Blog

chiński znak zodiaku szczur - opis zodiaku

Szczur – opis chińskiego znaku

Szczur jest pierwszym znakiem zodiaku w astrologii chińskiej. Jeśli więc urodziłeś się w latach: 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020 to jesteś właśnie zodiakalnym Szczurem.

Znak ten odznacza się silnymi zdolności przywódczymi, decydowaniem o własnym losie i kierowaniem działaniami w taki sposób, aby osiągnąć upragniony cel. Osoby spod znaku Szczura są silne, zdeterminowane i budzą zaufanie u innych.

Szczur – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Szczury poza zdolnościami przywódczymi, wyróżnia doskonała spostrzegawczość, potrzeba niezależności, chęć bycia w centrum uwagi i niechęć do nudy. Cały czas coś musi się dziać. Uciekają przed rutyną dnia codziennego i obowiązkami. Działają na najwyższych obrotach, według ściśle określonego, własnego schematu: plan – działanie – efekt.

Szczury lubią sprzeciwiać się ogólnie przyjętym zasadom, jeśli te nie są im na rękę. Posiadają wielkie ambicje, są sprytne i kreatywne. Tylko wyobraźnia może je ograniczać. Do działania motywowane są satysfakcją społeczną i finansową.

Z pozoru spokojny Szczur, nie daje po sobie poznać, jak w jego głowie trwa nieustanna burza emocji i myśli. Niejednokrotnie bierze zbyt dużo obowiązków i zadań na siebie, a charakter nie pozwala by miał chwilę słabości.

Szczury u nowo poznanych osób budzą duże zaufanie. Od pierwszych chwil, starają się oczarować rozmówcę. Lubią po prostu podobać się innym. Wynika to niejako z faktu, iż lubią mieć wpływ na ludzi.

Zalety zodiakalnego Szczura:

 • urok osobisty – Szczur jest atrakcyjny, dzięki czemu zwraca na siebie uwagę
 • inteligencja – wie, jak wykorzystać pojawiającą się okazję, a dodatkowo dzięki wrodzonej intuicji, Szczur wyprzedza innych w wielu kwestiach życia
 • wszechstronność – nie ma dla Szczura rzeczy niemożliwych do zrealizowania, bo jest utalentowany, trzeźwo myśli i w porę reaguje na zmiany
 • uprzejmość – nie usłyszymy od niego słów krytyki, Szczur zachowuje je dla siebie

Wady zodiakalnego Szczura:

 • wybredny – nie zadowoli go byle co, nie akceptuje półśrodków
 • kłótliwy – jego upór często prowadzi do kłótni z innymi, którzy mają odrębne zdanie; łatwo wyprowadzić go z równowagi
 • apodyktyczny – wszystko musi być po jego myśli, według ustalonego planu; nie spocznie, dopóki cel nie zostanie osiągnięty

Talizmany osób spod znaku Szczura

Szczurom w dążeniu do celu, oprócz dużego uporu sprzyjają następujące talizmany:

 • Liczby Szczura: 2, 3
 • Kolory: niebieski, zielony, złoty
 • Planeta: Jowisz
 • Miesiąc: grudzień
 • Szczęśliwe godziny: od 23:00 do 1:00
 • Strony świata: północ
 • Odpowiednikiem w zachodnim znaku zodiaku jest Strzelec
 • Kamienie dla chińskiego znaku zodiaku Szczura: ametyst, czarny turmalin, filetowy fluoryt, labradoryt, lapis lazuli, turkus.

Szczur – zgodność z innymi znakami zodiaku

Najlepszą parę i najtrwalszą relację zodiakalny Szczur stworzy z innym Szczurem, ale równie dobrze układać będzie mu się z Bawołem i Smokiem.

Interesujący związek natomiast, powstanie między nim a Małpą, Psem i Świnią. Nie będzie tu może fajerwerków, ale stworzą coś trwałego i wyjątkowego.

Zaryzykować wejście w relacje może z Kogutem, Tygrysem, Królikiem i Kozą, ale ryzyko jest spore, że po prostu nic z tego nie wyjdzie.

Niestety nie dojdzie do porozumienia z Wężem ani Koniem na żadnej płaszczyźnie. To połączenie jest mieszanką wybuchową – może iskrzyć, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Zodiakalny Szczur w miłości

Kalendarz chiński mówi, że Szczur ma hipnotyzującą osobowość, potrafi oczarować i wzbudzić pożądanie. Niejednej osobie zawróci w głowie. Zawsze robi to celowo i widzi, jak ktoś ulega jego urokowi. Pożycie z nim nie należy do łatwych, ale dostarcza wielu wrażeń.

