Artsento
Blog
kalcyt optyczny żółty Artsento sklep online

Kryształowe ciekawostki

Za każdym kamieniem stoją kryształowe historie. Nie ukrywam, że bardzo lubię odkrywać ich kolejne fragmenty. Pomyślałam, że raz w miesiącu będę zbierać takie ciekawostki i na łamach blogu dzielić się nimi z szerszym gronem. W sklepie każdy kamień ma swój unikalny opis, dzięki któremu poznasz naturę oraz sposób w jaki pomaga. W Kryształowych ciekawostkach pierwsze skrzypce grają nietuzinkowe historie.

Kryształ i pierwsza podróż

Pierwszy artykuł tego cyklu będzie opisywał cztery kamienie o cudownej energii. Wszystkie działają na rzecz czakry serca, wszystkie mają w sobie piękny zielony kolor. Jeżeli lubisz medytować, możesz do pracy z nimi użyć zielonej świecy. Jednak zacznijmy od ciekawostek.

Fluoryt

Ponad 500 lat temu w Chinach służył do wyrobu naczyń. Był także wykorzystywany jako substytut jadeitu. Fluoryt wniesie powiew świeżej energii tam gdzie jest dużo zanieczyszczeń. Jeżeli kochasz motyle, zostaw jeden kamień w ogrodzie, aby je przyciągał.

Medytując z Fluorytem, użyj kadzidełka lub olejku o zapachu eukaliptusa.

✨Kryształowe Afirmacje✨

„To ja odpowiadam za to, jak wygląda mój świat”

„Szukam w innych tego, co najlepsze”

„Będę mówić szczerze, nie krzywdząc”

Heliotrop

Jedna z legend mówi, że Heliotrop był kiedyś zielonym Jaspisem, ale podczas ukrzyżowania Chrystusa upadła na niego kropla krwi, dodając czerwone wybarwienia.

Heliotrop pomaga naszym mamom, a także nam w relacjach z nimi. Aby zaczął działać, należy ustawić go obok zdjęcia naszej rodzicielki.

Uważa się, że Heliotrop to także kryształ, który przynosi pieniądze do naszego domu i firmy. Trzymajmy go w słoiku z drobnymi monetami, tak aby padało na niego światło słoneczne. On już będzie wiedział co z tym zrobić.

Medytując z Heliotropem, użyj kadzidełka lub olejku o zapachu kopalu, cynamonu, smoczej krwi, imbiru czy kuminu.

✨Kryształowe Afirmacje✨

„Zmiany witam Was serdecznie w moim życiu”

„Jestem gotowy do nowej drogi, mój przewodnik mnie chroni”

Zoisyt

Nazwany na cześć Sigmunda Zoisa, który odnalazł go w 1804 roku w austriackiej Karyntii, w masywie Saualpe. Kryształ ten został poświęcony duchom gór, których moce, według pradawnych wierzeń są zaklęte w Zoisycie.

Uważa się, że kryształ ten mówi o nas samą prawdę. Jeżeli masz coś do ukrycia, to lepiej nie trzymaj go przy sobie, lub pozbądź się wszelkich mrocznych tajemnic.

Zoisyt kieruje nasze kroki, myśli i plany w stronę natury. Trzymając go w kieszeni będziesz w stanie zatrzymać się w ciszy i spokoju, nawet w tak niepozornym miejscu jak park miejski.

Medytując z Zoisytem, użyj kadzidełka lub olejku o zapachu mięty, sosny, cedru, rozmarynu czy drzewa różanego.

✨Kryształowe Afirmacje✨

„Daje sobie pozwolenie na robienie tego, co sprawia mi przyjemność”

„Widzę i odkrywam siebie. Jestem bardziej spostrzegawczy i wrażliwy na siebie i swoje potrzeby”

Agat Drzewny

Jego nazwa jest silnie powiązana z nimfami leśnymi z greckiej mitologii. To one ówcześnie były duchami lasów i drzew. Agat Drzewny był zakopywany przez starożytnych Greków na polach w czasie siewu, aby pomógł im i zapewnił obfite plony. To cudowny strażnik i łącznik człowieka z naturą.

Medytując z Agatem Drzewnym, użyj kadzidełka lub olejku o zapachu cedru, cyprysu sosny czy drzewa herbacianego.

✨Kryształowe Afirmacje✨

„Szukam nowych powiązań”

„Ja i natura to jedność”

„Mam wsparcie wśród innych”

Rozpoczynając cykl o kryształowych ciekawostkach, chciałam także przemycić nowe wskazówki, jak można pracować z kamieniami. Jak widzisz, do każdego z nich dodałam zapach, który wzmacnia medytacje i afirmacje. Trzymając w dłoni dany kamień, możesz powtarzać je, lub stworzyć własne, bazując na tych, które tutaj są. Zaufaj swojej intuicji, ona wie co jest dla Ciebie najlepsze.

Namaste,

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...