Artsento
Blog

Jaki kamień jest przypisany do daty urodzenia i znaku zodiaku?

Jaki kamień jest przypisany do daty urodzenia i znaku zodiaku? To pytanie szczególnie często zadają sobie osoby, którym zależy na symbolice związanej ze znakami zodiaku. Każdy bowiem znak ma przypisany do siebie kamień, który według niektórych osób może wpłynąć na osobę, która go nosi. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, jakie kamienie są przypisane do poszczególnych znaków zodiaku, oraz w jaki sposób mogą one wpłynąć na osobę, która je nosi.

Symbolika ma znaczenie

Na samym początku zacznijmy od tego, dlaczego tak wiele osób szuka kamieni pod kątem swojego znaku zodiaku. Jedną z najczęstszych odpowiedzi na to pytanie, są ich właściwości energetyczne, które mają na celu w dużym uproszczeniu, przeniesienie ich właścicielowi szczęścia. Co ciekawe, trendy tego typu dotyczą nie tylko szeroko rozumianego europejskiego znaku zodiaku, ale również na przykład chińskich. Innym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na noszenie kamienia przypisanego do ich znaku zodiaku, jest szeroko rozumiany spirytyzm. Odpowiednio dobrane kamienie pozawalają bowiem między innymi na wzmocnienia różnego rodzaju więzi duchowych. To z kolei może pozytywnie wpłynąć między innymi na zdrowie osoby, która nosi dany kamień, czy też ma na celu uchronienie jej przed potencjalnym nieszczęściem. Mogą one wiec stanowić doskonały amulet ochronny, dla która osoby je nosi.

Jakie kamienie są odpowiednie dla danego znaku zodiaku?

W tym momencie zapewne zastanawiają się Państwo, jakie kamienie są optymalne dla danego znaku zodiaku. Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się europejskim horoskopem. Zgodnie z nim do poszczególnych znaków zodiaku są przypisane następujące kamienie:

Koziorożec oraz wodnik. Dla osób urodzonych pod tymi znakami zodiaku najlepszym kamieniem będzie granat. Przypisuje mu się silne właściwości uspokajające. Między innymi dlatego często jest on zalecany osobom, które mają problemy z zaśnięciem, czy też depresją. Medycyna indyjska przypisuje mu również łagodzenie różnego rodzaju bólów takich jak, chociażby bóle menstruacyjne, oraz rozjaśnienie umysłu.

Ryby. Do tego znaku zodiaku jest przypisany ametyst. Ten różowo-fioletowy kamień ozdobny wykorzystywany jest w leczeniu różnego rodzaju chorób. Ponadto pozytywnie wpływa on na szeroko rozumiany stres oraz zły nastrój. W medycynie buddyjskiej kamień ten jest związany z czakrą korony.

Baran oraz byk. W przypadku tych znaków zodiaku najlepiej sprawdzi się opal. Kamień ten pomaga w uspokojeniu, między innymi poprzez uwolnienie się od różnego rodzaju negatywnych wspomnień. Może on również być z powodzeniem stosowany jako amulet szczęścia.

Bliźnięta oraz Rak. Tutaj mamy do czynienia z nietypowym minerałem, a mianowicie kamieniem księżycowym. Ta odmiana ortoklazu jest symbole energii matczynej. Między innymi z tego powodu jest on noszony w celu uzyskania równowagi emocjonalnej, szczególnie w trudnych chwilach, oraz dobrego stanu zdrowia.

Rak oraz Lew. Dla tych znaków zodiaku przypisany jest rubin. Kamień ten jest pomocny w różnego rodzaju chorobach układu krążenia, takich jak, chociażby nadciśnienie. W sferze duchowej natomiast wspomaga on dążenie do realizacji marzeń oraz pozytywnie wpływa na relacje międzyludzkie.

Panna. W przypadku panny najlepiej sprawdzi się oliwin. Ten żółty kamień wspomaga między innymi dostosowanie się do cykli życia. Wspomaga on również rozwój intelektualny oraz rozładowanie nadmiaru stresu.


Waga i skorpion. Dla tych znaków zodiaku optymalnym kamieniem jest turmalin. Poprzez wzmocnienie więzi duchowej pomiędzy ziemią a ludzkim ciałem wpływa on pozytywnie na leczenie różnego rodzaju chorób, oraz wspomaga pamięć i koncentrację.

Strzelec. Do tego znaku zodiaku przypisany jest turkus. Ten błękitny minerał ma za zadanie między innymi wzmocnić ukryte zdolności. Poprawia on także jasność umysłu, zwłaszcza w sprawach związanych z finansami.

Gdzie możemy kupić kamienie urodzinowe?

W tym momencie zapewne zastanawiają się Państwo, gdzie możecie kupić kamienie urodzinowe. Najlepszym rozwiązaniem jest ich zakup online, czego doskonałym wręcz przykładem może być sklep Artsento. Z jednej strony stawia on bowiem na szeroki wybór kamieni urodzinowych, z drugiej zaś na ich wysoką jakość. Potwierdzeniem tego są setki pozytywnych opinii pochodzących od klientów, którzy zdecydowali się na ofertę. Dzięki temu bez wychodzenia z domu, bez trudu możecie Państwo kupić interesujący was kamień urodzinowy. Ponadto decydując się na ofertę Artsento, możecie również liczyć na fachowe doradztwo.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...