Blog

Kamienie które przyciągają pieniądze i bogactwo

Kamienie, które przyciągają pieniądze i bogactwo

Kamienie, które przyciągają pieniądze…

Już wystarczająca ilość pieniędzy, by nie zajmować sobie głowy obliczaniem wydatków od pierwszego do pierwszego każdego miesiąca, brzmi zachęcająco. Wystarczająco pieniędzy, by nie musieć wiecznie trzymać ręki na pulsie…

Kto tak naprawdę nie chciałby odrobiny dodatkowej obfitości?

Zakładać można, że jest wiele ścieżek dotarcia do niej. I jeszcze więcej sposobów, by ułatwić dotarcie obfitości do nas samych.

Niektóre kamienie od lat uważane były za ozdobę oraz stosowane były do obnoszenia się swoim bogactwem i sukcesem. Nic więc dziwnego, że można napotkać się z przekonaniami, że wyposażenie się właśnie w niektóre z tych kamieni może korzystnie wpłynąć nie tylko na stan naszych kieszeni, ale także na osiągnięcie sukcesu. Natknąć można się także na stwierdzenie, że energia tych kryształów może mieć dwojakie działanie – z jednej strony wpływać na wytworzenie wibracji, które przyciągają obfitość, z drugiej strony łagodnie zmieniać sposób myślenia o pieniądzach oraz bogaceniu się.

Kamienie przyciągające pieniądze i bogactwo

O jakich kamieniach tutaj mowa?
Z wielu niezwykłych i pięknych kryształów, które można znaleźć na świecie, zaledwie siedem z nich uznawane jest za kamienie, które związane są z obfitością finansową.

1. Peridot – to szansa na pomnożenie pieniędzy

Kryształy te przybierają charakterystyczny limonkowo-zielony kolor. Pobudzają one moc i przypływy gotówki u osoby noszącej ten kamień. Uważa się, że peridoty współdzielą więź ze Słońcem, przez co kamienie ten utożsamiane jest z przywódcą, który utrzymuje siebie i noszącego go po jasnej stronie mocy. Zwiększa to szansę na pomnożenie pieniędzy.

2. Tygrysie oko – oczyści Twój umysł i pozwoli skupić na obranym celu

Stanowi go rzadka odmiana kwarcu, która zachwyca nie tylko swoim urokiem, ale także właściwościami leczniczymi. Kamień ten stanowi jeden z łatwiej rozpoznawalnych ze względu na charakterystyczne połyskujące pasma, przypominające te na sierści dzikiego kota. Mówi się, że kamień ten eliminuje wszelkie negatywne energie z umysłu i pomaga skupić się na lepszych rzeczach w życiu. Wykorzystywany jest w znaczniej mierze do wyeliminowania strachu i niepokoju. Stanowi pomoc w transformacji, także w sprawach pieniężnych.

3. Malachit – pomoże w podjęciu lepszych decyzji finansowych

Jest to kamień naturalny o intensywnie zielonej barwie i unikalnej strukturze. Określany jest mianem kamienia natury i równowagi. Piękny zielony kamień uważany jest także za kryształ, który ma wpływ na czakry ciała – jego rolą jest wspomaganie w osiągnięciu pokoju, a także w podejmowaniu lepszych decyzji finansowych.

4. Jadeit – doda odwagi do podjęcia ryzyka i przyniesie szczęście

Należy on do grupy krzemianów oraz tworzy zbite skupienia drobnoziarnistych kryształów piroksenu o różnorodnych barwach. Może występować m.in. w barwie zielonej, białej, różowej, czerwonej, żółto-pomarańczowej czy chociażby brązowej. Nie powinno więc stanowić wyzwania wybranie odpowiedniej dla siebie barwy.

Mówi się, że kryształ ten ma właściwości lecznicze oraz że przynosi wsparcie w eliminowaniu wszystkich granic i ograniczeń, które narzucamy sami sobie. Daje on także odwagę, by podejmować ryzyko i uczyć się więcej. Przez wiele lat był używany jako kryształ szczęścia.

5. Cytryn – przyniesie sukcesy w kwestii finansów

Kryształ ten jest rzadką, żółtą odmianą kwarcu — jest przezroczysty, a jego żółte zabarwienie pochodzi od śladowych ilości żelaza e jego składzie.

Uważa się, że kamień ten odpowiedzialny jest za przynoszenie pozytywów i radości. Jego rolą jest także przynoszenie sukcesów poprawy finansowej oraz wzmacniać i pobudzać moralną i mentalną siłę wewnętrzną.

6. Rubin – przynosi szczęście w inwestycjach

Ten ognistoczerwony kamień od setek lat utożsamiany jest z siłą i energią. Przypisuje mu się moc pobudzania do aktywności, dodawania odwagi i energii. Uważa się, że rubin stymuluje czakrę podstawowy i zwiększa witalność w ciele i umyśle. Jest bardzo popularny wśród biznesmenów i hazardzistów ze względu na moc przyciągającą szczęście w inwestycjach.

7. Zielony awenturyn – pomaga odzyskać nierozsądnie wydane pieniądze

Ten kamień jest w kolorze zielonym i znany jest z przynoszenia drugiej szansy.
Podobno Awenturyn pomaga przywrócić pieniądze – te nierozsądnie wydane. Nie zrobi tego oczywiście za noszącą go osobę, może wspomóc w tworzeniu pomysłów, które doprowadzą do właściwego rozwiązania. Jest to nieoceniony aspekt odzyskiwania utraconych pieniędzy. Noszenie zielonego awenturynu otwiera więc nowe szanse na obfitość, nawet jeśli po drodze napotykało się chwilowe problemy.

Szukaj

Kategorie

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.

Zobacz również

Kamień księżycowy – nocne światło w Twojej biżuterii

2 lutego 2023

Nie wszystko złoto, co się świeci. Ta stara maksyma idealnie opisuje tzw....

Biżuteria z dodatkiem naturalnych kamieni jako oryginalny prezent na walentynki.

2 lutego 2023

Idealny prezent na walentynki może sprawiać trudności, ponieważ musi wpasować się w gust...

Kwarc różowy jako kamień miłości

2 lutego 2023

Kwarc różowy jest podstawowym elementem niemal każdej kolekcji kamieni naturalnych. Jest on...