Artsento
Blog

Ładowanie kamieni- sekrety pracy z energią minerałów

Czy wiesz, że ładowanie kamieni jest tak samo istotnym procesem, jak ich oczyszczanie? Ku mojemu zdziwieniu nadal niewiele się o tym mówi. A to bardzo ważny i potrzebny element w energetycznej pielęgnacji naszych kryształów. 

Oczyszczając kamienie pomagamy im pozbyć się wszelkiej nieodpowiedniej energii. A ładując je, dodajemy im więcej witalności, światła i mocy.

Dlaczego ładowanie kamieni jest takie ważne?

Zanim opowiem Ci jak ładować kamienie, chciałabym wyjaśnić, po co w ogóle ten zabieg jest potrzebny. Jeżeli pracujesz z kamieniami, to znaczy, że one oddają dla Ciebie całą swoją dobrą energię. I chociaż uważa się, że czerpią one swoją moc z nieskończonego źródła, to uważam, że warto z naszej strony trochę im pomóc i zadbać o ich pozytywne wibracje.
Pewnie zastanawiasz się, co z kamieniami, których nie używasz, albo mają przerwę we wspieraniu Twojej energii?. Otóż te kryształy także trzeba oczyszczać i ładować. A wszystko to przez kurz, który wpływa na ich wibracje i obniża je.

Kilka łatwych metod, które naładują Twoje kamienie

Poznaj trzy metody, które w łatwy sposób naładują Twoje kryształy. Myślę, że każdą z nich możesz używać naprzemiennie. Oczywiście, to tylko moja sugestia, zrób tak, jak podpowiada Ci intuicja. Jeżeli jakaś metoda, szczególnie przypadnie Ci do gustu, to warto się jej trzymać.

Magia światła, czyli ładowanie kamieni z pomocą świecy

To zdecydowanie mój faworyt! Możesz go stosować niezależnie od fazy księżyca. Ważne, aby pod ręką była świeca. Warto użyć do tego tealighta lub świecę intencyjną. Ich czas palenia waha się między 2 a 4 godzinami.

Zdjęcie przedstawia jeden ze sposobów ładowania kamieni, czyli świeczkę, wokół której ułożone są minerały, takie jak azuryt, czarny kyanit, czy ametyst.

Przed zapaleniem świecy, skoncentruj się na swoich intencjach i ułóż kamienie dookoła świeczki. Wyobraź sobie, jak energia świecy przenika kamienie i napełnia je pozytywną mocą. Ważne, aby świeca wypaliła się do końca, ponieważ nie powinno się samemu gasić świec, które otrzymały intencję. 

Moc Księżyca

Kamienie najlepiej ładować energią Księżyca, kiedy nasz Satelita dąży do pełni. Umieść kryształy na zewnątrz w miejscu, gdzie będą miały dostęp do światła księżyca. Może to być parapet, balkon czy inne miejsce na zewnątrz i zostaw je tam na całą noc.

Magiczne wsparcie Ziemi

Możesz naładować swoje kamienie poprzez zakopanie ich w ziemi. I choć ostatnia metoda wydaje się pracochłonna, to warto od czasu do czasu z niej skorzystać. Energia bujnej roślinności oraz czystości ziemi potrafi naładować kryształy naturalną mocą. Warto jednak pamiętać o uwzględnieniu warunków atmosferycznych i specyficznych właściwości kamieni. Nie wszystkie kryształy lubią wodę i wilgoć, dlatego polecam Ci profilaktycznie schować je do pudełeczka, które ochroni je przed niekorzystnymi warunkami. Kamienie warto zakopać w ziemi na dobę lub dwie.

Jak często ładować kamienie?

Najlepiej to zrobić zaraz po oczyszczeniu kamieni. Jeżeli stawiasz swoje pierwsze kroki w kryształowym świecie, polecam Ci zajrzeć do artykułu, w którym opowiadam, jak możesz to zrobić. Wystarczy, że klikniesz tytuł i od razu przeniesiesz się do tego tekstu.

Mam nadzieję, że ta wiedza wzbogaci Twoją kryształową wiedzę i dzięki niej Twoje kamienie zyskają jeszcze więcej wspaniałej energii. Niech się dzieje magia ♡

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
[newsletter_form type="minimal" confirmation_url="#"]
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...