Artsento

O nas

Cześć! Jesteśmy Artsento i od 2021 roku możesz kupić u nas kamienie z całego świata. Kochamy to, co robimy i zależy nam, by ta dobra energia trafiła także do Ciebie.

W języku esperanto Artsento oznacza sztukę. Dla nas świat minerałów jest najcudowniejszą sztuką, której autorem jest natura.

Początki Artsento

Wszystko zaczęło się od małych kryształów, które Daria, założycielka Artsento skrzętnie zbierała do swojej prywatnej kolekcji. Z czasem niewinne kolekcjonowanie, przerodziło się w zauroczenie. Relacja Darii z kamieniami zacieśniała się, a zbiory z dnia na dzień robiły się coraz większe. To właśnie w tym czasie zakiełkowało marzenie Darii o założeniu własnego sklepu z kryształami.

Dzięki cierpliwej i wymagającej wiele wysiłku pracy Darii udało się marzenie przeobrazić w rzeczywistość. Dokładnie 8 maja 2021 roku pierwszy klient zamówił u nas blisko 10 minerałów.

Poznaj nasz cały zespół

Od 2021 wiele się zmieniło. Nasz sklep online znacznie się powiększył. Z roku na rok przybywa do sklepu coraz więcej kamieni z całego świata, a także nowych członków naszego zespołu, których pieszczotliwie nazywamy kryształkami Artsento.

Daria

Założycielka i szefowa Artsento. Uwielbia czytać książki i jest autorką wszystkich zdjęć kamieni, które widzisz w sklepie. To także kryształowa mentorka całego zespołu. Gdyby można było porównać Darię do kamieni, to uosabia ona cechy Karneolu, Kwarcu Różowego i Kryształu Górskiego- motywuje zespół do działania, tworzy ciekawe pomysły sprzedażowe i wszelkie nowości. Dba o dobrą energię i ma wielkie serce nie tylko dla swojego zespołu, ale również dla każdego klienta. Darię możesz czasami spotkać w sklepie stacjonarnym Artsento, który znajduje się w Pszczynie, przy ulicy Piastowskiej 4A.

Mateusz

Prywatnie mąż Darii i miłośnik Formuły 1. W Artsento szef i człowiek od zadań specjalnych. To właśnie Mateusz odbiera najczęściej telefony od klientów, którzy dzwonią z pytaniami o swoje zamówienia i nie tylko.

Mateusz to uosobienie Kwarcu Dymnego połączonego z Tygrysim Okiem i Agatem Drzewnym. Jest bardzo spokojny i serdeczny, a cierpliwość Jego nie zna granic. Nie uznaje słowa „nie da się”- zawsze znajduje pozytywne rozwiązanie każdej sytuacji. Jest pewny siebie i zawsze dąży do wyznaczonego celu.

Kamil

Kamil dba o to, by Twoje zamówienie było odpowiednio zapakowane i trafiło do Ciebie, jak najszybciej. Jest połączeniem Kwarcu Truskawkowego z Opalem i Sodalitem. Kamil to dusza artysty. Wydał już swój tomik wierszy. Jest dobrze zorganizowany, chętnie pomaga w zespole i jest bardzo uczynny. Razem z Weroniką tworzy magiczne Mystery Boxy dopasowane do klienta. 

Kasia

Odpowiada na Wasze e-mail’e i wiadomości w social mediach. Jest po uszy zakochana w kryształach. Lubi eksperymentować z energią kamieni i sprawdzać na sobie, jak kryształy wpływają na naszą aurę i samopoczucie. Kasia jest połączeniem Anielskiej Aury, Agatu Crazy Lace i Czarnego Kyanitu. Uwielbia również ezoterykę. Z chęcią odpowiada na wszystkie pytania i podszeptuje, który kamień będzie odpowiedni dla danej osoby, czy sytuacji. 

Weronika

Weronika również jest odpowiedzialna za realizację zamówień. Razem z Kamilem dba o to, by Twoje kamienie były pięknie zapakowane. Weronika to połączenie Fluorytu, Agatu Mszystego i Jaspisu czerwonego. Kocha rośliny- ma w swojej kolekcji wielką Monsterę. Jest punktualna, żywiołowa, uśmiechnięta i doskonale potrafi zarządzać wieloma zadaniami jednocześnie.

