Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Kamienie miłości- poznaj ich kryształowe ciekawostki

Kamienie miłości- poznaj ich kryształowe ciekawostki

Luty kojarzy mi się nieodłącznie z miłością. A w Artsentowym blogu dawno nie było kryształowych ciekawostek, dlatego pomyślałam, że warto połączyć te dwa tematy ze sobą i przedstawić bliżej kamienie miłości ich kryształowe sekrety.

Wiesz, że luty ma w swoim zanadrzu aż dwa święta związane z okazywaniem uczuć? Pierwsze z nich to Walentynki. Pod koniec miesiąca, a dokładnie 26 lutego obchodzimy święto Drugiej Połówki (w Stanach znane jako Spouse’s Day). Przyznam, że bardziej lubię to drugie. Dzień drugiej połówki jest świętem mniej znanym w Polsce, dzięki czemu nie jest ono tak rozdmuchane. Nie sposób zrobić wielkiego szumu wokół święta, o którym nie wszyscy jeszcze słyszeli. Dzień drugiej połówki rządzi!

Niezależnie od tego, czy obchodzisz Walentynki, dzień Drugiej Połówki, czy oba święta omijasz szerokim łukiem, bardzo mi zależy abyś poznała/poznał kamienie miłości, które wspierają i uczą nas jak kochać siebie. Tak! Siebie także fajnie jest kochać ❤️

Kamienie miłości- poznaj ich sekrety

Kwarc Różowy, najlepszym kamieniem miłości na świecie!

To wspaniały kamień bezwarunkowej miłości wobec siebie samego, jak i drugiej osoby. To także kryształ życzliwości i współczucia, który działa na czakrę serca. Pomaga w uzdrawianiu emocji. Dawno temu, bo aż 600 lat przed naszą erą ludzie uznali, że to kamień pomagający sercu.

Obrazek przedstawia różowe kule z Kwarcu Różowego. W dalszym planie znajdują się goździki w kolorze różowym oraz biżuteryjny żuk, także w różowym kolorze.

Według mitologii rzymskiej Kwarc Różowy powstał poprzez połączenie krwi bogini Afrodyty z krwią jej kochanka Adonisa.

Adonis został zaatakowany przez boga wojny Aresa, który przybrał postać dzika. Afrodyta, ruszając na pomoc swojemu ukochanemu, zaplątała się w krzew dzikiej róży, a pomieszana krew bogini i jej kochanka zastygła w formie kryształu Kwarcu Różowego.

Ametyst

Ametyst łagodzi wszelkie nerwowe nastroje i myśli. Czy wiesz, że potrafi także leczyć miłosne kłótnie? Może też usuwać uzależnienia jednego z partnerów, które powodują napięcia w związku.

Ametyst jest kamieniem świętego Walentego oraz wiernych kochanków. Wierzy się, że święty nosił pierścień z Ametystem, na którym był wyrzeźbiony Kupidyn.

Angelit

Angelit zmniejsza złość i napięcie u drugiej połówki, która powstała podczas kłótni. Jest pomocny, zwłaszcza gdy spór zaczął się od Waszych odmiennych spojrzeń na tą samą sprawę.

Angelit działa też jako psychiczna tarcza przeciwko złorzeczeniu, ale nie krzywdzi osoby, która je wypowiada.

Kryształ ten będzie świetnym prezentem dla osoby, która się wyprowadza ze swojego domu rodzinnego. Angelit daje swego rodzaju błogosławieństwo dla nowej drogi życia, a także umożliwia kontakt z domowym duchem opiekuńczym.

Akwamaryn

Wspiera życie dwojga ludzi o różnych stylach życia i pomaga im zharmonizować wspólną codzienność.

Podaruj drugiej osobie Akwamaryn jako amulet wiecznej miłości. Kryształ ochroni związek od kłótni oraz wesprze wierność.

Lapis Lazuli

Afgańczycy używali Lapisu Lazuli do wyrobu biżuterii już sześć tysięcy lat temu. Nośmy go dla poprawienia komunikacji, na przykład na poziomie serca z kimś, kogo kochamy. Lapis Lazuli działa na korzyść długotrwałych związków, wprowadzając do nich harmonię.

Kryształ ten znany jest jako kamień sprawiedliwości. Pomaga wziąć odpowiedzialność za siebie i nie zrzucać winy na innych za stracone szanse.

Rodonit

Rodonit to kamień delikatnej miłości. Pomaga podnieść się po zakończeniu związku. Kryształ ten pomaga nauczyć się kochać siebie i dobrze się czuć we własnym towarzystwie. Rodonit jest kamieniem rozsądku, dzięki czemu uchroni Cię od powtórzenia starych błędów.

Obrazek przedstawia różowe kule z Kwarcu Różowego. W dalszym planie znajdują się goździki w kolorze różowym oraz biżuteryjny żuk, także w różowym kolorze.

Kamienie miłości, zwłaszcza te zielone i różowe (Kwarc Różowy i Rodochrozyt) wspaniale współpracują z czakrą serca. Otwierając serce na świat i miłość, wnoszą do naszego życia coś, co trudno jest uchwycić słowami. Z otwartym sercem mamy większą przestrzeń do rozmów, nawet tych trudnych. Wydaje się, jakby wszystko szło jakoś łatwiej, milej i w zgodzie z naszym wnętrzem. Pracując z kamieniami, możemy wesprzeć nasz rozwój duchowy oraz drogę do poznania i otwarcia czakry serca. Jako, że luty został okrzyknięty przeze mnie miesiącem miłości, chciałabym podarować wszystkim fanom Artsento prezent w postaci promocji na Kwarc Różowy, który zakończy się dopiero z pierwszym dniem marca.

Niech się dzieje magia ✨ Niech się dzieje miłość ❤️

Namaste,

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...