Artsento
Blog
Kamienie, które przyciągają pieniądze i bogactwo

Na której ręce nosić bransoletkę z kamieni?

Od dłuższego czasu przyglądam się dyskusji, w której crystalloversi próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, na której ręce nosić bransoletkę z kamieni. Mamy zwolenników noszenia ich na prawym i lewym nadgarstku. Zatem która wersja jest prawdziwa?
Zaskoczę Cię! Oba sposoby noszenia bransoletki z kamieni są poprawne. Wszystko zależy od Twojej intencji oraz tego, co chcesz otrzymać od danego kamienia.

cytryn bransoletka na gumce kamienie naturalne Artsento

Czy wiesz, że każda strona ciała reprezentuje inną energię?

Możesz nosić swoje bransoletki z kamieni na prawej lub lewej ręce. Aby jak najlepiej wykorzystać ich energię, należy zrozumieć i poznać co robią i za co są odpowiedzialne nasze strony ciała. Czy wiesz, że posiadamy w sobie energię męską i kobiecą? Niezależnie od tego, jaką masz płeć, to obie te energie współgrają ze sobą. Wszystko po to, by żyło Ci się po prostu dobrze.
Lewa strona Twojego ciała związana jest z energią kobiecą i odpowiada za przyjmowanie energii. Dzięki temu możesz połączyć się ze swoją intuicją, głębokimi emocjami oraz podświadomością. Lewa strona jest tą bardziej wrażliwą.
Prawa strona, ta racjonalna odpowiada za to, jakie podejmujesz działania w świecie zewnętrznym. Jest powiązana z męską energią oraz dawaniem i przekazywaniem energii. To właśnie ona odpowiedzialna jest za osiąganie celów, pewność siebie, asertywność i wszelką moc sprawczą. Gdyby energia była widoczna „gołym okiem” dostrzeglibyśmy, jak wnika do lewej dłoni, a z prawej wychodzi na zewnątrz.

Wibracje kryształów i przepływ energii przez nasze ciało

Wiedząc, że ludzka energia wchodzi z lewej strony i wychodzi z prawej, noś bransoletkę z kamieni na lewym nadgarstku, jeśli chcesz wchłonąć energię z konkretnego kryształu. 

Kiedy chcesz wyeliminować negatywne energie lub zaprosić do swojego życia dostatek i pozytywne zmiany, które rezonują z kryształem, noś go na prawym nadgarstku.

Kiedy nosić bransoletkę z kamieni na lewej ręce?

Jak dobrze już wiesz, lewa strona ciała związana jest z przyciąganiem i otrzymywaniem energii. Noś bransoletkę na tym nadgarstku, kiedy chcesz:

  • współgrać z energią kryształów
  • absorbować i skupiać uzdrawiające energie przez ciało
  • nasycić swoją aurę lub czakry energią kryształów

Lewa ręka pochłania zdecydowanie więcej energii niż prawa, dlatego warto na tej stronie nosić także kamienie lecznicze. Oczywiście nie mogą one zastąpić tradycyjnego leczenia, a być jedynie energetycznym wsparciem. Jakie kamienie warto nosić na lewej ręce?

Kwarc Różowy

Kwarc Różowy jest pomocny w otwieraniu czakry serca, promowaniu miłości własnej oraz empatii. Mówi się również, że jest pomocny w zmniejszaniu stresu i niepokoju. Jeśli szukasz kryształu, który pomoże Ci poczuć się lepiej emocjonalnie, Kwarc Różowy jest doskonałym wyborem do noszenia na lewej ręce.

To świetna bransoletka z kamieni, którą warto nosić na lewej ręce. Kwarc Różowy jest pomocny w otwieraniu czakry serca oraz promowaniu miłości własnej i empatii.

Ametyst

Ametyst to kamień harmonii, spokoju i dobrego snu. Zapewnia także równowagę emocjonalną. Jeżeli czujesz niepokój lub stres, to bransoletka z Ametystu noszona na lewej ręce będzie idealnie równoważyć Twoje emocje.

Kryształ Górski

Kryształ Górski pomaga nam wyraźniej widzieć rzeczywistość i pozwala dostrzec wszelką negatywność, która może na nas wpływać. Noś bransoletkę z Kryształu Górskiego na lewej ręce, jeżeli potrzebujesz wzmocnienia lub czujesz, że coś Cię przytłacza.

Awenturyn

Awenturyn jest najszczęśliwszym kamieniem z rodziny minerałów. Noszenie go na lewym nadgarstku może być dla Ciebie korzystne, ponieważ sprzyja szczęściu i fortunie. Awenturyn poprawia także pewność siebie, dzięki czemu jest to idealny kryształ dla osób, które szukają nowych możliwości i chcą wyjść poza swoją strefę komfortu.

