Artsento
Blog
opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika

Wodnik – opis znaku zodiaku

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym czasie na świat przychodzą ludzie, którzy za nic mają przeciwności losu, są wytrwałe, ambitne i bardzo uparte. Potrafią przy tym patrzeć daleko w przyszłość i nie bać się nowych rozwiązań. Jeśli chcesz zdobyć Wodnika, pamiętaj, że to samotnik, usidlenie go wymaga czasu i pracy.

Spis treści:

Wodnik – charakterystyka znaku zodiaku

To człowiek, który nade wszystko ceni sobie wolność i niezależność. Myśliciel, wizjoner i wynalazca – lubi pracować dla dobra ludzkości. Dzięki swojej mądrości, empatii i poczuciu sprawiedliwości jest prawdziwym aktywistą, który potrafi skutecznie uświadomić społeczeństwu, gdzie potrzebna jest zmiana. Wodnik jest często postrzegany jako osoba, która zdecydowanie wyprzedza swoje czasy. 

Uparty i konsekwentny, trudno go zawrócić z raz obranej drogi. Lubi obecność innych ludzi i nie ma problemu, aby pobyć  samemu. Kiedy zmęczy się towarzystwem innych osób, zamyka się w sobie i chętnie ucieka do swojej kryjówki. Wodnik nie poddaje się schematycznemu myśleniu, nie lubi sztywno narzucanych reguł, woli tworzyć własne. Jest przy tym bardzo inteligentny i tolerancyjny. To raczej liberał niż konserwatysta. Lubi stawiać na swoim. Jeśli mu na czymś bardzo zależy, może uciec się do manipulacji drugim człowiekiem. 

Jedną z ważniejszych lekcji dla Wodnika jest nauka wykorzystywania swojego potencjału do inspirowania ludzi do pozytywnych zmian, przy jednoczesnej nauce akceptacji i tolerancji dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na przemianę.

Najważniejsze zalety Wodnika: jest bardzo mądry, otwarty na innych, przyjacielski, skory do pomocy i wizjonerski. Często jego myśli biegną tam, gdzie nikt jeszcze nie ośmielił się sięgnąć. Ma umiejętność szerokiego postrzegania rzeczywistości.

Najważniejsze wady Wodnika: bywa uparty, czasem zdziwaczały, buntowniczy. Ma problem z okazywaniem emocji, przez co bywa brany za gbura, człowieka oschłego i cynicznego. Potrafi wykorzystać swoją inteligencję i wiedzę, by umniejszyć wartość innych ludzi. Nie potrafi zrozumieć, że inni mogą być na odmiennym poziomie świadomości, a to, co pragnie im przekazać, jest dla nich niezrozumiałe. 

Największe obawy Wodnika

Wodniki podkreślając swój innowacyjny duch oraz bystrą naturę jednocześnie mogą żyć w cieniu zwątpienia. To może doprowadzić do zamartwiania się nad tym, czy są wystarczająco dobrzy, w tym, kim są i co robią.

Wodnik: sposoby radzenia sobie ze stresem

Najlepsze dla Wodnika jest zrobienie czegoś spontanicznego! To pomoże uspokoić zestresowany i przepracowany umysł. Wodniku, po prostu wyjdź z domu lub pracy i zobacz, dokąd zaprowadzi Cię życie.  

Talizmany zodiakalnego Wodnika

Jeśli Wodnik chce przyciągnąć szczęście i powodzenie, musi pamiętać o sprzyjających mu żywiołach, kamieniach i innych talizmanach:

  • Żywiołem Wodnika jest powietrze.
  • Jego decyzjami rządzą dwie silne planety: Saturn i Uran.
  • Szczęśliwe kolory to fiolet i błękit nieba.
  • Rośliny: Mandragora, przebiśnieg, jarzębina.
  • Odpowiednikiem Wodnika w chińskim zodiaku jest Tygrys.
  • Kamienie: opal, akwamaryn, turkus, fluoryt, hematyt, chryzokola.

Wodnik – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealnym partnerem dla Wodnika będzie drugi Wodnik – doskonałe porozumienie i uszanowanie prywatności pozwoli stworzyć stabilny i długotrwały związek. Równie dobrze ułożą się relacje z Bliźniętami, Strzelcem i Wagą, a także, choć w mniejszym stopniu, z Baranem. Wodnik i Bliźnięta zazwyczaj cenią sobie nowoczesne idee i są otwarte na eksperymenty. Oba znaki mogą czerpać radość z wymiany pomysłów i zainteresowań. Zarówno Wodnik, jak i Strzelec, zazwyczaj cenią sobie duch przygody. Oba znaki mogą docenić swobodę i elastyczność w związku. Waga, będąc znakiem skupionym na relacjach, może wprowadzić do związku z Wodnikiem element równowagi i harmonii. Baran, będąc ognistym znakiem, przynosi do związku z Wodnikiem energię, entuzjazm i gotowość do działania.

