Kwarc Dymny

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Kwarc dymny i jego niezwykłe właściwości

Jest odmianą kwarcu o zmieniającym się zabarwieniu, od szarej przez brunatną i czarną. Nazwa pochodzi od wrażenia jakie się odczuwa, patrząc na kwarc dymny. Wygląda on tak, jakby w środku kamienia, pod powierzchnią zamknięte były kłęby dymu. W starożytności nazwany Kamieniem Mocy. Wierzono, że jest święty i jego niezwykła siła pochodzi od ziemskich bogów i bogiń.

naturalny kryształ kwarcu dymnego

Poznaj magiczną moc kwarcu dymnego

Kwarc dymny to wyjątkowy kamień, który potrafi złagodzić depresję, zmniejszyć strach i negatywne emocje. Dostarcza emocjonalnego spokoju, a osobom odczuwającym stres i niepokój pomoże złagodzić te emocje. Dodatkowo posiada zdolność do absorbowania i neutralizowania złej energii z naszego otoczenia. Ochroni nas przed wpływem złych intencji i zamiarów.

Kwarc dymny w sklepie Artsento

W naszej ofercie znajdziecie ten nieprzeciętny kamień naturalny pod postacią surowych oraz polerowanych bryłek o wymiarach 3-4 cm. Naturalne piękno tego naturalnego kamienia sprawia, że często jest wykorzystywany w jubilerstwie. Dlatego szukającym biżuterii, polecamy nosić kwarc dymny jako naszyjnik lub bransoletkę.

naszyjnik z polerowanego kwarcu dymnego

Kto najwięcej zyska dzięki mocy kwarcu dymnego?

Ten Kamień Mocy sprzyja każdemu, kto chce zniwelować wpływ złej energii ze swojego otoczenia. Jednak szczególnie sprzyja niektórym znakom zodiaku.

  • Koziorożec – jest to jego szczęśliwy kamień. Pomoże mu oswoić się z nagłymi i nieplanowanymi zmianami, doda sił do wyzwolenia się ze szkodliwych relacji i sytuacji,
  • Wąż – pomoże zniwelować negatywne myśli i lęki oraz doda energii w komunikacji
  • Koń – kwarc dymny przyniesie mu emocjonalny spokój, pomoże rzetelnie wykonywać ważne zadania

Jak oczyszczać kwarc dymny ze złej energii?

Aby jak najlepiej zadbać o kwarc dymny, nie należy go narażać na długotrwałe działanie promieni słonecznych. W razie potrzeby można go przemyć pod bieżącą wodą. Kamień ten można oczyszczać również za pomocą światła księżyca. Połóż go na parapecie na całą noc, a moc księżyca oczyści go ze złej energii. Ten minerał warto oczyszczać raz w tygodniu, aby w pełni móc korzystać z jego niezwykłej mocy.

naturalne bryłki kwarcu dymnego