Blog

kamienie na jesień czerwone

Czerwone kamienie na jesień

Jesień rozgościła się u nas na dobre. Nasze ciała jeszcze pamiętają gorące promienie słońca, a obecne temperatury na zewnątrz wołają już o ciepłe kurtki. Takie zmiany mogą zwiększyć w nas poczucie smutku, dlatego warto wzmocnić się energetycznie już na samym jego początku. Jesień to także czas  przejściowy. Przygotowuje nas do zimy, czyli sezonu stagnacji, melancholii i zastoju. Aby nie dać się wciągnąć w zbyt ciężkie i trudne emocje, warto mieć przy sobie czerwone kamienie. Energia tego koloru kojarzy się z ogniem, pasją, ciepłem i witalnością. Przygotowałam  listę kamieni, które wesprą nas w nadchodzącym czasie. 

Kamienie idealne na jesień

Karneol

Pomaga w zespole przewlekłego zmęczenia oraz uczucia braku energii. Budzi w nas chęć do życia oraz działania. Ten czerwony kamień idealnie sprawdzi się na pochmurną i deszczową jesień.  Wniesie ciepło i radość.

Czerwony Jaspis 

Legendy głoszą, że Czerwony Jaspis noszony zimą chroni przed przeziębieniem i grypą.  Ten czerwony kamień dodaje pewności siebie. Dzięki swoim wibracjom jest stymulatorem energii życiowej chi, który przynosi siłę fizyczną i witalną. 

Mookait

Mookait to forma Jaspisu, który pochodzi z zachodniej Australii. To kamień zapewniający przypływ motywującej, pozytywnej energii. Jest on dedykowany tym, którzy czują, że utknęli w jakiejś sytuacji i trudno im z niej wyjść. Mookait może dodać odwagi, niezbędnej do wyruszenia naprzód. Niesie ożywczą częstotliwość siły i witalności oraz zwiększa Siłę Życiową.

Granat

To cudowny kamień, który ożywia życie i wprowadza pozytywną energię do Twojej codzienności. Mówi się, że ma właściwości ochronne przed Wampirami Energetycznymi. 

Jesienne wieczory z czerwonymi kamieniami

Gdy znajdziesz chwilę dla siebie, usiądź wygodnie i zapal świece oraz swoje ulubione kadzidełka. Na jesienne wieczory idealnie sprawdzą się takie zapachy jak Amber, Drzewo Sandałowe, Smocza Krew czy Palo Santo

Weź w dłoń czerwony kamień i wpatrując się w taniec płomienia ze świecy, wyobraź sobie, jak napełniasz się życiodajną i piękną energią.

Możesz też po prostu trzymać kryształ, on doskonale będzie wiedział jak pokierować energią. Po chwili pracy z nim poczujesz spokój i odprężenie.

Jednego jestem pewna. Z czerwonymi kamieniami ta jesień będzie naprawdę przyjemną porą roku.  Niech służą Wam jak najlepiej ✨

Namaste

Daria.

Szukaj

Kategorie

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Zobacz również

12 inspiracji na świąteczny prezent

7 grudnia 2022

Witaj grudniu! Święta coraz bliżej, a Ty nie masz jeszcze pomysłu na...

Kamienie na stres

27 listopada 2022

Bardzo często otrzymuje pytania, czy znam kamienie na stres. Mam dla Ciebie...

Pies – opis chińskiego znaku

22 listopada 2022

Według chińskiego horoskopu Pies jest znakiem osób urodzonych w 1922, 1934, 1946,...