Artsento

Blog

Kamień naturalny

Jak dbać o kamienie

Magia kamieni polega na tym, że dzielą się z nami swoją energią, nie chcąc nic w zamian.
Mając to na uwadze, postanowiłam napisać artykuł, w którym opowiadam jak dbać o kamienie, by służyły nam jak najlepiej i jak najdłużej.

Jak dbać o kamienie, kiedy pierwszy raz pojawią się w domu

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest oczyszczanie. Wyobraź sobie, że każdy z nas wytwarza odpowiednie pole energetyczne. Kamienie, które wysyłamy z Artsento, przechodzą długą drogę, zanim dotrą do Ciebie. Szczelnie zapakowana paczka nie chroni ich przed energią, którą absorbują z zewnątrz.

Nie wiemy jaką energię odebrały w trakcie podróży, dlatego od razu warto je oczyścić. O tym, jak to zrobić dowiesz się więcej z artykułu, który napisałam na samym początku działania bloga. Nie musisz go nigdzie szukać, przygotowałam go tutaj dla Ciebie, aby był pod ręką. Wystarczy, że klikniesz nazwę “jak oczyszczać kamienie?”, która jest poniżej, a cały tekst otworzy się w nowym oknie.

Nie wszystkie kamienie możesz oczyszczać w wodzie, a zwłaszcza te, które posiadają w sobie żelazo. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które kryształy nie lubią wody, wystarczy, że klikniesz tytuł poniżej. To bardzo ważne, aby poznać listę kamieni, które nie mogą być oczyszczane w wodzie.

Dodaj im energii!

Zaraz po oczyszczeniu kamieni, ustaw wśród nich świece, by ogień mógł dodać im energii.
Jeżeli możesz, użyj takich, które są zrobione z wosku sojowego. Są zdrowsze dla Ciebie i Twojego otoczenia. W ostateczności możesz użyć dobrze znanych Tealight’ów. Najlepiej, aby świeca paliła się przez minimum godzinę. Jeżeli zapalasz Tealight z intencją dodania energii kamieniom, pozwól jej wypalić się do końca. Nie powinno się samemu gasić świec intencyjnych.

Trzymaj kryształy z dala od słońca

Słońce, choć ma wspaniałą energię i potrafi naładować nasze kamienie, nie działa dobrze na ich kolor. Pozostawiony na słońcu Ametyst może wyblaknąć, a to może przełożyć się na jego obniżenie energii, z jaką wibruje. Lepiej, aby Twoja kolekcja kamieni nie była eksponowana na pełnym słońcu. Jeżeli chcesz więcej przeczytać o tym, jak przechowywać kamienie, kliknij tytuł poniżej.

Pędzelek, najlepszy przyjaciel Twoich krystalicznych szczotek

Kamienie, a zwłaszcza szczotki krystaliczne łapią kurz, który osadza się między kryształami. Nie możesz na to pozwolić, ponieważ to obniża energię kamieni. Z pomocą przychodzi pędzelek. Co tydzień czyszczę moje szczotki miękkim pędzlem. Może to być taki do makijażu, a nawet do malowania ścian. Ważne, żeby był miękki i nie uszkodził delikatnej struktury szczotki.

Traktuj ich jak swoich małych przyjaciół

Pamiętasz, jak pisałam, że kamienie są jak gąbka i chłoną energię? Przekaż im trochę swojej! Możesz o nich ciepło myśleć lub po prostu czuć wdzięczność za to, że są i mogą Cię wesprzeć w każdej chwili. Jestem pewna, że gdy będziesz ich potrzebować, z przyjemnością przekażą Ci całą pozytywną energię, którą od Ciebie otrzymały.

Szukaj

Kategorie

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Zobacz również

Przyszłość zapisana w kosmosie – skąd wzięły się horoskopy?

2 czerwca 2023

Wiele osób boi się o swoją przyszłość i chce wiedzieć, jakie wydarzenia...

Jakie kamienie naturalne przynoszą szczęście?

2 czerwca 2023

Kamienie naturalne to nie tylko piękne ozdoby, ale także potężne źródła energii...

kamienie

Jak świadomie wybierać kamienie i minerały?

2 czerwca 2023

Kamienie i minerały od wieków zwracały uwagę ludzi poprzez swoje piękno oraz...