Przy wchodzeniu w związek z Bykiem, Lwem, Skorpionem, Koziorożcem i Rybami zaleca się Wodnikom ostrożność. Byki są bardziej skoncentrowane na stabilności, spokoju i aspektach materialnych życia. Wodniki, będąc bardziej ekscentryczne i niezależne, mogą mieć trudności w zrozumieniu i dostosowaniu się do tego bardziej tradycyjnego podejścia. Lwy zazwyczaj potrzebują dużo uwagi i uznania. Wodniki, będąc bardziej niezależne i zorientowane na idee, mogą nie zawsze spełniać te potrzeby, co może prowadzić do konfliktów. Skorpiony są znakiem głęboko zaangażowanym emocjonalnie i tajemniczym. Wodniki, które zazwyczaj stawiają na powierzchowność, komunikację i lekkość, mogą odczuwać trudności w zrozumieniu i radzeniu sobie z głębokimi emocjami Skorpiona. Koziorożce są zwykle poważne, zdyscyplinowane i skoncentrowane na osiąganiu celów. Wodniki, będąc bardziej lekkie i towarzyskie, mogą mieć trudności w zrozumieniu lub podzielaniu powagi, jaką Koziorożec przywiązuje do życiowych spraw. Z kolei Ryby są bardziej skupione na intuicji, emocjach i niematerialnych aspektach życia. Różnice w podejściu do rzeczywistości mogą prowadzić do nieporozumień.

Wodniki powinny natomiast unikać Raka i Panny, w tym połączeniu nie znajdą szczęścia.

Raki zazwyczaj potrzebują silnego poczucia bezpieczeństwa i bliskości emocjonalnej w związku. Wodniki, które mogą być bardziej niezależne i nieprzewidywalne, mogą nie zawsze spełniać te potrzeby. Panny są często analityczne i praktyczne, podczas gdy Wodniki mogą preferować abstrakcyjne myślenie i być bardziej zorientowane na idee niż na konkrety.

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalny Wodnik w miłości

Wodnik to partner pełen sprzeczności. Potrafi kochać całym sobą, ale gdy czuje, że w związku robi mu się za ciasno, może się nagle wycofać na z góry upatrzone pozycje. Nigdy nie oddaje siebie w stu procentach, zawsze musi mieć jakiś margines swobody.

Na jego zaufanie trzeba sobie zapracować, bowiem powoli odsłania karty. Nie jest typem zaborczego zazdrośnika, jednak oczekuje od drugiej strony lojalności i oddania.

Wodniki to intelektualiści. Nie interesują ich związki oparte wyłącznie na płaszczyźnie erotycznej, chociaż seks sam w sobie bardzo lubią.  Poszukują kogoś, kto doceni ich intelekt i będzie w stanie zainteresować je twórczo. Cenią sobie kreatywność, a w drugiej osobie chcą zobaczyć impuls do działania.

Wodnik nie lubi nudy.

Wodnik: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Zodiakalny Wodnik ceni sobie wolność, także w życiu rodzinnym. Ponieważ na co dzień trudno o kompromis między zaangażowaniem w sprawy rodziny a życiem samotniczym, często popadają we frustrację. Na założenie rodziny decydują się późno, ich młodość zaś może być burzliwa.

Jako rodzic nie jest nadopiekuńczy, a dzieci traktuje po koleżeńsku. Daje im dużo swobody, niestety nie potrafi stawiać granic i egzekwować dyscypliny.

Mama Wodnik jest prawdziwym paradoksem: jest kochająca, czuła i zaangażowana, ale potrafi też być powściągliwa i nieco zimna. Potrafi być surowa i rygorystyczna, jeśli to konieczne, ale również zabawna i spontaniczna.

Tata Wodnik bardzo troszczy się o swoją rodzinę, zwłaszcza o swoje dzieci. Dołoży wszelkich starań, aby rodzina czuła się bezpiecznie. Nie potrafi krzyczeć na swoje dzieci, jednak biada temu, kto chciałby im wyrządzić krzywdę.

Wodniki są bardzo przyjacielskie. Wynika to z faktu, iż lubią, gdy ludzie czują się dobrze w ich towarzystwie. Są pomocne, momentami zabawne i kompletnie bezinteresowne. Zapewnią wsparcie emocjonalne, oferują pomoc w drobnych sprawach i zawsze będą chętni na szaloną wycieczkę.

Zodiakalny Wodnik w pracy

Wodniki niewątpliwie są bardzo pracowite, niestety często to praca jest celem samym w sobie. Nie umieją czerpać z niej należnych im korzyści finansowych.