Zuza

Zuzę możesz spotkać w sklepie stacjonarnym w Pszczynie. Jest bardzo otwarta i pomocna. Uwielbia rozmawiać z klientami i chętnie pomaga w doborze odpowiednich minerałów. Zuza to połączenie Agatu Blue Lace z Różą Pustyni i Celestynem. Dba o detale i lubi, jak każdy kamień i biżuteria, które są w sklepie mają swoje miejsce.

Niezwykły świat kamieni Artsento

Nasza praca jest również naszą wielką pasją. Dzięki temu w sklepie znajdziesz starannie wybrane kamienie, ze względu na ich jakość, niepowtarzalny urok, a także właściwości. Całym zespołem zapraszamy Cię do świata kamieni, pięknych kolorów, kształtów i magicznych właściwości. Czuj się jak u siebie i wybierz te, które z Tobą najmocniej rezonują.

Sposoby oczyszczania kryształów

Z kamieniami należy obchodzić się z miłością i szacunkiem. Ważne jest ich regularne oczyszczanie, ponieważ lubią przyczepiać się do nich różne energie. Niekoniecznie te dobre. Znam wiele sposobów, jak pozbyć się negatywnej aury z kamieni. Pokaże Ci moje ulubione.

Kamień naturalny

Woda

Kamień naturalny

Okadzanie

Kamień naturalny

Promienie księżyca

Najważniejszym elementem oczyszczania jest intencja. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, myśl o tym, że chcesz uwolnić swoje kamenie od wszelkiej negatywnej energii.

Kamień naturalny

Często zadawane pytania

Czy na kamienie wystawiane są certyfikaty?

Na kamienie, minerały i kryształy półszlachetnie nie są wystawiane certyfikaty. Jedynie bardzo rzadkie i drogie okazy mogą posiadać certyfikat. Wszystkie kamienie posiadają szereg charakterystycznych dla nich cech które umożliwiają bezproblemową i szybką identyfikacje. Na dzień dzisiejszy kryształy nie są produkowane syntetycznie, dlatego też nie trzeba potwierdzać ich autentyczności. Wszystkie kamienie dostępne w moim sklepie pochodzą od sprawdzonego, legalnego źródła.

Lepsze są polerowane czy surowe bryłki?

To zależy tylko od Ciebie! Nie musisz się ograniczać, spróbuj obu wersji.

Niektórzy wolą naturalne, surowe kamienie, ponieważ czują, że ich energia jest silniejsza lub czystsza. Są też częściej wybierane przez kolekcjonerów okazów geologicznych. Ta forma kamieni nie została żaden w sposób ukształtowana przez człowieka.

Inni preferują polerowane okazy. Takie bryłki powstają poprzez umieszczenie ich w obracającym się cylindrze wraz z serią materiałów ściernych, aż szorstkie krawędzie staną się gładkie i zaokrąglone.

Pomocne jest posiadanie w swojej kolekcji różnorodnych kształtów kryształów, abyś mógł przekonać się, które bardziej do Ciebie przemawiają.

Jak pakowane są kamienie?

Wszystkie kamienie pakowane są w karton z ekologicznym wypełniaczem. Kryształowe szczotki na czas transportu zawsze zabezpieczam grubą warstwą folii bąbelkowej. Bryłki nie wymagają oddzielnego zabezpieczenia, wypełniacz świetnie spełnia swoją funkcję. Matka natura jest dla mnie ogromnie ważna, dlatego do pakowania używam ekologicznych taśm i kartonów, których nie owijam dodatkowo folią strecz.

Kryształy, zanim znalazły się w Twoich rękach, przebyły naprawdę długą drogę. Ich trasa nie była łatwa, często pakowane są jeden na drugim, bez żadnego zabezpieczenia. Mimo to przetrwały całe i zdrowe.

Jak przechowywać kamienie?

Większość kamieni i kryształów nie lubi przebywać długo na słońcu. Chodź pięknie się wtedy błyszczą, z czasem promienie słoneczne mogą powodować ich blakniecie. Kamienie najlepiej przechowywać w zacienionym i suchym miejscu

Jak dbać o kryształy?

Kryształy nie wymagają szczególnej opieki. Ważne jest, aby przechowywać je w suchym i zacienionym miejscu. Większość kamieni można myć pod bieżącą letnia wodą, jednak zanim to zrobisz, upewnij się czy dany kamień dobrze reaguje na wodę. Co jakiś czas warto przetrzeć je z kurzu suchą lub wilgotną miękką ściereczką.

Jeśli lubisz nosić kilka kamieni zawsze przy sobie, trzymaj je w woreczku do tego przeznaczonym.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.