Artsento
Blog

Magiczne Kamienie Urodzeniowe- tajemnice miesiąca narodzin

Kamienie urodzeniowe to minerały, które są przypisane poszczególnym miesiącom roku. Każdy miesiąc jest związany z konkretnym kamieniem, który ma symboliczne znaczenie i przypisuje mu się specjalne właściwości. Kamienie urodzeniowe są popularne w biżuterii i stanowią częsty prezent z okazji urodzin.

Dlaczego warto nosić kamienie urodzeniowe?

Kamień urodzeniowy oprócz właściwości danego minerału posiada także dodatkowe cechy:

  • ✨ dodaje odwagi i zachęca do działania
  • ✨ wzmacnia i przyciąga pozytywną energię
  • ✨ wspiera kreatywność
  • ✨ wzmacnia wrażliwość na subtelne energie
  • ✨ chroni przed negatywnymi energiami i nieszczęściami

Do każdego z dwunastu miesięcy przypisany jest jeden, góra trzy kamienie. To kryształowe talizmany, które podkreślają wyjątkowość i wspierają w życiowej podróży.

Poznaj wszystkie kamienie urodzeniowe

Styczeń – Granat

Granat pomaga stymulować kreatywność i przenosić pomysły z wyobraźni na rzeczywiste projekty. Energia tego minerału pomaga nam  uwolnić wszelkie uczucia niepokoju i paniki. Granat ochrania, a także wzmacnia naszą energię oraz sprzyja realizacji pragnień. Umieszczony pod poduszką może złagodzić złe sny. To idealny minerał, kiedy czujemy, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, ponieważ jego energia aktywuje nasz instynkt przetrwania, wnosząc w takie momenty odwagę i nadzieję. 

Zdjęcie przedstawia bransoletkę z Granatem, kamieniem urodzeniowym osób, które urodziły się w styczniu

Luty – Ametyst

Poprawia kreatywność i pomaga rozwijać pasje. Dzięki jego wpływowi dużo łatwiej jest przyswajać nowe idee. Jest kamieniem, który pobudza do działania i doprowadza projekty
do skutku. To talizman koncentracji i sukcesu. Ametyst wpływa kojąco na nasze sny, odganiając od nich wszelkie koszmary. Pomaga w rozwijaniu intuicji oraz w zwalczaniu bezsenności, stresu, lęków i uzależnień. Sprzyja bezpiecznej podróży.

Marzec – Akwamaryn

Akwamaryn wspomaga odwagę, uspokaja i pozwala radzić sobie z przytłaczającym natłokiem myśli. Jest silnie połączony z miłością i współczuciem. Przypomina nam, dlaczego kochamy tych, którzy są nam bliscy i pomaga być bardziej świadomym i życzliwym wobec nich.

Kwiecień – Diament

Diament niesie ze sobą energię o wysokiej częstotliwości, która stymuluje i otwiera wszystkie czakry. Kryształy Diamentu pomagają złagodzić strach i niepokój. Trzeba być świadomym, że Diament potrafi podnosić energię zarówno pozytywną, jak i negatywną. Wszystko zależy od tego, jakie wibracje panują w naszym wnętrzu.

Grafika przedstawia wszystkie kamienie urodzeniowe, od stycznia do grudnia

Maj – Szmaragd

Szmaragd pozwala nam wchodzić w relacje z innymi bez utraty własnego poczucia siebie. Uczy także cierpliwości, pomaga nam pokonać niepowodzenia i nieszczęścia oraz zachować nadzieję na przyszłość.

Czerwiec – Perła i Kamień Księżycowy

Perła noszona w biżuterii rozprzestrzenia miłosne wibracje, łagodzi niepokój, nerwowość i napięcie. Ma bardzo pozytywny wpływ na tych, którzy mają skłonność do powstrzymywania emocji. Perła uczy nas jak kochać siebie, a co za tym idzie bardziej kochać innych. Wzmacnia pozytywne uczucia.

