Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika

Wodnik – opis znaku zodiaku

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym czasie na świat przychodzą ludzie, którzy za nic mają przeciwności losu, są wytrwałe, ambitne i bardzo uparte. Potrafią przy tym patrzeć daleko w przyszłość i nie bać się nowych rozwiązań. Jeśli chcesz zdobyć Wodnika, pamiętaj, że to samotnik, usidlenie go wymaga czasu i pracy.

Spis treści:

Wodnik – charakterystyka znaku zodiaku

To człowiek, który nade wszystko ceni sobie wolność i niezależność. Myśliciel, wizjoner i wynalazca – lubi pracować dla dobra ludzkości. Uparty i konsekwentny, trudno go zawrócić z raz obranej drogi. Lubi ludzi, ale lubi też być sam. Kiedy zmęczy się towarzystwem innych osób, zamyka się w sobie i chętnie ucieka do swojej kryjówki.

Wodnik nie poddaje się schematycznemu myśleniu, nie lubi sztywno narzucanych reguł, woli tworzyć własne. Jest przy tym bardzo inteligentny i tolerancyjny. To raczej liberał niż konserwatysta. Lubi stawiać na swoim. Jeśli mu na czymś bardzo zależy, może uciec się do manipulacji drugim człowiekiem.

Najważniejsze zalety Wodnika: jest bardzo mądry, otwarty na innych, przyjacielski, skory do pomocy i wizjonerski. Często jego myśli biegną tam, gdzie nikt jeszcze nie ośmielił się sięgnąć.

Najważniejsze wady Wodnika: bywa uparty, czasem zdziwaczały, buntowniczy. Ma problem z okazywaniem emocji, przez co bywa brany za gbura lub człowieka oschłego.

Talizmany zodiakalnego Wodnika

Jeśli Wodnik chce przyciągnąć szczęście i powodzenie, musi pamiętać o sprzyjających mu żywiołach, kamieniach i innych talizmanach:

  • Żywiołem Wodnika jest powietrze.
  • Jego decyzjami rządzą dwie silne planety: Saturn i Uran.
  • Szczęśliwe kolory to fiolet i błękit nieba.
  • Rośliny: Mandragora, przebiśnieg, jarzębina.
  • Odpowiednikiem Wodnika w chińskim zodiaku jest Tygrys.
  • Kamienie: opal, akwamaryn, turkus, fluoryt, hematyt, chryzokola.

Wodnik – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealnym partnerem dla Wodnika będzie drugi Wodnik – doskonałe porozumienie i uszanowanie prywatności pozwoli stworzyć stabilny i długotrwały związek. Równie dobrze ułożą się relacje z Bliźniętami, Strzelcem i Wagą, a także, choć w mniejszym stopniu, z Baranem.

Przy wchodzeniu w związek z Bykiem, Lwem, Skorpionem, Koziorożcem i Rybami zaleca się Wodnikom ostrożność. Powinny natomiast unikać Raka i Panny, w tym połączeniu nie znajdą szczęścia.

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalny Wodnik w miłości

Wodnik to partner pełen sprzeczności. Potrafi kochać całym sobą, ale gdy czuje, że w związku robi mu się za ciasno, może się nagle wycofać na z góry upatrzone pozycje. Nigdy nie oddaje siebie w stu procentach, zawsze musi mieć jakiś margines swobody.

Na jego zaufanie trzeba sobie zapracować, bowiem powoli odsłania karty. Nie jest typem zaborczego zazdrośnika, jednak oczekuje od drugiej strony lojalności i oddania.

Wodniki to intelektualiści. Nie interesują ich związki oparte wyłącznie na płaszczyźnie erotycznej, chociaż seks sam w sobie bardzo lubią.  Poszukują kogoś, kto doceni ich intelekt i będzie w stanie zainteresować je twórczo. Cenią sobie kreatywność, a w drugiej osobie chcą zobaczyć impuls do działania.

Wodnik nie lubi nudy.

Wodnik: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Zodiakalny Wodnik ceni sobie wolność, także w życiu rodzinnym. Ponieważ na co dzień trudno o kompromis między zaangażowaniem w sprawy rodziny a życiem samotniczym, często popadają we frustrację. Na założenie rodziny decydują się późno, ich młodość zaś może być burzliwa.

Jako rodzic nie jest nadopiekuńczy, a dzieci traktuje po koleżeńsku. Daje im dużo swobody, niestety nie potrafi stawiać granic i egzekwować dyscypliny.

Wodniki są bardzo przyjacielskie. Wynika to z faktu, iż lubią, gdy ludzie czują się dobrze w ich towarzystwie. Są pomocne, momentami zabawne i kompletnie bezinteresowne.

Zodiakalny Wodnik w pracy

Wodniki niewątpliwie są bardzo pracowite, niestety często to praca jest celem samym w sobie. Nie umieją czerpać z niej należnych im korzyści finansowych.

Wodnik długo szuka idealnej pracy dla siebie. Eksperymentuje, zmienia zawody i pracodawców. Gdy jednak znajdzie coś, co uzna za swoje powołanie, odda się nowemu zajęciu bez reszty, za to z korzyścią dla innych kolegów z pracy. To innowator, jego pomysły są niezwykle cenne.

Zdrowie zodiakalnego Wodnika

Aby utrzymać wysoki poziom aktywności umysłowej i zdrowia, Wodnik nie może stronić od ćwiczeń fizycznych. Siedzący tryb życia jest dla niego zabójczy.

Sprawdź też:

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnym Wodniku

Urodziny Wodnika

Osoby urodzone pomiędzy 20 stycznia, a 18 lutego są zodiakalnymi Wodnikami.

Wodnik – dopasowanie w związku

Idealny partner: Wodnik
Dobre dopasowanie: Bliźnięta, Strzelec, Waga
Neutralne: Baran
Nienajlepsze dopasowanie: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby
Złe dopasowanie: Rak, Panna

Talizmany i patroni Wodnika

Żywioł: powietrze
Planety: Saturn i Uran
Kolor: fiolet, błękit
Roślina: mandragora, przebiśnieg, jarzębina
Kamienie: opal, akwamaryn, turkus, fluoryt, hematyt, chryzokola

Zalety osób spod znaku Wodnika

Przyjacielski, inteligentny, pomocny, wizjoner.

Wady osób spod znaku Wodnika

Uparty, buntowniczy, nie okazuje emocji.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...