Artsento
Blog

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą szykować się do obchodów Sabatu Samhain i Dnia Wszystkich Świętych. I choć w Polsce nadal najbardziej znane i praktykowane jest to ostatnie, to chciałam opowiedzieć Ci coś więcej o każdym z nich. Październik jest jedynym miesiącem w roku, który przepełniony jest mistycyzmem. To właśnie teraz granica między tym, co widzialne mocno zaciera się z tym, co niewidzialne.

Halloween

Halloween to święto, które obchodzimy 31 października. Czy wiesz, że wywodzi się z celtyckiego święta Samhain? Sama nazwa Halloween pochodzi od skrótu “All Hallow’s Evening”, co oznacza noc przed dniem Wszystkich Świętych. Tradycje związane z przebieraniem się za upiorne stworzenia zostały również zaczerpnięte z celtyckich tradycji, o których opowiem za chwilę.

Cukierek albo psikus

To popularne Halloween’owe przywitanie zrodziło się na początku dwudziestego wieku. Wówczas biedni ludzie składali wizyty w domach zamożniejszych sąsiadów, by dostać coś słodkiego w zamian za modlitwę za zmarłych. Słowa te szybko zostały przejęte przez dzieciaki, które odwiedzając okoliczne domy prosiły o jedzenie oraz pieniądze.

Sabat Samhain

Nazwa Samhain pochodzi z języka celtyckiego i tłumaczona jest jako “koniec lata”. Sabat  obchodzony jest od zachodu 31 października do końca 1 listopada. 

Dla starożytnych Celtów okres ten miał dwa znaczenia. Wzywał ich do przygotowań do nadchodzącej zimy, a także zapowiadał dzień w którym mieli odwiedzać ich zmarli przodkowie. 

Straszne maski i przebrania

Tradycja Halloween ze strasznymi maskami i strojami wywodzi się z celtyckiego Samhain, kiedy przez cienką zasłonę oddzielającą świat żywych i zmarłych mogły przejść przeróżne byty, zarówno te dobre jak i złe. Nie wszystkie energie były przyjaźnie nastawione, dlatego celtowie przebierali się za zwierzęta lub inne straszne stwory, aby zapobiec porwaniu przez duchy lub później przez czarownice.

Dzień Wszystkich Świętych

Kiedy chrześcijaństwo dość mocno zarysowało się w Europie, urzędnicy kościelni zaczęli nawracać lokalnych pogan, poprzez zmianę ich świąt. W piątym wieku papież Bonifacy ogłosił dzień dawnych pogańskich obrzędów dniem wszystkich świętych i męczenników. Razem ze zmianą nazewnictwa przesunął święto na 13 maja.

Zmiany te niewiele wniosły. Większość osób nadal obchodziła święto na przełomie października i listopada. W związku z tym w IX wieku papież Grzegorz zdecydował o przywróceniu dnia świętych i męczenników do poprzednio uznawanej daty, czyli 1 listopada.  

Halloween i kamienie. Zdjęcie przedstawia Karneol w buteleczce, grzybka z Kalcytu żółtego i czarny Kyanit. Ostatni z nich świetnie się sprawdzi jako kamień ochronny podczas Halloween czy Samhain.

Kamienie idealne na Halloween, Samhain i Zaduszki

Niezależnie od tego, czy obchodzisz Święto Wszystkich Zmarłych, Halloween czy Samhain, warto abyś miała/miał kamienie, które Cię ochronią. Przełom października i listopada to czas kiedy zdecydowanie więcej dusz oraz bytów “przechadza się” po naszym ziemskim planie. Te drugie istoty czasami potrafią złośliwie się do kogoś przykleić, o czym dana osoba nawet nie wie. Na szczęście możemy się ochronić przed takimi niechcianymi podczepami. Jak? Oczywiście korzystając z magii kryształów, których energia ochroni nas i naszą aurę. 

Kamienie ochronne

Czarny Turmalin

Czarny Turmalin jest wspaniałym talizmanem ochronnym. W nadchodzących dniach będziemy szczególnie podatni na wszelkie energie, również te negatywne. Czarny Turmalin ochroni nas przed nią, a także odbije od nas nieodpowienie byty oraz energie. 

Jako kamień uziemiający jest również świetny w oczyszczaniu i neutralizowaniu negatywnych myśli, które sprawiają, że możemy stać się łatwym celem dla niechcianych energii. Dlaczego? Ponieważ negatywne myślenie osłabia naszą aurę, co ułatwia dostęp do naszej wewnętrznej energii. 

Kwarc Dymny

Kwarc Dymny jest kamieniem transformacji, który przemienia negatywne myśli na pozytywne. Zapewnia uczucie stabilności w stresowych sytuacjach oraz dodaje wewnętrznej siły i odwagi. Dzięki temu nasz umysł będzie wolny od lęku i wszelka nieodpowiednia energia nie będzie miała dostępu do naszej aury.

Czarny Obsydian

Minerał ten, podobnie jak Turmalin jest swego rodzaju tarczą, która odbija od nas wszelką nieodpowiednią i negatywną energię. Obsydian jest czasem nazywany kamieniem wiedźmy, ponieważ odstrasza ciemność, jaką przyciąga nasz własny cień i chroni nas przed klątwami, złą wolą, czarną magią i duchami.

Grafika przedstawia najlepsze kamienie ochronne, takie jak czarny Turmalin, Labradoryt, Obsydian, czy Ametyst

Labradoryt

Minerał ten stabilizuje aurę oraz wzmacnia przepływ energii między czakrami. Tworzy pole ochronne wokół Twojej czakry serca. Jest wspaniałym remedium w sytuacjach niepewności stresu i strachu.

Czary Kyanit

Kryształ ten jest silnie uziemiającym minerałem, który również może zapewnić nam ochronę. Jego kształt przypomina miotłę czarownicy nie bez powodu. Kryształ ten potrafi wymieść negatywne energie z naszego pola aurycznego.

Ametyst

Pomyślałam, że warto wspomnieć o kamieniu, który pomoże nam połączyć się z naszymi przewodnikami duchowymi, a także nas ochroni. Ametyst to idealny minerał, ponieważ posiada w sobie właśnie te dwie cechy.

Które kamienie wybrać na Halloween i Samhain?

Najlepiej wybrać te kamienie, które najmocniej z Tobą rezonują. Jeżeli czujesz silne połączenie z danym minerałem, to znak, że będzie Wam się dobrze pracować. Nasza intuicja doskonale wie, które kryształy są dla nas najlepsze w danym momencie. Mam nadzieję, że kamienie, które opisałam w tym artykule pomogą Ci pewniej przejść przez październik i ochronią Cię przed wszelką nieodpowiednią energią.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...