Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
kamienie pomagające się uczyć sklep online

Kamienie, które pomagają w nauce

Witaj wrześniu. Nie spodziewałam się, że wakacje tak szybko miną. Przygotowałam dla Was kamienie, które pomagają w nauce. Jeszcze przed chwilą cieszyłam się pierwszymi ciepłymi dniami, a tu już czas pomyśleć o kurtce. Jednak nie o pogodzie będę pisała, tylko o kryształach, które wesprą Was w szkole, na studiach, a nawet pracy!

Idealnie kamienie dla uczniów

Czy wiesz, że wkuwając historię możesz trzymać w dłoni lub na biurku kamień, który pomoże Ci szybciej przyswoić nowy materiał? Kryształy wspierają nas podczas nauki czy pracy. Zapraszam Cię do poznania kilku z nich.

Chryzokola

Pomaga skupić się, kiedy przyswajamy nowe informacje. Jest to szczególnie ważne, kiedy dookoła jest pełno rozpraszaczy. Z Chryzokolą żadne dystraktory nie będą odwracać naszej uwagi. Ponadto kryształ ten dodaje energii i pomaga, gdy wątpimy we własne możliwości.

Fluoryt

Fluoryt to mistrz porządkowania. Świetnie wpływa na koncentrację i poprawia naszą organizację. Świeżo zdobyte informacje zostaną szybko poukładane w szufladkach naszego mózgu.  Fluoryt ze wszystkich kamieni najsilniej wspomaga uczenie się oraz pewność siebie.

Czarny Turmalin

Wiem, że znany jest jako kryształ ochronny. To także wspaniały kamień, który wyostrza nasz umysł oraz wzmacnia logiczne i racjonalne postrzeganie rzeczywistości. Z pewnością pomoże w rozwiązaniu niejednej matematycznej zagwozdki.

Hematyt

Pozwala skupić się nam, gdy stajemy do jakiegoś wyzwania. Jeśli masz obszerny materiał do nauki, z Hematytem uda Ci się wyłapać te najistotniejsze fakty.

Tygrysie oko

Ten niepozorny kamień uwalnia zablokowaną kreatywność, a także motywuje nas do pracy. Tygrysie Oko jest idealne dla osób, które lubią odkładać wszystko na ostatnią chwilę. Korzystaj z jego wibracji, kiedy czujesz, roztargnienie lub wyczerpanie. Ten kryształ to idealny kompan do kreatywnej burzy mózgów.

Lapis Lazuli, Sodalit, Angelit, Apatyt

Wszystkie wymienione kryształy pomagają w komunikacji. Jest ona niezbędna, kiedy musimy przekazać zdobytą wiedzę, czy to na klasówce, czy odpowiadając przed tablicą.

Kryształowe wskazówki

Chciałabym podzielić się krótkimi poradami, jak pracować z kamieniami, aby jak najlepiej pomogły w nauce. W tej części zrobię też małą ściągę, z której dowiesz się o pozostałych kamieniach pomocnych w rozpoczętym już roku szkolnym.

Krótkie wskazówki na temat tego, jak kamienie pomagają w nauce

Trzymaj w ręku dany kamień, skupiaj myśli tylko na nim. Po 10-20 minutach wszelkie rozbiegane myśli powinny zniknąć, a Ty skoncentrujesz się na tym, co najważniejsze.
Możesz też trzymać kryształ w dłoni w trakcie nauki czy zapamiętywania ważnych dat. Położenie go na biurku to także dobry sposób. Wypróbuj wszystkie i wybierz ten, z którym najlepiej będziesz się czuć.

Kryształowa ściąga

Kreatywność

Amazonit, Awenturyn, Celestyn, Chryzokola, Cytryn, Kalcyt Żółty, Kwarc Różowy, Agat, Malachit.

Uczenie się, poszukiwanie wiedzy

Akwamaryn, Karneol, Cytryn, Howlit, Obsydian.

Skupienie, koncentracja

Karneol, Fluoryt, Kryształ Górski, Kyanit, Lapis Lazuli, Ametyst, Apatyt, Aragonit, Heliotrop, Magnezyt.

Cierpliwość
Awenturyn, Howlit, Magnezyt.

Myślenie analityczne

Kryształ Górski, Howlit, Kyanit, Onyks, Szafir

Strach przed egzaminem
Awenturyn, Chalcedon, Cytryn, Sokole Oko, Jadeit, Piryt, Amazonit,

Stres

Agat, Kwarc Niebieski, Howlit, Jadeit, Jaspis, Kyanit, Labradoryt, Kwarc Dymny, Serpentynit, Szungit, Tygrysie Oko.

Wzmocnienie motywacji

Cytryn, Rubin, Sodalit.

Zdolność zapamiętywania

Kryształ Górski, Ametyts, Howlit, Jaspis, Labradoryt, Piryt, Kwarc Dymny.

Zdjęcie przedstawia kamienie, które pomagają w nauce. Ustawione są na stosie książek.

Jeśli zależy Ci, aby wybrać dla siebie ten najlepszy, zdaj się na swoją intuicję. Ona doskonale wie, co dla Ciebie będzie najlepsze. Możesz też skompletować swój własny zestaw szkolny, wybierając kilka z nich. Kamienie potrafią piękne ze sobą pracować dla Twojego najwyższego dobra. Jestem pewna, że wybierzesz dla siebie te najlepsze.

Namaste,

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...