Artsento
Blog
naturalny obelisk kryształ górski, czym są kryształy

Czym są kryształy?

Kryształ to minerał o regularnie powtarzającej się strukturze molekularnej. Brzmi skomplikowanie? Dla mnie też. Uprośćmy to.

Większość kryształów tworzy się wewnątrz Ziemi podczas procesu zwanego nukleacją, w którym intensywne ciepło i ciśnienie powodują, że ich cząsteczki tworzą trójwymiarową strukturę sieciową – coś na wzór planu. Ten układ geometryczny zmusza cząsteczki kryształu do przyjęcia możliwie najbardziej stabilnej postaci poprzez powtarzanie tego wzoru, aż kryształ zostanie w pełni uformowany, przybierając znaną nam formę.

Tworząc się na naszej Ziemi przez tysiące – a nawet miliony – lat, dosłownie skrystalizowały wiedzę o naszej planecie i tym, co się działo podczas ich powstawania. Kryształy zatrzymują czas.

Jednak kamienie to coś więcej niż tylko materia i cząsteczki. Doskonała, stabilna struktura kryształu reprezentuje równowagę i harmonię, której większość ludzi szuka we własnym życiu. Jako dary z Ziemi, kryształy są symbolami równowagi i doskonałości, od których możesz rozpocząć własną transformację w całą, zdrową, zrównoważoną istotę, którą chcesz być. Posiadanie kryształów wokół Ciebie równoważy twoje ciało, umysł i ducha.

Coś magicznego dzieje się, gdy trzymasz kryształ lub zakładasz biżuterię z nich wykonaną. Prawda?

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...