Kamień Księżycowy sprzyja racjonalnemu myśleniu i twórczemu rozwiązywaniu problemów. To minerał nowych początków, którego energia przypomina nam, że zawsze możemy zacząć wszystko od nowa. Regularna praca z tym minerałem spowoduje. że otworzysz się mocniej na otaczający Cię świat oraz ludzi, którzy są w Twoim bliskim i dalszym otoczeniu. Uważa się, że ten kryształ niweluje uczucie gniewu i rozgoryczenia.

Lipiec – Rubin

Rubin otwiera nasze serca i sprzyja miłości. Rozwija w nas empatię i uczy przebaczać. Wzmacnia zaufanie i odwagę. Rubin jest minerałem uziemiającym, który może oczyścić zablokowane emocje i energie.

Sierpień – Oliwin

Oliwin jest kamieniem obfitości, który przyciąga pieniądze i wszelkie bogactwo do naszego życia. Minerał ten nie tylko pomaga przełamywać nasze wewnętrzne bariery, które uniemożliwiają nam osiągnięcie pełnego potencjału, ale także uczy nas przyjmowania z radością wszelkie darów, jakie oferuje nam wszechświat.

Wrzesień – Szafir

Szafir jest kamieniem mądrości, pobudzającym koncentrację, wzmacniającym kreatywność oraz promującym czystość i głębię myśli . Uważa się, że uspokaja umysł, usuwa niechciane myśli, depresję i napięcie psychiczne.

Kamienie urodzeniowe października – Opal i Turmalin

Opal wydobywa na powierzchnie naszej osobowości wszelkie dobre i złe cechy, dzięki czemu możemy swobodnie pracować nad tymi ostatnimi. Minerał ten sprzyja kreatywności oraz inspiracji. Pomaga lepiej zapamiętywać informacje, a także radzić sobie z wszystkimi przeszkodami.

Turmalin chroni nas przed negatywną energią, a także uwalnia z nas napięcie i wszelkie negatywne emocje. Zapewnia ochronę przed atakami psychicznymi oraz wampirami energetycznymi, przy jednoczesnym oczyszczaniu aury ze wszystkiego, co nam nie służy. Jest także wspaniałym kamieniem uziemiającym.

Kamienie urodzeniowe listopada – Topaz i Cytryn

Topaz usprawnia procesy umysłowe, wnosząc jasność i logikę do każdej sytuacji. Pomaga zobaczyć wszystkie aspekty problemu, ułatwiając znalezienie rozwiązania.

Cytryn zwiększa ogólne poczucie szczęścia i pewność siebie. Pomaga nam pozbyć się negatywności i głębokiego smutku. Cytryn oczyszcza energię wszystkiego wokół siebie, a także jest najlepszym kryształem zapobiegającym wyciekowi energii. Nazywany kamieniem kupców, przyciąga bogactwo i dobrobyt.

Kamienie urodzeniowe grudnia – Turkus, Cyrkon i Tanzanit

Turkus, który często uznawany jest, jako pomost pomiędzy Niebem a Ziemią, świetnie nadaje się do pracy z czakrą gardła, co sprzyja szczerej i jasnej komunikacji z serca. Dodatkowo minerał ten uczy nas swobodnie wyrażać swoje emocje i uspokajać nerwy podczas wystąpień publicznych.

Cyrkon jest kamieniem ochronnym, który może przynieść ukojenie i spokój po traumatycznych doświadczeniach oraz zwiększyć siły witalne po wysiłku fizycznym.

Tanzanit pomaga nam rozpoznać, czego pragnie nasze serce i pokazuje, jak możemy w praktyce podążać za tym pragnieniem. Zachęca nas do okazywania współczucia i miłości wobec siebie i innych.

Kamienie urodzeniowe korzystnie wpływają na  energię życiową i dobre samopoczucie. 

Noszenie kamienia urodzeniowego w postaci bransoletki może wzmocnić pozytywne wpływy kryształu, a także harmonizować energię wokół. To także idealny sposób na dostarczenie sobie dodatkowej energii i wsparcia w codziennym życiu.  Kamień urodzeniowy, wkomponowany w estetyczną bransoletkę, staje się zarówno osobistym talizmanem, jak i modnym akcentem, który podkreśla indywidualny styl.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...