Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
zielony awenturyn kamień miesiąca lipiec

Kamień lipca – Awenturyn

Witaj lipcu, dobrze, że jesteś. Bardzo się cieszę, że akcja z kamieniem miesiąca przypadła Wam do gustu. Czas tak szybko leci, a to już najwyższy moment na ogłoszenie drugiego kryształu. Moim kamieniem lipca został awenturyn. Po włosku aventure to nic innego jak przygoda! Wakacje i przygoda to idealne połączenie. Lipiec kojarzy mi się z podróżami, bujną zielenią a przede wszystkim bogatą roślinnością. Gdy zastanawiałam się nad kamieniem lipca to właśnie awenturyn od razu pojawił się w mojej głowie. Przez cały lipiec możesz kupić go tutaj w promocyjnej cenie.

Awenturyn jest najczęściej zielony, choć występuje również w kolorze niebieskim, czerwonym do czerwonawo-brązowym, zakurzonym fioletowym, pomarańczowym lub brzoskwiniowym, żółtym i srebrnoszarym. Barwa zielonego awenturynu pochodzi od cząsteczek fuszytu w kwarcu, natomiast odcienie czerwieni, brązu i pomarańczu przypisywane są inkluzjom hematytu lub goetytu. Brzoskwiniowy i żółty awenturyn zawierają piryt z kryształami miki, niebieski awenturyn zawiera inkluzje dumortierytu, a fioletowa odmiana jest zabarwiona przez lepidolit.

Zielony awenturyn to minerał dwutlenku krzemu należącym do rodziny kwarców. Po raz pierwszy został odkryty w 1837 roku przez JD Dana. 

Znany w świecie kamieni szlachetnych jako jeden z najszczęśliwszych kamieni, zielony awenturyn zaprasza do naszego życia szczęście i dobrobyt. Jego właściwości przynoszące szczęście są tak potężne, że wystarczy znajdować się w pobliżu zielonego awenturynu, aby czerpać z niego korzyści.

Często wydaje się nam, że szczęście jest poza naszą kontrolą, czekamy, aż samo do nas trafi. Awenturyn wręcz krzyczy swoją energią, że możemy wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć własne szczęście. Praca z tym kryształem pomaga stać się jednym z tych szczęśliwych ludzi. tórym tak za, ucząc znajdowania okazji w każdej sytuacji. U podstaw szczęścia jest sposób myślenia. To umiejętność, którą możemy ćwiczyć i rozwijać przez całe życie.

Oprócz tego, że uczy otwierać się na nowe możliwości, awenturyn zwiększa również odwagę i pewność siebie, co pozwala dostrzec każdą szansę i jak najlepiej wykorzystać sytuację. Zmieniając perspektywę i podejmując działania, możemy zyskać więcej szczęścia we wszystkich aspektach życia.

Awenturyn jest powiązany z czakrą serca, co czyni go potężnym narzędziem do łagodzenia negatywnych emocji, które mogły utknąć w centrum serca. Promuje harmonię i równowagę. Ten przypływ pozytywnej energii dodaje pewności siebie i przyciąga nowe możliwości.
Jest również silnie związany bogactwem i sukcesem. Rozbudza w nas optymizm i wzmacnia siły manifestacji, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse. Awenturyn delikatnie naprowadza nas, by być otwartym na wszystkie szanse, które się przed nami pojawiają, aby dokonać przełomu finansowego lub zawodowego.

Awenturyn w dawnych wierzeniach i legendach:

Awenturyn był używany w magicznym rytuale, aby zwiększyć obfitość, możliwości i szczęście. Współczesny folklor twierdzi, że noszenie w lewej kieszeni kawałka zielonego awenturynu przy zakupie losu na loterię przyniesie sukces.

Zielony awenturyn jest również nazywany „skarbem wróżek”. Umieść trzy w naczyniu przed ogrodowym gnomem, aby przyciągnąć szczęście do domu.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...