji na świąteczny prezent

7 grudnia 2022

Witaj grudniu! Święta coraz bliżej, a Ty nie masz jeszcze pomysłu na...

Kamienie na stres

27 listopada 2022

Bardzo często otrzymuje pytania, czy znam kamienie na stres. Mam dla Ciebie...

Pies – opis chińskiego znaku

22 listopada 2022

Według chińskiego horoskopu Pies jest znakiem osób urodzonych w 1922, 1934, 1946,...