Artsento
Blog
historia kryształów i kamieni

Historia kryształów

Kryształy zawsze były częścią naszego życia. Już od czasów starożytnych kultury na całym świecie używały ich do leczenia, ochrony, wzmacniania, przepowiadania przyszłości i nie tylko. Te cuda natury, powstałe przez miliony lat, są zdumiewającym źródłem energii, które każdy może wykorzystać, aby poprawić siebie i swoje życie.

W każdym kamieniu drzemie energia i mądrość od początku istnienia. Jesteśmy w stanie wykorzystać tę energię, trzymając je, umieszczając w naszych domach, a nawet nosząc je ze sobą. Ich energia pomaga nam w przemianie psychicznej, fizycznej, emocjonalnej i duchowej.

Istnieje powód, dla którego od zarania ludzkości my, ludzie, pociąga nas piękno i energia kryształów. Cała energia we wszechświecie wibruje z taką czy inną częstotliwością. Ta wibracja jest bardzo subtelna – większość z nas nawet jej nie czuje. Ponieważ kryształy zostały stworzone przez naturę, niosą one unikalny rodzaj ziemskiej energii. Ich wibracje zachodzą z niezwykle wysoką częstotliwością. Kiedy zaczniesz budować swoją kolekcję kamieni, zauważysz, że masz tendencję do przyciągania konkretnych kryształów. To jest ta wibracja.

Uważane za źródło mocy – i jako dar od bogów. Imponujące bez względu na rozmiar, kryształy niosą aurę tajemniczości i autorytetu. Od prehistorii po dzień dzisiejszy kamienie szlachetne i półszlachetne symbolizowały bogactwo i przypisywano im cudowne właściwości. Starożytne teksty, które mówią nam tak wiele o mocy kamieni, mają swoje korzenie w epoce kamienia łupanego, czasie, kiedy technologia dosłownie pochodziła z kamieni. Od tego czasu nadal wykorzystujemy ich magiczną moc.

Nic więc dziwnego, że dzisiaj wielu z nas wydaje się być tak przyciąganych do tych drogocennych i tajemniczych kamieni. Nasza fascynacja kryształami jest częścią ogromnej i rozległej spuścizny.

I to właśnie są kryształy – przeszłość, uwieczniona i skrystalizowana w formę, którą możesz dziś trzymać w dłoni.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...