Artsento

o mnie

kamienie i kryształy z Artsento

O mnie

Cześć! 

Jestem Daria. Z kamieniami pracuję od niedawna, jednak jest to współpraca bardzo intensywna i wdzięczna. Wszystko zaczęło się od małych kryształów, zbieranych do mojej prywatnej kolekcji. I tak niewinne z pozoru kolekcjonowanie, przerodziło się w zauroczenie.

Moja relacja z kamieniami kwitła, nabierała nowych barw, a zbiory z dnia na dzień robiły się coraz większe. W tym czasie w mojej głowie zakiełkowało marzenie o własnym sklepie z kryształami.

Mam to szczęście, że każdy kryształ mogę dotknąć, dokładnie obejrzeć. Dzięki temu w sklepie znajdziesz starannie wybrane kamienie, ze względu na ich jakość, niepowtarzalny urok a także właściwości.

Zapraszam Cię do świata kamieni, pięknych kolorów, kształtów i magicznych właściwości. Czuj się jak u siebie i wybierz te, które z Tobą najmocniej rezonują.

Kamienie same mnie do siebie doprowadziły, a ja prowadzę je do was 🌙

O mnie

Sposoby oczyszczania kryształów

Z kamieniami należy obchodzić się z miłością i szacunkiem. Ważne jest ich regularne oczyszczanie, ponieważ lubią przyczepiać się do nich różne energie. Niekoniecznie te dobre. Znam wiele sposobów, jak pozbyć się negatywnej aury z kamieni. Pokaże Ci moje ulubione.

Najważniejszym elementem oczyszczania jest intencja. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, myśl o tym, że chcesz uwolnić swoje kamenie od wszelkiej negatywnej energii.

Woda 75%
Okadzanie 65%
Promienie księżyca 58%
Sklep Artsento - poznaj magię kamieni

Często zadawane pytania

Na kamienie, minerały i kryształy półszlachetnie nie są wystawiane certyfikaty. Jedynie bardzo rzadkie i drogie okazy mogą posiadać certyfikat. Wszystkie kamienie posiadają szereg charakterystycznych dla nich cech które umożliwiają bezproblemową i szybką identyfikacje. Na dzień dzisiejszy kryształy nie są produkowane syntetycznie, dlatego też nie trzeba potwierdzać ich autentyczności. Wszystkie kamienie dostępne w moim sklepie pochodzą od sprawdzonego, legalnego źródła.

To zależy tylko od Ciebie! Nie musisz się ograniczać, spróbuj obu wersji.

Niektórzy wolą naturalne, surowe kamienie, ponieważ czują, że ich energia jest silniejsza lub czystsza. Są też częściej wybierane przez kolekcjonerów okazów geologicznych. Ta forma kamieni nie została żaden w sposób ukształtowana przez człowieka.

Inni preferują polerowane okazy. Takie bryłki powstają poprzez umieszczenie ich w obracającym się cylindrze wraz z serią materiałów ściernych, aż szorstkie krawędzie staną się gładkie i zaokrąglone.

Pomocne jest posiadanie w swojej kolekcji różnorodnych kształtów kryształów, abyś mógł przekonać się, które bardziej do Ciebie przemawiają.

Wszystkie kamienie pakowane są w karton z ekologicznym wypełniaczem. Kryształowe szczotki na czas transportu zawsze zabezpieczam grubą warstwą folii bąbelkowej. Bryłki nie wymagają oddzielnego zabezpieczenia, wypełniacz świetnie spełnia swoją funkcję. Matka natura jest dla mnie ogromnie ważna, dlatego do pakowania używam ekologicznych taśm i kartonów, których nie owijam dodatkowo folią strecz.

Kryształy, zanim znalazły się w Twoich rękach, przebyły naprawdę długą drogę. Ich trasa nie była łatwa, często pakowane są jeden na drugim, bez żadnego zabezpieczenia. Mimo to przetrwały całe i zdrowe.

Większość kamieni i kryształów nie lubi przebywać długo na słońcu. Chodź pięknie się wtedy błyszczą, z czasem promienie słoneczne mogą powodować ich blakniecie. Kamienie najlepiej przechowywać w zacienionym i suchym miejscu

Kryształy nie wymagają szczególnej opieki. Ważne jest, aby przechowywać je w suchym i zacienionym miejscu. Większość kamieni można myć pod bieżącą letnia wodą, jednak zanim to zrobisz, upewnij się czy dany kamień dobrze reaguje na wodę. Co jakiś czas warto przetrzeć je z kurzu suchą lub wilgotną miękką ściereczką.

Jeśli lubisz nosić kilka kamieni zawsze przy sobie, trzymaj je w woreczku do tego przeznaczonym.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.