Kiedy nosić bransoletkę z kamieni na prawej ręce?

Prawa strona odpowiedzialna jest za przekazywanie energii. Noś bransoletkę na prawym nadgarstku, kiedy chcesz:

  • uwolnić toksyny i negatywną energię
  • wyrównać pracę czakr
  • manifestować swoje intencje

Chociaż Twoja prawa ręka jest tą, która oddaje energie, to wcale nie oznacza, że nie może jej także otrzymywać. Jakie kamienie warto nosić na prawej ręce?

Czarny Turmalin

Wiadomo, że Czarny Turmalin pomaga usuwać toksyczne energie i blokady z aury. To także silny kamień ochronny.  Jeżeli doświadczasz bólu emocjonalnego lub traumę, załóż Czarny Turmalin na prawą rękę. Pamiętaj, aby co kilka dni robić sobie przerwę w noszeniu Czarnego Turmalinu, ponieważ jego nieustanny kontakt z Twoim ciałem może osłabić serce. Po kilku dniach możesz zamienić go na bransoletkę z Obsydianu.

To świetna bransoletka z kamieni, którą warto nosić na prawe ręce. Czarny Turmalin ochroni przed negatywną energią.

Obsydian

Obsydian to potężny kamień, który oczyszcza aurę i otwiera trzecie oko. Możesz skorzystać z jego wibracji, kiedy chcesz połączyć się ze swoją intuicją. To doskonały kryształ ochronny. Jeżeli chcesz pozbyć się oraz ochronić przed nieodpowiednią energią, to załóż bransoletkę z Obsydianu na swoją prawą rękę.

Chcesz nosić Turmalin na lewym nadgarstku? Posłuchaj swojej intuicji!

Powyższe wskazówki są bardzo intuicyjne. Zależało mi, aby w jednym miejscu zebrać wszelką kryształową wiedzę i pomóc rozwiązać wiele zagwozdek związanych z tym tematem. Pamiętaj, proszę, że każdy z nas jest indywidualnym bytem, który ma swoje własne potrzeby. Jeżeli czujesz, że lepiej będzie, gdy założysz bransoletkę z Obsydianu czy Turmalinu na lewą rękę, to zrób to. Analogicznie, jeśli lepiej Ci z bransoletką z Kwarcu Różowego na prawej ręce, to nie wahaj się i noś ją właśnie na tej stronie. Być może Twoja aura i ciało potrzebują niestereotypowych rozwiązań. Potraktuj ten artykuł jako drogowskaz, ale nie obawiaj się pójść swoją drogą.

Bransoletki z kamieni, które możesz nosić na prawej lub lewej ręce

Kwarc Dymny

Noszenie Kwarcu Dymnego na lewej ręce zwiększy Twoją stabilność emocjonalną oraz złagodzi niepokój i rozdrażnienie.

Bransoletka z Kwarcu Dymnego noszona na prawej ręce pomoże oczyścić Twoje ciało i aurę z nieodpowiedniej energii. To idealne rozwiązanie dla osób niespokojnych i niestabilnych emocjonalnie.

Kwarc Truskawkowy

Kwarc Truskawkowy to kamień miłości, który ma właściwości pochłaniające. Nosząc go na lewej ręce, przyciągniesz miłość i dobre relacje. Noszony na prawym nadgarstku pomoże Ci ostudzić emocjonalną komunikację.

bransoletka kwarc truskawkowy na gumce

Kamień Księżycowy

Bransoletka z Kamienia Księżycowego noszona na lewej ręce pomoże Ci wchłonąć pozytywną energię z tego minerały, a także odnaleźć spokój i oczyścić umysł.

Noszenie Kamienia Księżycowego na prawym nadgarstku pomaga zwiększyć urok osobisty, przyciągnąć miłość i poprawić relacje. Minerał ten pomoże płci pięknej wzmocnić kobiecość.

Tygrysie Oko

Tygrysie oko noszone na lewym nadgarstku zwiększy Twoją pewność siebie i doda odwagi. Dzięki niej zwiększysz także swoje pozytywne nastawienie do otaczającego świata.

Bransoletka z Tygrysiego Oka noszona na prawym nadgarstku ochroni Cię, wzmocni poczucie bezpieczeństwa oraz zredukuje negatywne myśli.

Lapis Lazuli

Lapis Lazuli możesz nosić na dowolnej ręce pod kilkoma warunkami. Jeżeli na prawym nadgarstku masz Obsydian lub Turmalin, to bransoletkę z Lapisem należy nosić na lewej.

Minerał ten nie przepada za towarzystwem innych silnych kamieni, dlatego na wszelki wypadek nie łącz go z innymi kryształami.

