Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Poznaj magiczne właściwości cytrynu

Cytryn to kamień szlachetny niegdyś uznawany za symbol bogactwa i sukcesu. Często ozdabiano cytrynem miecze wierząc, że przyniesie to sukces i zwycięstwo. Jego nazwa pochodzi od starofrancuskiego słowa citrin – żółty; gr. kitros – cytryna; łac. citrus – drzewo cytrusowe. Ze względu na swoją nietuzinkową żółtą barwę jest bardzo pożądany w jubilerstwie. Powstaje w wyniku naturalnego ogrzania kwarcu dymnego lub ametystu. Cytryn pomoże osiągnąć sukces i przyniesie szczęście.

bryłka naturalnego kamienia cytrynu

Jaką magiczną moc skrywa kamień cytrynu?

Potrafi wnieść światło do pomieszczenia, w którym jest trzymany. Posiada właściwości zwiększające ilość gotówki i z tego względu został nazwany Kamieniem Kupca. Pożądany wśród artystów ze względu na moc pobudzenia kreatywności i wyobraźni. Żółty cytryn przyczyni się także do przyciągania radości, kreatywności i dobrobytu.

Rodzaje cytrynu w sklepie z magicznymi kamieniami Artsento

W naszym sklepie Artsento cytryn występuje w różnych postaciach. Są to nieregularne surowe bryłki w rozmiarach 2-3cm, 3,5-4 cm, 5-6cm o różnej przejrzystości oraz intensywności koloru, monokryształy cytrynu 2 i 3 cm, a także polerowane bryłki w zawieszkach i wisiorkach.

krystaliczna szczotka cytrynu - naturalny kamień cytrynu

Jakie znaki zodiaków najwięcej zyskają dzięki mocy cytrynu?

Niektórym znakom zodiaku cytryn przyniesie najwięcej korzyści. Z jego wyjątkowej mocy skorzystają najbardziej:

  • Byk – doda zodiakalnym Bykom pewności siebie, pomoże w byciu asertywnym,
  • Panna – żółty cytryn zapewni im równowagę, odpędzi negatywne myśli, obawy i lęki, jednocześnie ułatwiając racjonalną ocenę swoich możliwości,
  • Bliźnięta – pomoże Bliźniętom radzić sobie z problemami emocjonalnymi, lepiej się z nimi uporać i zrozumieć skąd się biorą,
  • Lew – dzięki mocy cytrynu Lwy zyskają wiarę we własne siły.

Jak dbać o cytryn, aby przynosił szczęście?

Chcąc zwiększyć kreatywność i dobrobyt, przynieś go do swojego miejsca pracy, jest to kamień sukcesu, idealny dla osób przedsiębiorczych. Jeśli zależy Ci na bogactwie i zwiększeniu przychodów, noś go w torebce lub portfelu. Podczas medytacji pomoże Ci wzmocnić kreatywność i wydajność umysłową. Kamienie których aktualnie nie używasz przechowuj w bawełnianych woreczkach aby zadbać o ich trwałość.

naturalne bryłki cytrynu - kamień szlachetny cytryn