Wodnik – opis znaku zodiaku

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika

Wodnik – opis znaku zodiaku

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym czasie na świat przychodzą ludzie, którzy za nic mają przeciwności losu, są wytrwałe, ambitne i bardzo uparte. Potrafią przy tym patrzeć daleko w przyszłość i nie bać się nowych rozwiązań. Jeśli chcesz zdobyć Wodnika, pamiętaj, że to samotnik, usidlenie go wymaga czasu i pracy.

Wodnik – charakterystyka znaku zodiaku

Wodnik to człowiek, który nade wszystko ceni sobie wolność i niezależność. Myśliciel, wizjoner i wynalazca – lubi pracować dla dobra ludzkości. Uparty i konsekwentny, trudno go zawrócić z raz obranej drogi. Lubi ludzi, ale lubi też być sam. Kiedy zmęczy się towarzystwem innych osób, zamyka się w sobie i chętnie ucieka do swojej kryjówki.

Wodnik nie poddaje się schematycznemu myśleniu, nie lubi sztywno narzucanych reguł, woli tworzyć własne. Jest przy tym bardzo inteligentny i tolerancyjny. To raczej liberał niż konserwatysta.

Wodnik lubi stawiać na swoim. Jeśli mu na czymś bardzo zależy, może uciec się do manipulacji drugim człowiekiem.

Najważniejsze zalety Wodnika: jest bardzo mądry, otwarty na innych, przyjacielski, skory do pomocy i wizjonerski. Często jego myśli biegną tam, gdzie nikt jeszcze nie ośmielił się sięgnąć.

Najważniejsze wady Wodnika: bywa uparty, czasem zdziwaczały, buntowniczy. Ma problem z okazywaniem emocji, przez co bywa brany za gbura lub człowieka oschłego.

Talizmany zodiakalnego Wodnika

Jeśli Wodnik chce przyciągnąć szczęście i powodzenie, musi pamiętać o sprzyjających mu żywiołach, kamieniach i innych talizmanach:

  • Żywiołem Wodnika jest powietrze.
  • Jego decyzjami rządzą dwie silne planety: Saturn i Uran.
  • Szczęśliwe kolory to fiolet i błękit nieba.
  • Rośliny: Mandragora, przebiśnieg, jarzębina.
  • Odpowiednikiem Wodnika w chińskim zodiaku jest Tygrys.
  • Kamienie: opal, akwamaryn, turkus, fluoryt, hematyt, chryzokola.

Wodnik – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealnym partnerem dla Wodnika będzie drugi Wodnik – doskonałe porozumienie i uszanowanie prywatności pozwoli stworzyć stabilny i długotrwały związek. Równie dobrze ułożą się relacje z Bliźniętami, Strzelcem i Wagą, a także, choć w mniejszym stopniu, z Baranem.

Przy wchodzeniu w związek z Bykiem, Lwem, Skorpionem, Koziorożcem i Rybami zaleca się Wodnikom ostrożność. Powinny natomiast unikać Raka i Panny, w tym połączeniu nie znajdą szczęścia.

Zodiakalny Wodnik w miłości

Wodnik to partner pełen sprzeczności. Potrafi kochać całym sobą, ale gdy czuje, że w związku robi mu się za ciasno, może się nagle wycofać na z góry upatrzone pozycje. Nigdy nie oddaje siebie w stu procentach, zawsze musi mieć jakiś margines swobody.

Na jego zaufanie trzeba sobie zapracować, wodnik bowiem powoli odsłania karty. Nie jest typem zaborczego zazdrośnika, jednak oczekuje od drugiej strony lojalności i oddania.

Wodniki to intelektualiści. Nie interesują ich związki oparte wyłącznie na płaszczyźnie erotycznej, chociaż seks sam w sobie bardzo lubią.  Poszukują kogoś, kto doceni ich intelekt i będzie w stanie zainteresować je twórczo. Cenią sobie kreatywność, a w drugiej osobie chcą zobaczyć impuls do działania.

Wodnik nie lubi nudy.

Wodnik: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Wodnik ceni sobie wolność, także w życiu rodzinnym. Ponieważ na co dzień trudno o kompromis między zaangażowaniem w sprawy rodziny a życiem samotniczym, Wodniki często popadają we frustrację. Na założenie rodziny decydują się późno, ich młodość zaś może być burzliwa.

Wodnik jako rodzic nie jest nadopiekuńczy, a dzieci traktuje po koleżeńsku. Daje im dużo swobody, niestety nie potrafi stawiać granic i egzekwować dyscypliny.

Wodniki są bardzo przyjacielskie. Wynika to z faktu, iż lubią, gdy ludzie czują się dobrze w ich towarzystwie. Są pomocne, momentami zabawne i kompletnie bezinteresowne.

Zodiakalny Wodnik w pracy

Wodniki niewątpliwie są bardzo pracowite, niestety często to praca jest celem samym w sobie. Nie umieją czerpać z niej należnych im korzyści finansowych.

Wodnik długo szuka idealnej pracy dla siebie. Eksperymentuje, zmienia zawody i pracodawców. Gdy jednak znajdzie coś, co uzna za swoje powołanie, odda się nowemu zajęciu bez reszty, za to z korzyścią dla innych kolegów z pracy. To innowator, jego pomysły są niezwykle cenne.

Zdrowie zodiakalnego Wodnika

Aby utrzymać wysoki poziom aktywności umysłowej i zdrowia, Wodnik nie może stronić od ćwiczeń fizycznych. Siedzący tryb życia jest dla Wodnika zabójczy.

Sprawdź też:

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnym Wodniku

Urodziny Wodnika

Osoby urodzone pomiędzy 20 stycznia, a 18 lutego są zodiakalnymi Wodnikami.

Wodnik – dopasowanie w związku

Idealny partner: Wodnik
Dobre dopasowanie: Bliźnięta, Strzelec, Waga
Neutralne: Baran
Nienajlepsze dopasowanie: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby
Złe dopasowanie: Rak, Panna

Talizmany i patroni Wodnika

Żywioł: powietrze
Planety: Saturn i Uran
Kolor: fiolet, błękit
Roślina: mandragora, przebiśnieg, jarzębina
Kamienie: opal, akwamaryn, turkus, fluoryt, hematyt, chryzokola

Zalety osób spod znaku Wodnika

Przyjacielski, inteligentny, pomocny, wizjoner.

Wady osób spod znaku Wodnika

Uparty, buntowniczy, nie okazuje emocji.

Szukaj

Kategorie

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Bądź na bieżąco