Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Waga - opis znaku zodiaku

Waga – opis znaku zodiaku

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na początku jesieni, czyli pomiędzy 23 września a 22 października. Dowiedz się więcej o tym znaku zodiaku.

Waga – charakterystyka znaku zodiaku

Wagę cechuje przede wszystkim silne poczucie sprawiedliwości i dążenie do równowagi. Niestety, nie zawsze jest to plusem, Wagi bowiem nie potrafią podejmować szybkich decyzji i często są niezdecydowane, co działa na ich niekorzyść. Wynika to z chęci bycia obiektywnym i rozważenia wszystkich „za” i „przeciw” w danej sytuacji, co prowadzi do zbytniej ostrożności i zbyt małostkowej analizy zagadnienia. Kiedy Waga podejmie już jakąś decyzję, z dużym prawdopodobieństwem będzie ona słuszna.

Osoby spod znaku Wagi są intelektualistami, z którymi można prowadzić ożywione dyskusje, nawet gdy ma się odmienne poglądy. Choć zazwyczaj są spokojne i unikają konfliktów, to są w stanie walczyć do końca w imię wyższych wartości, szczególnie sprawiedliwości.

Wagi cenią sobie komfort, sztukę i elegancję. Poza upodobaniem do piękna, estetycznych wnętrz i galerii sztuki, często mają także duszę artystyczną i duży talent. Niektórzy przez to mogą być postrzegane jako próżne czy powierzchowne, ale Waga szuka także piękna wewnętrznego i idealistycznie postrzega cały świat, jak i innych ludzi.

Talizmany zodiakalnej Wagi

Każdy znak zodiaku ma przyporządkowany żywioł, planetę, a także talizmany, które wspierają jego pozytywne cechy i pomagają przezwyciężać trudności. W przypadku Wagi są to:

  • Żywioł: powietrze.
  • Planeta rządząca: Wenus.
  • Szczęśliwe kolory: różowy i niebieski.
  • Szczęśliwe rośliny: aloes, figowiec pospolity i malwa.
  • Odpowiednik w chińskim zodiaku: Pies.
  • Szczęśliwe kamienie: akwamaryn, kwarc różowy, jaspis, szafir, chryzokola i jadeit.

Waga – zgodność z innymi znakami zodiaku

Wagi poprzez wspólne cechy, takie jak komunikatywność i racjonalizm, świetnie dogadują się z innymi znakami powietrza – Bliźniętami i Wodnikami. Z osobami spod tych znaków tworzą też najlepsze pary. Bardzo dużo łączy Wagi również z Baranami i Strzelcami, a w swoich różnicach idealnie się uzupełniają. Interesujący związek mogą stworzyć z Lwami i innymi Wagami. Jeśli chodzi o połączenie z Bykiem, Panną czy Rybami, to byłaby to raczej przeciętna relacja, choć z potencjałem, jeśli obie strony włożą w to dużo zaangażowania. Wagi mają małe szanse na owocny związek i zrozumienie z Rakiem, Skorpionem czy Koziorożcem.

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalne Wagi w miłości

Wadze patronuje Wenus – planeta miłości, przyjemności i piękna. Osoby spod tego znaku są urodzonymi romantykami i poszukują idealnej miłości, a przy tym są otwarte na flirt i eksperymenty. Promienieją, kiedy są zakochane i potrafią wchodzić w związki bez głębszego zastanowienia, a kiedy znajdą odpowiednią osobę, mocno się angażują w związek i troszczą o partnera.

Niestety i w miłości widać niezdecydowanie Wagi. Często nie są one gotowe na narzeczeństwo, ślub czy wspólne mieszkanie; z jednej strony chcą stabilizacji i wielkiej miłości, z drugiej jednak ciągnie je do niezależności i zabawy. Decydują się na dalsze kroki w związku dopiero po jakimś czasie, kiedy są pewne uczuć drugiej osoby i tego, czy spełnia ona jej wymagania.

Waga: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Waga bez bliskich osób nie jest w stanie być szczęśliwa. To osoby bardzo towarzyskie i rodzinne, nastawione na uszczęśliwianie swoich bliskich i troskę. To samo podejście przenoszą również na swoich przyjaciół, z którymi nawiązują bardzo głębokie więzi. Osoby spod znaku Wagi są wyrozumiałe i życzliwe, a spędzanie czasu z przyjaciółmi i z rodziną sprawia im dużą przyjemność.

Jako rodzic Waga bywa niekonsekwentna, może mieć problemy ze stawianiem granic i łatwo idzie na ustępstwa. Czasami również unika domowych obowiązków, pozostawiając je na głowie partnera i dzieci, jednak jest wspierająca i gotowa do walki o rodzinę do utraty tchu.

Zodiakalne Wagi w pracy

W pracy Wagi są zazwyczaj osobami bardzo zaangażowanymi, nastawionymi na sprawiedliwość i kontakty z innymi. Lubią pracować w grupie, kiedy mogą się dzielić swoimi przemyśleniami i pomysłami ze współpracownikami. Waga jest również odpowiedzialna i uczciwa, zarówno wobec kolegów z pracy, jak i przełożonych czy klientów. Nie lubią jednak pracować pod presją czasu.

Wagi raczej nie sprawdzają się w miejscach, gdzie jest dużo zmian i konfliktów, a także na stanowiskach wymagających podejmowania szybkich decyzji. Dobrze za to odnajdują się w zawodach artystycznych, a także intelektualnych, na przykład jako adwokat.

Zdrowie zodiakalnej Wagi

Wagi często są wątłego zdrowia i szybko podupadają na zdrowiu fizycznym, jeżeli mają dużo stresu w życiu. Mogą jednak cieszyć się dobrym zdrowiem, jeśli odnajdą równowagę w życiu i pamiętają o ograniczaniu niezdrowego jedzenia, alkoholu i niezdrowych rozrywek. Kluczowe jest także spędzanie czasu z bliskimi, przebywanie na świeżym powietrzu i kontakcie ze specjalistami, zamiast ukrywania swoich dolegliwości zdrowotnych.

Wagi często są leniwe i mają problem z regularnymi ćwiczeniami. Dla zachowania zdrowia warto pamiętać o aktywności fizycznej.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...