Artsento
Blog
wróżenie z kart tarota - jak wróżyć z kart

Jak zacząć wróżyć z kart? Tarot dla początkujących

Jak zacząć wróżyć z kart? Sztuka wróżenia z kart Tarota jest znana ludziom już od wczesnej starożytności, mimo to na chwilę została przez wielu zapomniana. Dzisiaj jednak, żyjemy w czasach przełomu energetycznego, a karty i wróżenie zyskują coraz większą popularność. Tajniki magii oraz ezoteryka są coraz bliższe życia wielu z nas. Stąd też każdy z nas, w każdej chwili może poświęcić temu uwagę oraz poznać sztukę wróżenia z kart Tarota.

Jak zacząć wróżyć z kart?

Najważniejszą kwestią w początkach przygody z kartami Tarota, jest ich posiadanie, dlatego w pierwszej kolejności powinno się w nie zaopatrzyć. Umożliwi to wile stron internetowych czy stacjonarne sklepy.
Warto również wybrać odpowiednie miejsce, w którym w spokoju oraz ciszy będzie można zająć się kartami. Odpowiednie przygotowanie psychiczne oraz duchowe potrafi również dużo zdziałać, poprzez na przykład medytację warto się zastanowić nad własnym wnętrzem oraz celem posługiwania się kartami.

Jak wybrać karty Tarota?

Na wstępie warto zaznaczyć, że wybór kart Tarota nie należy do najłatwiejszych. Są one naładowane energetycznie i każda z partii posiada swoją indywidualną energię, którą należy odpowiednio wyczuć. Tak jak ludzie, każdy z nas ma własną energię, która nie zawsze odpowiada drugiej osobie. Tak samo z kartami, przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim intuicją oraz uczuciami jakie względem nich odczuwamy. Proces ten nie jest sobie równy, dlatego jeden z nas znajdzie te idealne od razu, a drugi dopiero po dłuższych poszukiwaniach. Trzeba pamiętać o cierpliwości i spokoju, ponieważ tego właśnie karty Tarota przede wszystkim uczą.

Zasady wróżenia z kart Tarota

Podstawową wiedzą oraz zasadą o kartach Tarota jest fakt, że zawsze składają się z 78 kart, w tym Arkana Mniejsze – 56 kart oraz Arkana Większe 22 karty. Dlatego bardzo ważną kwestią jest, żeby przy żadnym z rozkładów nigdy nie pomijać oraz nie odkładać żadnych kart. Każda z nich ma przypisane sobie indywidualne znaczenie, dlatego tak ważne jest, żeby niczego nie komplikować oraz niszczyć. Używanie kart Tarota wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością, która spoczywa na osobie posługującej się nimi. W kartach drzemie ogromna siła oraz moc, nie należy jej lekceważyć.
Dlatego, należy przede wszystkim pamiętać o oczyszczeniu kart oraz przestrzeni w jakiej się znajdujemy. Wybranym przez siebie kadzidłem należy okadzić, zwłaszcza karty oraz pokój, w którym odbędzie się sesja. Warto również zapalić obok siebie białą świecę. Jest ona przede wszystkim dodatkowym źródłem energii dla kart oraz ochroną dla nas. Co równie ważne nadaje klimatu oraz pozwala w wyciszeniu się oraz uspokojeniu umysłu.

Zacznij od prostych rozkładów kart Tarota

Rozpoczynając jakiekolwiek zajęcie podchodzimy do niego przeważnie ze spokojem oraz opanowaniem, stawiając pojedyncze, bezpieczne kroki. Tak również należy zachować się wobec kart. Na początku najważniejszym jest, aby karty wyczuć, to znaczy dać sobie czas na zrozumienie oraz odczytywanie ich.
Zacznij od prostych i krótkich rozkładów. Wyjmij dwie lub trzy karty, po kolei, daj sobie chwilę na poczucie ich oraz interpretację. W spokojnym oraz cichym otoczeniu, zamknij oczy i zastanów się, co karta ma ci do przekazania. Pozwoli ci to w przyszłości na skuteczne ich odczytywanie, nie pozostawiając wątpliwości co do znaczenia i przekazu karty.

Pamiętaj, aby pytać o tę samą sprawę tylko raz

Siadając do kart Tarota należy mieć na uwadze kwestię wiary w nie. Nie należy absolutnie zabierać się za nie, gdy podważamy czy negujemy ich moc, jest to niedopuszczalne. Tak samo ważne jest to, aby nie zadawać jednego pytania więcej niż raz. Karty już odpowiedziały. Chcąc się upewnić, pytając jeszcze raz, wyjmując kolejną kartę, wewnętrznie wątpimy w ich działanie, lekceważymy ich moc. Kart nie wolno sprawdzać czy doszukiwać się w nich niespójności. Odpowiedź zawsze będzie jedna i taka sama. Nie musisz udowadniać tego sobie czy komuś, po prostu uwierz i daj im działać.

