Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
skorpion - opis znaku zodiaku

Skorpion – opis znaku zodiaku

Osoby które urodziły się pomiędzy 23 października a 21 listopada, pod względem zodiakalnym przyszły na świat pod znakiem Skorpiona. Mówi się, że jest to najbardziej tajemniczy i skomplikowany ze wszystkich 12 znaków zodiaku. Jeśli jesteś ciekaw cech swoich lub bliskiej osoby, w poniższym artykule znajdziesz opis słabych i mocnych stron zodiakalnego Skorpiona.

Skorpion – charakterystyka znaku zodiaku

Osoby urodzone pod tym znakiem powszechnie uważa się za najbardziej skomplikowane pod względem charakteru i osobowości. Zodiakalne Skorpiony charakteryzuje mnogość wewnętrznych sprzeczności, a także intensywność ich mentalnych przeżyć. Jednocześnie osoby te są niezwykle silne psychicznie i swoją wewnętrzną energią potrafią z łatwością inspirować innych do działania.

Skorpiony czują się dobrze, gdy są w pełni świadome wszystkiego, co dzieje się wokół nich. Osiągają to dzięki niezwykle wyostrzonej intuicji i wrodzonej umiejętności orientowania się w emocjach i zamiarach osób je otaczających. Zainteresowania Skorpionów często skupiają się wokół okultyzmu, teorii spiskowych, zjawisk paranormalnych i wszystkiego, co tajemnicze i niewyjaśnione. Skorpiony odczuwają silny, często wręcz irracjonalny lęk przed porażką, i z tego powodu bywają skryte. Są analityczne, skrupulatne i spostrzegawcze, jednak często problem sprawia im pójście na kompromis.

Talizmany zodiakalnego Skorpiona

  • Żywioł: woda
  • Planeta rządząca: Mars, Pluton
  • Szczęśliwe kolory: czerń, purpura
  • Szczęśliwe rośliny: wilcza jagoda, amarylis, brzoza
  • Odpowiednik w chińskim zodiaku: Świnia
  • Szczęśliwe kamienie: hematyt, ametyst, malachit, agat, granat i czarny turmalin.

Skorpion – zgodność z innymi znakami zodiaku

Z jakimi innymi znakami zodiaku Skorpiony mają największe szanse na stworzenie udanej relacji? Najbardziej dopasowane charakterologicznie do Skorpiona znaki to Ryby, Koziorożec i Rak. Spore szanse, by potencjalny związek był satysfakcjonujący dla obydwu stron, Skorpiony mają również z innymi Skorpionami, Pannami i Bykami. Na przeciętną, ale ciągle zadowalającą relację mogą liczyć z Wodnikami, Strzelcami, Baranami i Lwami. Ze względu na niedopasowanie i niewystarczające porozumienie dusz, związki Skorpionów z Wagami i Bliźniętami nie mają największych szans na powodzenie. 

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalne Skorpiony w miłości

Skorpion jest osobą, która w romantyczne związki angażuje się na 100% lub wcale. Nierozerwalnie z uczuciem zakochania dla Skorpionów powiązane jest również silne, oszałamiające pożądanie fizyczne. Z tego powodu dla Skorpionów seks jest niezwykle ważną częścią relacji. Jednocześnie, traktują miłość jako sedno życia i nie mają większych problemów z przyciągnięciem do siebie ludzi, ze względu na niezwykłą zmysłowość. Skorpion często ma trudności z przyjęciem ewentualnej odmowy, dlatego odrzucenie zalotów Skorpiona może wiązać nawet się z jego lekko toksycznymi zachowaniami. Mówi się także, że zodiakalne Skorpiony stawiają na pierwszym miejscu przyjemności zmysłowe, dlatego miewają problemy z zachowaniem wierności.

Skorpion: relacje z rodziną i przyjaciółmi

O ile marzeniem Skorpiona często są głębokie relacje rodzinne, o tyle ich silny i dominujący charakter często utrudnia ich utrzymanie. Skorpiony wymagają dyscypliny i bywa że w relacjach rodzinnych zbyt ostro ją egzekwują. W przyjaźni z kolei Skorpion bywa dość trudny, ze względu na wielowymiarowość swojego charakteru. Skorpiony mają zazwyczaj dość wąskie, zaufane grono przyjaciół, jednak nawet przed nimi nie odkrywają się w całości. Przyjaciele Skorpionów mogą za to liczyć na ich bezwarunkową lojalność, pod warunkiem, że odwdzięczają się tym samym.

Zodiakalne Skorpiony w pracy

Dla Skorpiona niezwykle ważne są uczucia, dlatego ich wymarzona praca musi przynosić satysfakcję emocjonalną. Są przy tym niezwykle ambitne i racjonalne, dlatego są cenione przez pracodawców. Jeśli Skorpion będzie zadowolony z zajęcia jakie wykonuje, z pewnością da z siebie wszystko. Zawodowe obowiązki Skorpiony traktują jako emocjonujące wyzwania.

Zdrowie zodiakalnego Skorpiona

Zodiakalne Skorpiony są zazwyczaj osobami niezwykle wytrzymałymi, również fizycznie i nie narzekają na swój ogólny stan zdrowia. Bywa to jednak czasem wadą, jako że ambicja i determinacja Skorpiona zazwyczaj nie pozwala mu się zatrzymać i odpocząć. Osoby urodzone pod tym znakiem powinny pamiętać, że zasoby ich energii nie są niewyczerpywalne. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, jest ona niezwykle ważna dla Skorpionów, jako że pomaga im utrzymać równowagę psychiczną. Skorpiony wyładowują w ten sposób rozpierającą je energię. 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...