Artsento

Bransoletki

Kategoria produktu

Koloru -

Czakra -

 • Korony

  Korony

 • Trzeciego oka

  Trzeciego oka

 • Gardła

  Gardła

 • Serca

  Serca

 • Splotu słonecznego

  Splotu słonecznego

 • Sakralna (krzyżowa)

  Sakralna (krzyżowa)

 • Podstawy (korzenia)

  Podstawy (korzenia)

Zodiak -

 • Baran

 • Bliźnięta

 • Byk

 • Koziorożec

 • Lew

 • Panna

 • Rak

 • Ryby

 • Skorpion

 • Strzelec

 • Waga

 • Wodnik

Żywioł -

 • Ogień

 • Powietrze

 • Woda

 • Ziemia

Wg Numerologii -

 • 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9

Bransoletki z naturalnych kamieni

Niezwykłe właściwości kamieni naturalnych znane są od wieków. Z ich dobrodziejstw korzystały starożytne cywilizacje takie jak Grecy, Rzymianie czy Egipcjanie. Wierzyli oni, iż kamienie mają bardzo duży wpływ na nasze zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Poszczególnym kamieniom naturalnym przypisuje się bogatą symbolikę oraz niewidzialną, a zarazem niezwykłą cechę, jaką jest skupienie energii. To właśnie ta energia sprawia, że posiadacze takowych kamieni mogą z ich pomocą poprawić samopoczucie i pewność siebie, odzyskać harmonię oraz energię witalną, a nawet uśmierzyć ból. Kamienie naturalne wykorzystuje się do produkcji biżuterii takiej jak naszyjniki, kolczyki, pierścionki czy bransoletki. Nosząc taką biżuterię z kamieni naturalnych, pozwalamy, aby nasze ciało, duch i rozum każdego dnia czerpały z drogocennej mocy kamieni naturalnych.

Bransoletki z naturalnych kamieni zielone kamienie

Moda na bransoletki z naturalnych kamieni

Coraz częściej dostrzec można na rękach kobiet jak i mężczyzn bransoletki z kamieni naturalnych bądź ich elementami. Szeroka gama kolorów pozwala dobrać bransoletkę do każdej stylizacji. Przykuwający wzrok wygląd oraz niesamowita funkcjonalność sprawiły, że popularność tych błyskotek stale wzrasta. Bransoletki z naturalnych kamieni są bowiem nie tylko pięknym dodatkiem, ale też swego rodzaju amuletem odpychającym od nas to, co negatywne.

Poszukując odpowiedniego kamienia, powinniśmy polegać szczególnie na własnej intuicji. Pamiętajmy jednak, że istnieją kamienie przypisane do konkretnego znaku zodiaku lub liczby numerologicznej, co może nam ułatwić wybór. Nie każdy zna swoją liczbę lub sposób na jej wyliczenie, ale każdy zna swój znak zodiaku. Znaki zodiaku powiązane są z konkretną gwiazdą lub planetą. Kamienie szlachetne i półszlachetne są jakby odbiornikami nastawionymi na fale wysyłane przez przyporządkowane im planety i gwiazdy. Odpowiednie dopasowanie kamienia do znaku zodiaku pozwala na wzmocnienie jego właściwości poprzez powiązanie z mocą danej planety. Warto o tym pamiętać decydując się na zakup bransoletki. Jaki więc kamień wybrać, aby spełniał swoje przeznaczenie?

Bransoletki z naturalnych kamieni czerwone kamienie

Bransoletka z różowych i fioletowych kamieni naturalnych

Zodiakalne bliźnięta są to osoby sympatyczne z dużym poczuciem humoru. Jednak ze względu na swoje niezdecydowanie mają problemy z podejmowaniem decyzji. Osoby te bardzo łatwo tracą koncentrację. Dlatego jeśli szukają one bransoletki z fioletowymi kamieniami naturalnymi, idealne dla nich będą ametyst lub fioletowy czaroit. Ametyst pozwoli skupić się na rzeczach ważnych, odpychając złe myśli. Przyczynia się też do kształtowania silnej woli i stabilizacji emocjonalnej. Jest to kamień opiekuńczy, co oznacza, że wskaże nam właściwą drogę. Podobnie jak fioletowy czaroit, który pomoże bliźniętom pozbyć się lęków, stanów niepokoju i ciągłych obaw rozjaśniając nasz umysł.