Szczur lubi być komplementowany i czuć pożądanie. Jest w związku typem romantyka. Tak więc nie zabraknie z jego strony kolacji przy świecach, maratonów komedii romantycznych, słodkich upominków i mnóstwa czułości. Mimo nawet kiepskiego dnia, zodiakalny Szczur stara się uszczęśliwić swoją drugą połówkę.

To niezwykle namiętny znak zodiaku i seks stanowi bardzo ważną część w jego relacji. Im więcej eksperymentów w sypialni, tym lepiej. Jak i w życiu, tak i w łóżku u Szczura nie może wiać nudą. Niemniej jednak, to bardzo wierny i oddany kochanek. Nie szuka przygód poza relacją z ukochaną osobą.

Szczur: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Zodiakalny Szczur jest oddany swojej rodzinie i przyjaciołom, bardzo ich kocha oraz poświęca im dużo uwagi. Sielankowe życie rodzinne oraz spokojne wieczory z kubkiem herbaty jednak męczą go. Rutyna zabija Szczura, nieustannie wymaga on nowych bodźców i doświadczeń. Potrzebuje od życia znacznie więcej wrażeń niż inni. Nie mamy co liczyć, że będzie strzegł ogniska domowego. Błogie życie na wsi z rodziną? Oj nie, to nie dla Szczura…

Jako rodzic Szczur jest bardzo pobłażliwy i ciężko odmówić mu czegokolwiek swoim pociechom. Daje dzieciom dużą swobodę. Można nawet powiedzieć, że je rozpieszcza. Dlatego też, bardzo szybko mogą owinąć go sobie wokół palca.

Zodiakalne Szczury w pracy

Całe życie Szczura podporządkowane jest wspinaniu się po szczeblach kariery i osiąganiu sukcesów. Stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko, lubi robić wrażenie swoimi działaniami. Jego determinacja napędza i motywuje do dalszego działania oraz osiągania celów. Już od najmłodszych lat dokładnie planuje ścieżkę kształcenia i zdobywania doświadczenia zawodowego.

Zodiakalny Szczur został stworzony do roli szefa, ale nie ma presji, aby nim zostać. Kocha zarabiać i wydawać pieniądze, wręcz szasta nimi. Natomiast nigdy nie pożycza gotówki, mimo że zawsze ma odłożoną sporą sumę na czarną godzinę. Lubi mieć świadomość, że może spać spokojnie.

Zdrowie zodiakalnego Szczura

Szczury dzięki aktywnemu trybowi życia, cieszą się dobrą kondycją. Rozpierająca je energia ładuje akumulatory i pozwala na ciągłe działanie.

Szczury najczęściej zmagają się z problemami ze strony układu oddechowego i skórnymi. W przypadku dużego stresu, najlepiej zregeneruje je długi spacer, który pozwoli oczyścić umysł. Nie zaszkodzi im również zbilansowana dieta. Poza tym są okazami zdrowia.

FAQ – Najważniejsze informacje o zodiakalnym Szczurze

Rok szczura – kalendarz chiński

1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Szczur – zgodność z innymi znakami zodiaku

Idealny partner: Szczur
Bardzo dobre relacje: Smok, Bawół (Wół)
Dobre relacje: Małpa, Pies, Świnia.
Nienajlepsze połączenie: Kogut, Tygrys, Królik, Koza.
Kiepskie relacje: Wąż, Koń

Talizmany i patroni zodiakalnego Szczura

Liczby Szczura: 2, 3
Kolory: niebieski, zielony, złoty
Planeta: Jowisz
Miesiąc: grudzień
Strony świata: północ
Kamienie: ametyst, czarny turmalin, filetowy fluoryt, labradoryt, lapis lazuli, turkus.

Zalety zodiakalnego Szczura

Wszechstronny, inteligentny, pełen wdzięku i uroku

Wady zodiakalnego Szczura

Wybredny, lubi rządzić, kłótliwy.

Szukaj

Kategorie

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Zobacz również

12 inspiracji na świąteczny prezent

7 grudnia 2022

Witaj grudniu! Święta coraz bliżej, a Ty nie masz jeszcze pomysłu na...

Kamienie na stres

27 listopada 2022

Bardzo często otrzymuje pytania, czy znam kamienie na stres. Mam dla Ciebie...

Pies – opis chińskiego znaku

22 listopada 2022

Według chińskiego horoskopu Pies jest znakiem osób urodzonych w 1922, 1934, 1946,...