Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog

Kadzidełka – tradycyjny sposób na aromatyzowanie wnętrz

Za każdym razem, gdy zapach, który wydziela kadzidełko dostaje się do nosa, stymuluje on nerwy węchowe, które wysyłają te aromaty w postaci sygnałów chemicznych do mózgu, w szczególności do podwzgórza i układu limbicznego, który jest odpowiedzialny za modulowanie i kierowanie emocjami i zachowaniem. Istnieje zatem bezpośredni związek między zapachami a nastrojem.

Dzięki swojej różnorodności aromatycznej i wielu korzyściom, kadzidełka są alternatywną metodą, która, jeśli jest używana prawidłowo, pomoże Ci wnieść do wnętrza pozytywną atmosferę. W zależności od twoich potrzeb i preferencji, w tym artykule wyjaśnimy Ci, jak oczyścić swój dom za pomocą kadzideł i jak wybrać odpowiedni produkt. 

Kadzidełka – narzędzie do rozwijania duchowości

Kadzidełko to preparat z aromatycznych żywic roślinnych, które w połączeniu z olejkami eterycznymi wydzielają pachnący dym podczas spalania. Jego zastosowanie sięga cywilizacji prekolumbijskich oraz społeczeństw chińskich i japońskich, które wykorzystywały je do celów religijnych. Kadzidełko najczęściej występuje w kształcie różdżki, ponieważ taka forma jest uważana za idealną do medytacji i stymulowania dobrego samopoczucia ciała i duszy.

Podczas, gdy użycie kadzidełka jako narzędzia duchowego jest nadal powszechne, dziś jego właściwości aromatyczne sprawiły, że stało się popularne w harmonizacji wnętrza. Są one wykorzystywane do eliminowania negatywnych energii, ułatwiania harmonijnego współistnienia między mieszkańcami domu i łagodzenia bezsenności.

Wybierz swój idealny zapach kadzidełka

Istnieje szeroka gama olejków eterycznych i naturalnych żywić roślinnych, tak więc kadzidełko jest bardzo wszechstronne i idealnie nadaje się do każdego rodzaju gustu. Oprócz kojących właściwości każdy rodzaj preparatu zapewnia listę korzyści. Oto szczegóły: 

  • Lawenda – lawenda to zapach, który sprzyja relaksowi, pomaga zasnąć i pozwala szybko odzyskać siły po przeziębieniach, zapaleniu krtani i katarze.
  • Jaśmin  ten rodzaj kadzidełka może pomóc w walce z depresją oraz wzmocnić energię i optymizm. Jego zapach jest delikatny i ułatwia koncentrację i inspirację.
  • Cynamon – jego zapach jest ożywczy i afrodyzjakalny. Jest zatem idealny do medytacji, ponieważ pomaga oczyścić umysł i pobudzić ciało. Pomaga również stworzyć romantyczną i erotyczną atmosferę.
  • Eukaliptus – eukaliptus jest idealny do leczenia dolegliwości układu oddechowego, takich jak alergie i grypa, ponieważ pomaga udrożnić układ oddechowy. Jest powszechnie stosowany do dezynfekcji i odświeżania pomieszczeń, w których przebywa osoba chora na kaszel lub zapalenie oskrzeli.
  • Róża – w zależności od koloru płatków, róża przynosi spokój, harmonię emocjonalną, harmonię w związku, oraz eliminuje smutek.

Ważne uwagi i wskazówki

Podobnie jak rośliny i kwiaty, kadzidełka, dzięki swoim naturalnym składnikom, stanowią doskonałą alternatywę dla nadania pomieszczeniu przyjemnego zapachu. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że wszystkie składniki tych preparatów są rzeczywiście naturalne. Na szczęście w sklepie artsento.pl kupisz kadzidełka online, które są naturalne i w 100 % bezpieczne.

Aby zapalić kadzidełko, należy przytrzymać je przy źródle ognia, pozwalając mu się palić przez około 10 sekund. Zazwyczaj kadzidełko zgaśnie samo. Zauważysz, że kadzidełko pali się prawidłowo, jeśli zobaczysz delikatny pomarańczowy żar na czubku.

Podobnie jak w przypadku świecy, należy bardzo uważać na miejsce umieszczenia i zapalenia kadzidełka. Nie powinno się ono palić się pomieszczeniu dłużej niż trzy godziny, a po jego zgaszeniu pomieszczenie należy przewietrzyć. Warto wiedzieć, że istnieją specjalne stojaki, na których można umieścić kadzidełko, bez obawy o uszkodzenie mebli w domu.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...