Osobą spod znaku wagi, szukającym bransoletek z różowymi akcentami poleca się dwie odmiany kwarcu. Ze względu na to, iż osoby te nade wszystko cenią sobie rodzinę i miłość, idealny będzie kwarc różowy nazywany kamieniem miłości. Pomoże on znaleźć szczerą miłość, której wagi tak bardzo pragną oraz pozwala zaakceptować siebie. Podobne właściwości posiada również kwarc truskawkowy. Ponadto dzięki niemu możemy się zrelaksować i odnaleźć spokój w natłoku spraw codziennych. Oba te kamienie otwierają nasze serca.

różowe Bransoletki z naturalnych kamieni

Czerwone kamienie w bransoletce

Jak powszechnie wiadomo, czerwony to kolor symbolizujący miłość, ale też odwagę i żywiołowość. W bransoletkach rewelacyjnie prezentują się kamienie takie jak piasek pustyni, jaspis czerwony czy karneol. Pierwszy z nich pasuje do osób spod znaku byka. Takie osoby twardo stąpają po ziemi i z uporem dążą do wyznaczonego celu. Są pracowite, lecz zbyt wiele wymagają od siebie i innych. Piasek pustyni to kamień, który zwalcza u nich zmęczenie i zły nastrój w zamian dodając pewności siebie.

Kolejne dwa będą mocno wspierały zodiakalne skorpiony. Jako że skorpiony kierują się głównie emocjami, są bardzo wybuchowymi osobami. Tu z pomocą przychodzi jaspis czerwony, którego ogromna moc pozwala się uspokoić i odprężyć. Jaspis czerwony jest kamieniem antystresowym. Szczególnie polecany skorpionom, ze względu na ich porywczy charakter, jest karneol, ponieważ łagodzi negatywne emocje (nienawiść, okrucieństwo czy gniew). Pobudza kreatywność i twórczość popychając do tworzenia nowych projektów.

czerwone Bransoletki z naturalnych kamieni

Bransoletka z czarnych kamieni

Zakup bransoletki z czarnych kamieni naturalnych powinny wziąć pod uwagę zwłaszcza osoby spod znaków: koziorożec, baran, strzelec i wodnik. Kolor czarny nadaje szyku, przez co jest kojarzony z władzą i elegancją.

Osoby urodzone jako zodiakalne koziorożce poświęcają bardzo wiele dla pracy, ponieważ jest to ich główny obszar życia. Są przy tym pracowite i sumienne. Tak więc wybór kamienia takiego jak kwarc dymny będzie idealny, gdyż zwiększa fizyczną wytrzymałość. 

Zodiakiem, który posiada zdolności przywódcze, jest bez wątpienia baran. Potrafi zmotywować innych do działania i posiada doskonały zmysł organizacyjny. Często jednak rozpoczyna zbyt wiele rzeczy naraz, co w połączeniu z tendencją do rozpraszania może przynieść mizerny efekt. Każda osoba spod znaku barana powinna zaopatrzyć się więc w tzw. kamień sukcesu, czyli granat. Dodaje on odwagi, wzmacnia siłę woli i logiczne myślenie.

Hematyt zwany „kamieniem wojowników” pomoże baranom pokonać trudności i osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Noc kairu to kamień, który wspomaga przepływ myśli między ludźmi, a zarazem skutecznie odstrasza ludzi niechcianych. Z racji tego, iż wodniki są bardzo towarzyskie, noc kairu będzie dla nich odpowiednim wyborem. Dodatkowo stabilizuje on emocje i wzmaga opanowanie.

Kolejnym znakiem zodiaku, który powinien zainteresować się czarnym kolorem kamieni w bransoletce, jest strzelec. Osoby o znaku strzelca mogą poszczycić się niezachwianym optymizmem. Uwielbiają nowe wyzwania, lecz rzadko doprowadzają je do końca z powodu swojego słomianego zapału. W sytuacji, gdy presja zewnętrzna jest nie do wytrzymania, strzelca wesprze obsydian. Uchroni go również przed pechem.

czarne Bransoletki z naturalnych kamieni

Zielone kamienie – bransoletka z naturalnymi kamieniami

Zielony to kolor nadziei i bezpieczeństwa. Kamienie naturalne w tym kolorze wzmagają rozwój intelektualny i dodają kreatywności. W tych kamieniach szczególnie dobrze będzie się czuć osoba spod znaku raka lub ryb.