Wodnik długo szuka idealnej pracy dla siebie. Eksperymentuje, zmienia zawody i pracodawców. Gdy jednak znajdzie coś, co uzna za swoje powołanie, odda się nowemu zajęciu bez reszty, za to z korzyścią dla innych kolegów z pracy. To innowator, jego pomysły są niezwykle cenne.

Zdrowie zodiakalnego Wodnika

Aby utrzymać wysoki poziom aktywności umysłowej i zdrowia, Wodnik nie może stronić od ćwiczeń fizycznych. Siedzący tryb życia jest dla niego zabójczy. Zodiakalny Wodnik powinien uważać na wszelkiego rodzaju uzależnienia i zadbać o swój układ nerwowy. Znak ten jest podatny na zaburzenia nerwowe, bezsenność, a także niepokój.

Ascendent w Wodniku

Osoba o Ascendencie w Wodniku może być postrzegana jako niezależna i oryginalna, która ceni swoją wolność osobistą. Jest otwarta i tolerancyjna, lubi angażować się w cele charytatywne. 

Zaskakująca kreatywność i ekscentryczne podejście do życia sprawiają, że zachowanie takiej osoby  jest trudne do przewidzenia. Mimo czasem zdystansowanej natury, posiadasz Ascendenta w Wodniku dąży do nawiązywania nietypowych, intelektualnych relacji z innymi, a jego podejście do życia jest pełne nowatorskich pomysłów.

Gdzie znajduje się gwiazdozbiór Wodnika?

Gwiazdozbiór Wodnika znajduje się na niebie na północ od gwiazdozbioru Ryb i na południowy wschód od gwiazdozbioru Koziorożca. W okresie jesiennym na półkuli północnej Wodnik jest bardziej widoczny na wschodzie. Zimą przesuwa się on w kierunku zenitu. Wiosną i latem Wodnik staje się bardziej widoczny na zachodzie.

Czy gwiazdozbiór Wodnika jest widoczny w Polsce?

Gwiazdozbiór Wodnika jest obserwowalny na nocnym niebie w Polsce, a jego widoczność zmienia się w zależności od pory roku. Najlepszy momentem na dostrzeżenie tego gwiazdozbioru jest okres od września do stycznia, kiedy jest on wysoko na południowym wschodzie i przemieszcza się w kierunku zenitu, aż do południowo-zachodniego horyzontu.

Wodnik w mitologii greckiej

Ten powietrzny znak jest powiązany z Ganimedesem, księciem Troi. Ganimedes był synem króla Trosa, a Zeus zwrócił na niego uwagę podczas, gdy ten pasł stado owiec na górze Ida. Według mitu, Zeus zamienił się w orła i porwał Ganimedesa, przenosząc go na Olimp. Tam młodzieniec został uczyniony kochankiem Zeusa i pełnił funkcję dzisiejszego kelnera, serwując napoje nektaru i ambrozji.

Sprawdź też:

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnym Wodniku

Urodziny Wodnika

Osoby urodzone pomiędzy 20 stycznia, a 18 lutego są zodiakalnymi Wodnikami.

Motto Wodnika

Być innym to być oryginalnym.

Wodnik – dopasowanie w związku

Idealny partner: Wodnik
Dobre dopasowanie: Bliźnięta, Strzelec, Waga
Neutralne: Baran
Nienajlepsze dopasowanie: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby
Złe dopasowanie: Rak, Panna

Talizmany i patroni Wodnika

Żywioł: powietrze
Planety: Saturn i Uran
Kolor: fiolet, błękit
Roślina: mandragora, przebiśnieg, jarzębina
Kamienie: opal, akwamaryn, turkus, fluoryt, hematyt, chryzokola

Zalety osób spod znaku Wodnika

Przyjacielski, inteligentny, pomocny, wizjoner.

Wady osób spod znaku Wodnika

Uparty, buntowniczy, nie okazuje emocji.

Ziołowe wsparcie dla Wodnika

Lawenda, mięta pieprzowa, kakao, jaśmin, rozmaryn, lipa, koper włoski, pokrzywa

Znane osoby spod znaku Wodnika:

Czesław Niemen, Krzysztof Ibisz, Doda, Antoni Królikowski, Krzysztof Kamil Baczyński, Konstanty Ildefons Gałczyński, Karol Darwin, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston, Alicia Keys.

Filmy, które mogą zainspirować Wodnika

Matrix – dla fascynacji filozofią, niezależności i nowatorskiego myślenia.
Chłopaki nie płaczą – dla poczucia humoru, oryginalności i postawy nonkonformistycznej.
V jak Vendetta – dla walki o wolność, idealizmu i rewolucyjnego ducha.

Książki, które mogą wciągnąć zodiakalnego Wodnika

“Odyseja kosmiczna 2061”, Arthur C. Clarke
“Morze spokoju”, Emily St. John Mandel
“Rabbits”, Miles Terry

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...