Dobrze sformułuj pytanie

Zajmując się kartami Tarota najważniejszym jest, żeby zachować spokój i opanowanie umysłu. Nie pozwolić sobie na mętlik czy chaos, ponieważ sprzyja im wyłącznie błędne oraz nieprecyzyjne zadawanie pytań. Aby temu zapobiec, przed zadaniem pytania warto wziąć głęboki oddech, zamknąć oczy oraz zadać pytanie na głos lub szeptem. Pozwoli to na dokładne wybrzmienie tego, co faktycznie chcesz przekazać. Pytanie nie pomiesza się tym samym w gąszczu innych, często rozpraszających oraz dekoncentrujących myśli.
Pamiętaj również, żeby nie zadawać pytania w formie dwóch możliwości. To znaczy “będzie tak czy tak”. Zadaj pytanie konkretnie, bez kilku wariantów czy możliwości jednocześnie. Unikaj złożonych i skomplikowanych pytań.

Odczytując kartę kieruj się intuicją

Po zadaniu pytania oraz wybraniu karty, należy przejść do jej odczytania. Na samym początku może się to wydawać trudne, ale wystarczy poświęcić temu chwilę czasu oraz odpowiedniego skupienia. Weź głęboki oddech, spójrz na kartę i przyjrzyj się co przedstawia. Skup się na postaciach, ich wyrazach twarzy oraz symbolach wokół czy atrybutach, które trzymają. Po przeanalizowaniu obrazka zastanów się co symbolizuje, co czujesz gdy na niego patrzysz oraz co podpowiada ci intuicja. Pamiętaj, ona jest najlepszym doradcą. Jeśli na samym początku jest to dla ciebie trudne, możesz posłużyć się pomocą i sprawdzić co symbolizuje dana karta.

Zachowaj dystans i panuj nad emocjami

Karty Tarota przede wszystkim uczą spokoju, opanowania oraz dyscypliny. Wznoszą odczuwanie emocji oraz energii na inny, zdecydowanie wyższy poziom. Dlatego tak ważnym jest, aby tego pilnować oraz pielęgnować w sobie. Pozostając w harmonii oraz zgodzie z kartami, wyłącznie ułatwiamy sobie drogę do ich głębszego zrozumienia.

Krótki poradnik wróżenia z kart Tarota – jak wróżyć z kart w praktyce?

Sesję należy rozpocząć od oczyszczenia kart oraz pomieszczenia, w którym przybywamy. Oczyszczenie wykonujemy za pomocą kadzidła, które odpalamy. Następnie karty trzymamy nad kadzidłem, tak aby wydobywający się dym miał szansę je oczyścić. W celu oczyszczenia pomieszczenia należy skierować kadzidło w każdą ze stron pomieszczenia i pozwolić, aby dym rozszedł się po przestrzeni.

KROK 1 – Wróżenie rozpoczynamy od przetasowania kart

Jest to bardzo podstawowy krok, ponieważ pozwala upewnić się, że karty nie zostały poukładane w “odpowiedni, pasujący” sposób. Nie sugeruje to również, które karty zostały już na przykład użyte i znajdują się na spodzie talii.
Na początku przygody z kartami Tarota wystarczy przetasować je intuicyjnie, nie kombinując, przekładając kart czy odwracając ich.

KROK 2 – Zadaj pytanie

Trzymając w ręce, już przetasowane karty, należy się odpowiednio skupić oraz wyciszyć. Pozwoli to na dokładne sprecyzowanie pytania. Gdy to o co chcemy się zapytać, będzie wystarczająco przemyślane warto wypowiedzieć je na głos. Pozwoli to na nie dopowiadanie w myślach zbędnych rzeczy oraz rozpraszaniu się.

KROK 3 – Rozłóż karty

Po wypowiedzeniu pytania należy położyć karty przed sobą w sposób wachlarzowy. Umożliwi to odpowiednią widoczność wszystkich kart oraz precyzyjny wybór tej, ktora faktycznie nas interesuje.

KROK 4 – Intuicyjnie wybierz kartę

Patrząc na rozłożone karty będziesz wiedzieć, którą wybrać. Twoja wewnętrzna energia tak naprawdę zrobi to za ciebie, intuicyjnie popychając twoją rękę.

KROK 5 – Sprawdź znaczenie karty

Po odsłonieniu wybranej przez siebie karty należy ją teraz prawidłowo oczytać. Daj sobie przy tym czas, nie śpisz się, zrób to ze spokojem oraz w głębokim skupieniu.
W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to co, lub kogo przedstawia karta. Jest to przedmiot, postać lub jakaś sytuacja? Przyjrzyj się szczegółom, na wyraz twarzy czy obiekty wokół. Ułatwi to zdecydowanie interpretację znaczenia karty.
Jeśli nie jesteś pewien znaczenia, sprawdź co dokładnie oznacza przedstawiona karta. Z czasem ich odczytywanie stanie się o wile bardziej czytelne.

Metoda nauki i doświadczeń

Rozpoczynając sztukę rozkładu kart Tarota, należy mieć na uwadze przede wszystkim cierpliwość. Z początku odczytywanie kart może wydawać się problematyczne, jednak praktykując tę sztukę dalej tylko pogłębiamy swoją wiedzę oraz umiejętności. Na równi z cierpliwością stoi również istota otwartego umysłu. Otwierając się na nowe doświadczenia oraz naukę pozwalasz sobie szybciej oraz skuteczniej zrozumieć funkcjonowanie kart Tarota.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...