Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Panna – opis znaku zodiaku

Panna – opis znaku zodiaku

Panna jest szóstym z kolei znakiem zodiaku, którego sprzymierzeńcem jest żywioł Ziemi. To właśnie Ziemia odpowiada za bardzo praktyczne i zadaniowe podejście Panien do życia. Osoby urodzone pod znakiem Panny przychodzą na świat pomiędzy 24 sierpnia a 22 września. Zodiakalne Panny to ludzie zazwyczaj spokojni, którzy chłoną wiedzę jak gąbka i słyną z zamiłowania do nauki nowych rzeczy, które chcą opanować niemalże do perfekcji. Za sprawą swojej nieśmiałości oraz nieufności nie zależy im na posiadaniu wielu znajomych, preferują za to spędzenie czasu w wąskim gronie bliskich osób, które darzą sympatią i zaufaniem.

Panna – charakterystyka znaku zodiaku

Osoby spod znaku Panny wyróżniają się na tle innych niespotykaną inteligencją oraz ogromną wiedzą. Łatwość przyswajania wielu informacji, oraz umiejętność uczenia się nowych rzeczy sprawia, że Panny lubią stawiać sobie ambitne cele, do których dążą. To że lubią się uczyć a także poprzez swoją dociekliwość, bardzo często zostają mistrzami w swoim zawodzie. Zodiakalne Panny są osobami, które nie bujają w obłokach tylko twardo stąpają po ziemi, charakteryzując się przy tym wewnętrznym poukładaniem połączonym nierzadko z nadmierną pedantycznością. Osoby, które urodziły się pod znakiem Panny nie czują się dobrze w chaosie, dlatego mają skłonność do rozmieszczania rzeczy wręcz z aptekarską precyzją.

  • Najważniejsze zalety Panny: efektywność, wnikliwość, uważność, cierpliwość;
  • Najważniejsze wady Panny: pedantyczność, nietolerancyjność, spory krytycyzm, częsty pesymizm;

Talizmany zodiakalnej Panny

  • Żywiołem wspierającym liczne działania Panny jest Ziemia,
  • Planeta rządząca Panną to Merkury,
  • Szczęśliwe kolory Panny to fiolet, szary oraz granat,
  • Szczęśliwymi roślinami dla Panny są jaśmin, lawenda oraz hiacynt,
  • Odpowiednik Pany w chińskim zodiaku to Kogut,
  • Szczęśliwe kamienie Panny to lapis, lazuli, sodalit, ametyst, cytryn, jaspis oraz karneol;

Panna – zgodność z innymi znakami zodiaku

Osoby spod znaku Panny najlepiej porozumiewają się z innymi znakami dla których rządzącym jest żywioł Ziemi, dlatego najlepsze relacje udaje się zwykle zbudować z Bykiem i Koziorożcem. Najmniej kompatybilne z Panną znaki, to znaki wspierane przez żywioł ognia, które swoim niezorganizowaniem oraz nieprzewidywalnością mogłyby zamęczyć ułożoną Pannę. Te znaki to Baran, Lew oraz Strzelec.

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalne Panny w miłości

Osoby spod znaku Panny są jednymi z najtrudniejszych do uwiedzenia, a wszystko za sprawą skorupy ochronnej, którą Panny pieczołowicie wokół siebie budują. Zodiakalne Panny są bardzo wymagające, nie tylko wobec partnera, ale przede wszystkim wobec siebie. Panna, chociaż na co dzień posiada ogrom wiedzy, przez który czuje się mądrzejsza od pozostałych znaków zodiaku często miewa problemy z poczuciem własnej wartości, przez które czuje się niewystarczająca dla innych, stąd jej gruby pancerz ochronny. Dodatkowo, to co utrudnia im nawiązanie bliższych relacji to nieśmiałość oraz skrytość. Prawdziwa miłość, to coś co Panna stawia wręcz na piedestale, mocno wierząc, że w jej życiu pojawi się partner idealny, z którym stworzy związek na całe życie. Cechą charakterystyczną zodiakalnych Panien jest to, że w kwestii małżeństwa podejmują one bardzo rozsądne i przemyślane decyzje, dlatego zwykle decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w późniejszym wieku niż pozostałe osoby.

Panna: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Podobnie jak w innych życiowych kwestiach, tak i w kwestii relacji z najbliższymi Panna dba o ogólne zorganizowanie. Zależy jej aby rodzina miała zapewniony dobry byt i nie musiała martwić się o finanse. Bardzo chętnie Panna układa plany dnia oraz grafiki zajęć dla domowników, aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji oraz niespodzianek. Do kwestii doboru przyjaciół Panna podchodzi bardzo ostrożnie i potrzebuje dużo czasu, aby móc w pełni zaangażować się w relację i nazywać kogoś swoim przyjacielem.

Zodiakalne Panny w pracy

Osoby spod znaku Panny śmiało można nazwać tytanami pracy. Kiedy angażują się w wykonanie jakiegoś zadania robią je z największą starannością i dbałością o każdy nawet najmniejszy detal. Znakomicie sprawdzają się w zawodach, które wymagają cierpliwości oraz precyzji. Zodiakalne Panny bardzo łatwo przyswajają wiedzę w dużych ilościach, dlatego zawody takie jak np. lekarz czy prawnik są wprost stworzone dla nich. Ich niespotykana dokładność sprawdza się również w zawodach, które wymagają pełnego skupienia jak np. analityk.

Zdrowie zodiakalnej Panny

Najczęstszą dolegliwością, która spotyka zodiakalne Panny są problemy z układem nerwowym. Osoby spod znaku Panny bardzo często są pracoholikami a ich wrodzony perfekcjonizm powoduje, że nierzadko biorą na siebie więcej obowiązków niż powinny, co może powodować problemy z ogólnym przemęczeniem organizmu prowadzącym do infekcji. Dodatkowo Panny narażone są także na problemy trawienne.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...