Raki to bardzo wrażliwe osoby. Choć często się zamartwiają i przesadnie analizują, można na nich polegać, gdyż dotrzymują danego słowa. Oliwin zwiększy u nich cierpliwość i asertywność czego skutkiem będzie większa pewność siebie. Uleczy on rany z przeszłości tak jak zielony jaspis, który pozwala pozbyć się poczucia winy. Awenturyn pozwoli spojrzeć na świat z większym optymizmem i napełni raka chęcią do życia. Malachit podobnie jak zielony nefryt zadbają o perfekcyjną kondycję emocjonalną i dopomogą w stresogennych sytuacjach.

Propozycją dla zodiakalnych ryb, które są serdeczne i posiadają ogrom empatii, jest jadeit. To minerał, który harmonizuje myśli oraz przynosi dobrobyt. Drugim istotnym dla ryb kamieniem jest fluoryt. Ten z kolei uczy je brania odpowiedzialności za swe czyny i sprzyja koncentracji.

zielona Bransoletki z naturalnych kamieni

Niebieskie kamienie naturalne – jaka bransoletka

Minerały koloru niebieskiego zapewniają spokój i bezpieczeństwo. W taką bransoletkę powinni uzbroić się przedstawiciele znaków lwa i panny.

O zodiakalnych lwach często bywa głośno, co im zresztą odpowiada, gdyż lubią być w centrum uwagi. Kamienie dedykowane tej grupie to larimar i apatyt. Dzięki wibracjom, jakimi emanuje larimar można spojrzeć na świat z innej perspektywy. Apatyt natomiast pomaga artystycznym lwom urzeczywistnić marzenia i zrealizować cele.

Przymiotniki, które idealnie opisują osoby spod znaku panny to: perfekcyjna i cierpliwa. Niestety nie potrafią odmawiać, co sprawia, że zatracają się w realizowaniu przysług, zaspokajając potrzeby innych. W zdobyciu asertywności, której im znacząco brakuje, pomoże akwamaryn. Odwagę może zapewnić im wysoka energia lapis lazuli, zaś racjonalne myślenie i skupienie przyniosą uspakajające właściwości niebieskiego sodalitu.

niebieskie Bransoletki z naturalnych kamieni

Bransoletki w sklepie Artsento

Kamienie naturalne oddziałują na różne aspekty naszego życia. Wprowadzają do niego równowagę i pozytywnie nastrajają. Oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią też funkcję terapeutyczną – otwierają serca, relaksują umysł i uzdrawiają ciało. Warto więc nosić bransoletkę z naturalnymi kamieniami, aby w magiczny, niewidzialny gołym okiem sposób poprawić jakość swojego życia.

Kamienie naturalne od wieków były używane ze względu na swoje właściwości lecznicze. W przypadku bransoletek Artsento kamienie są starannie dobrane nie tylko ze względu na ich piękno, ale przede wszystkim ze względu na ich potencjał terapeutyczny. Otwierające serce, relaksujące umysł i uzdrawiające ciało – te kamienie przynoszą równowagę do naszego życia w sposób, który naprawdę można poczuć. Bransoletki z kamieni naturalnych w sklepie Artsento łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Każda bransoletka jest unikatowym dziełem sztuki, gdzie kamienie są starannie ułożone, tworząc niepowtarzalne wzory. To nie tylko ozdoba, ale także talizman, który nosząc przy sobie, możemy cieszyć się korzyściami zdrowotnymi i energetycznymi. W naszej kolekcji znajdziesz bransoletki z różnorodnymi kamieniami naturalnymi, takimi jak ametyst, kwarc różowy, turmalin, jaspis i wiele innych. Każdy kamień ma swoje unikalne właściwości, dlatego nasze bransoletki pozwalają dostosować do swoich potrzeb. Wprowadź do swojego życia energię, która rezonuje z Twoimi celami i pragnieniami. Artsento to nie tylko sklep, to przestrzeń, w której sztuka spotyka się z energią natury. Nasze bransoletki z kamieni naturalnych są świadectwem tej harmonii. Otwórz drzwi do równowagi, zdrowia i pozytywnej energii, nosząc unikalną bransoletkę Artsento. Pozwól magii natury być blisko Ciebie i wprowadź do swojego życia odrobinę ukojenia i piękna. Odkryj naszą kolekcję już dziś!

Bransoletki z naturalnych kamieni

Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.