Kilka bransoletek na jednej ręce? Czemu nie!

Jeżeli dobrze znasz swoje kryształowe bransoletki, to możesz nosić kilka naraz. Nazywane jest to nakładaniem warstw energetycznych. Jak to działa? Najlepiej założyć na ten sam nadgarstek kamienie, które ze sobą współgrają. Niektóre połączenia są bardziej kompatybilne, inne mniej. Jeżeli założysz bransoletkę z Cytrynem, który zwiększa energię i pomaga w skupieniu, to nie możesz go połączyć z Kwarcem Różowym, który tonizuje emocje i zapewnia spokój.

Magiczne połączenia bransoletek z kamieni

Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała Ci kilku fajnych połączeń kryształowych bransoletek.

Bogactwo i sukces

Noś bransoletkę z Cytrynu na lewym nadgarstku, aby przywołać energię bogactwa, sukcesu, obfitości i dobrobytu. Na lewą rękę załóż Kwarc Dymny, aby utorować drogę do działania i osiągnąć swoje cele finansowe. 

Spokój i relaks

Tutaj najlepiej połączyć ze sobą energię Ametystu lub Agatu Blue Lace z Kryształem Górskim. Aby uzyskać ten efekt, załóż bransoletkę z Kryształu Górskiego na prawą rękę, dzięki czemu pozbędziesz się chaotycznej energii z Twojej aury. Ametyst lub Agat na lewym nadgarstku pomogą Ci odnaleźć harmonię oraz osiągnąć błogie uczucie relaksu.

Miłość i poczucie więzi

Połącz bransoletkę z Malachitu, którą założysz na lewą rękę z Kwarcem Różowym, która otuli Twój prawy nadgarstek. Zestawienie tych dwóch minerałów jest jedną z najpotężniejszych manifestacji energetycznych, która przyciągnie do Ciebie nowy związek lub poprawi relacje z ludźmi w Twoim otoczeniu.

Czy dobrze znasz swoją bransoletkę z kamieni?

Kiedy zakładasz swoją bransoletkę z kamieni, robisz to świadomie, czy z przyzwyczajenia? Z biegiem czasu może okazać się, że nie czujesz już tak mocnego przepływu energetycznego, jak dawniej. To zupełnie normalne, ponieważ wraz z naszą zmianą, zmienia się nasza energia. W takiej sytuacji fajnie jest zmienić formułę i ruszyć energię. Jak to zrobić?

  1. Jeśli od dłuższego czasu nosisz swoją bransoletkę na lewej ręce, to przełóż ją na prawą. Noś przez minimum 21 dni i zobacz, czy czujesz się inaczej? Zmieniając stronę, dajesz kamieniom nowy punkt dostępu do Twojej energii, co przekłada się na nowy sposób połączenia z minerałami.
  2. Dodaj lub zabierz bransoletkę. Nosisz jedną bransoletkę? Może warto dodać drugą. Pamiętaj, aby ich energie nie wykluczały się nawzajem. Jeżeli nosisz więcej niż jedną, może warto z którejś zrezygnować na jakiś czas? Poobserwuj siebie i sprawdź, jak się czujesz.
  3. Sprawdź, czy Twoje bransoletki nie są za silne. Na przykład Tygrysie Oko emanuje silną energią, tak samo, jak Lapis Lazuli. Lepiej ich nie łączyć ze sobą, ponieważ mogą wprowadzić silny zamęt energetyczny.

Czy zdejmować bransoletkę z kamieni podczas snu, czy nie?

Tutaj sprawa jest dyskusyjna, ponieważ są zwolennicy i przeciwnicy, spania z kryształowymi bransoletkami. Uważam, że na noc powinniśmy je zdejmować, by nasze ciało, aura i same kamienie mogły od siebie odpocząć. Zanim pójdziesz spać, odłóż swoje bransoletki z kamieni na Ametystową szczotkę, która oczyści je z nieodpowiedniej energii.

Posłuchaj swojej intuicji

Będę to ciągle powtarzać. Własna intuicja i zaufanie do niej jest najlepszym drogowskazem. W przypadku bransoletek z kamieni warto jej posłuchać. Coś, co sprawdza się u mnie, może niekoniecznie działać u Ciebie. Czemu? Ponieważ nie ma dwóch takich samych ludzi, z taką samą energią. Mogą one być podobne, jednak nigdy nie takie same. Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to pamiętaj tylko o tym, aby nie łączyć ze sobą kamieni o przeciwstawnych właściwościach. Co do reszty, nie bój się eksperymentować! Zacznij prowadzić dziennik, w którym będziesz opisywać, jak się czujesz, nosząc daną bransoletkę i jakie masz wobec niej odczucia. Jestem pewna, że sobie świetnie poradzisz!

Namaste, Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...