Artsento
Blog
ametyst właściwości magiczne sklep z kamieniami online

Ametyst właściwości magiczne

Ametyst to jeden z najpopularniejszych kamieni. Stanowi on 40% wszystkich powszechnych minerałów. Jego kolor oraz budowa przyciągają uwagę i mają w sobie coś, co nie pozwala o sobie długo zapomnieć. Nie będę ukrywać, że jest on moim ulubionym kamieniem. Zabieram Cię w podróż po drogach i rozdrożach krainy Ametystu. Zrobię co w mojej mocy, by przybliżyć Ci jego naturę, historię oraz wiele ciekawostek. Nie ma co przedłużać, ruszamy. 

Ametyst mineralogiczne fakty

Ametyst jest fioletową formą krystalicznego kwarcu. Kwarc to duża rodzina minerałów, która składa się z kryształów w każdym odcieniu tęczy. Bezbarwnym, czystym kwarcem jest Kryształ Górski, żółty to Cytryn a zielony to Prasiolit. Przydymiony, brązowy to Kwarc Dymny, rudy to Kwarc Żelazisty a różowy to oczywiście Kwarc Różowy. Fioletowy kolor Ametystu jest wynikiem obecności manganu w procesie powstawania.

Historia 

Najstarsza wzmianka o Ametyście znajduje się w egipskiej Księdze Umarłych, której powstanie datuje się na 3400 r.p.n.e. To zbiór blisko dwustu rozdziałów zawierających magiczne teksty, pieśni oraz rytuały ułatwiające zmarłemu przejście do raju. W egipskiej Księdze Umarłych ametystowe serce jest opisane jako symbol mądrości życiowej oraz czystego intelektu.

Ametyst nosili pierwsi chrześcijanie, a później biskupi. Wierzy się, że to kamień Świętego Walentego, który nosił pierścień z Ametystu, na którym był wyrzeźbiony Kupidyn. 

Sama nazwa Ametyst pochodzi z języka greckiego i oznacza „trzeźwy”. Grecy wierzyli, że pijąc wino z ametystowego kielicha ,po prostu się nie upiją. 

Obrazek przedstawia szczotkę Ametystu w odcieniu jasnego fioletu.

Jak Ametyst wpływa na emocje

Ametyst uznawany jest za naturalny środek uspokajający. Łagodzi nasze przeciążone od myśli i bodźców głowy. Wprowadza nas w wyższy stan duchowości. Zachęca do pracy nad sobą oraz wspiera duchowy wgląd. To cudowny kamień medytacyjny, który pomaga wyciszyć nasz umysł i dodatkowo chroni nas przed rozproszeniem. Ametyst zachęca do jasności, skupienia i świadomości. To bardzo wdzięczny kryształ. Podnosi naszą intuicję, jednocześnie dbając o to, abyśmy zbyt mocno nie odlecieli od Ziemi 🌏

A jeśli jesteśmy już przy temacie wzrostu, Ametyst pomaga zrównoważyć nasze emocjonalne wzloty i upadki, aby żyło nam się spokojniej. Kryształ ten niczym dobry przyjaciel zachęca nas do pracy nad sobą. Kieruję naszą energią tak, abyśmy przestali być pobłażliwi wobec siebie i nie spoczęli na laurach.

Jeżeli masz wątpliwości i zastanawiasz się, czy i jak wprowadzić zmiany w swoim życiu, poproś Ametyst o wsparcie. On poruszy Twoją energię, by udało się znaleźć wewnętrzną odwagę tak bardzo potrzebną do wprowadzenia zmian.

Ametyst to idealny kamień dla tych, którzy są przepracowani, ponieważ wspiera ich emocje, łagodzi niepokoje i niepewności, przez które dochodzi do wielu niepotrzebnych napięć. Mówi się, że to idealny kamień dla nerwusów, ponieważ łatwo wycisza tych, którzy mają skłonności do porywczości.

To również doskonały kamień dla dyplomatów, negocjatorów oraz ludzi biznesu. Podczas nerwowej debaty przynosi ukojenie i pozwala, aby w spokojny sposób przekazać swoje racje.

Obrazek przedstawia szczotkę Ametystu trzymaną na dłoni.

Medytacja z Ametystem

Jak wcześniej wspomniałam to jeden z najlepszych kamieni do medytacji. Kryształ ten pomoże Ci usunąć wszelkie blokady i zrównoważyć czakrę Trzeciego Oka. Jeżeli chcesz, aby Twoje wizualizacje był bardziej wyraziste, połóż Ametyst między brwiami.

Aby wzmocnić medytację i działanie kamienia, możesz zapalić świece w każdym odcieniu fioletu lub skorzystać z olejków eterycznych o zapachu akacji, migdałów, lawendy, paproci czy lilii. 

Praktyczne wskazówki

Jeżeli w Twoim otoczeniu jest miejsce, w którym nie chcą rosnąć rośliny bądź zwierzęta omijają je szerokim łukiem to znak, że zastała się tam energia. Z pomocą Ametystu uda Ci się ją poruszyć i ożywić. Połóż tam kryształ i pozwól mu pracować przez kilka dni. Po wszystkim oczyść miejsce drewienkiem Palo Santo, które domknie proces oczyszczania przez Ametyst oraz zaprosi pozytywną energię.

Surowy Ametyst w sypialni ochroni Cię przed koszmarami i bezsennością. Przed zaśnięciem potrzyj nim czoło w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, w miejscu czakry trzeciego oka. Jest to kamień szczególnie skuteczny w przypadku dziecięcych strachów przed ciemnością i potworami.

Ametyst możesz zabrać ze sobą na zakupy, ponieważ zmniejsza skłonność do nadmiernych wydatków czy pakowania się w nierozsądne inwestycje.

Obrazek przedstawia szczotkę Ametystu w odcieniu ciemnego fioletu.

Kryształowe Afirmacje

  • Czuje jak spokój wypełnia moje wnętrze, czuje się dobrze ze sobą
  • Mam pełną kontrolę nad swoimi zachciankami
  • Podążam ścieżką prawdy.

Ametyst wspiera inne kamienie

Szczotka Ametystowa to także wspaniałe wsparcie dla innych kamieni. Połóż ją w pobliżu kryształów, aby dodać im energii.

Jeżeli masz wrażenie, że Twój Ametyst stracił kolor, lub delikatnie się zmatowił to znak, że trzeba go oczyścić i naładować. Podobnie jest, kiedy czujesz, że Twój kryształ wydaje się cięższy niż zwykle. Może być tak, że wypełnił się ciężką energią i trzeba mu pomóc poprzez oczyszczanie ✨

W sklepie Artsento znajdziesz szeroki wybór wśród Ametystów. Czekają na Ciebie kryształowe szczotki, szpice, polerowane lub surowe bryłki. Jak wspomniałam na początku to mój ulubiony kamień. Mam nadzieję, że udało mi się i Ciebie w pozytywny sposób zarazić tą miłością do Ametystu.

Namaste,

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...