Artsento
Blog
kolory kryształów i ich znaczenie

Kolory i ich kryształowe znaczenie

Wiem, że próba zrozumienia indywidualnych znaczeń i energii każdego pojedynczego kryształu może być zniechęcająca, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kamieniami. Chociaż każdy kryształ ma przypisane swoje własne wyjątkowe właściwości i wibracje, istnieje kilka małych sztuczek, których można użyć, aby ominąć intensywne czytanie i nurkowania w Google. Jednym z nich jest wybór kryształów na podstawie ich koloru. Każdy kolor ma swój własny ogólny klimat i znaczenie, które wskaże ci właściwy kierunek pod względem energetycznym.

Chociaż ocena energii kryształu na podstawie samego koloru może nie być tak bardzo intensywna, jak badanie samego kamienia, nadal jest to łatwy sposób, aby przynajmniej poczuć, do jakiego rodzaju pracy energetycznej kamień prawdopodobnie byłby dobry. Jest to również pomocne, jeśli dopiero zaczynasz uczyć się o kryształach, ponieważ oferuje Ci to pewien kierunek, jeśli chodzi o to, które kryształy najlepiej nadają się do czego. Poza tym, moim ulubionym sposobem na wybranie kryształu do określonego użytku lub rytuału jest po prostu zaufanie własnej intuicji.
Kolorowa symbolika kryształów również luźno koreluje z kolorami naszych siedmiu czakr lub ośrodków energii na ciele, o których mówi się, że odnoszą się do różnych aspektów naszego fizycznego, emocjonalnego i duchowego dobrostanu. Nie musisz znać czakr, aby uzyskać szybki wgląd w ich znaczenie. Niektóre krystaliczne znaczenia kolorów pokrywają się z generalnymi skojarzeniami co do kolorów. Na przykład kolor czerwony jest często kojarzony z pasją lub silnymi emocjami-dlatego ma sens, że energia czerwonego kryształu jest intensywna i zorientowana na działanie. Innym przykładem jest zielony, który jest kolorem często kojarzonym z harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią-więc znowu ma sens, że rodzaje energii, które zielone kryształy naturalnie wspierają.
Wybierzmy się razem w podróż przez krystaliczną tęczę i odkryjmy różne znaczenia uzdrawiających kryształów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni kamień do Twoich potrzeb w oparciu o ich kolor.

Białe i przezroczyste kryształy-czystość i spokój

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_9910-—-kopia.jpg

Przykłady: kryształ górski, selenit, aura anielska.

Jeśli istnieje jeden kryształowy kolor, który jest najbardziej oczyszczający, jest to zdecydowanie przezroczysty / biały. Weźmy na przykład czysty kwarc, jakim jest kryształ górski, który jest uwielbiany ze względu na jego zdolność do wzmacniania energii innych kryształów. Selenit to kolejny przykład-sama obecność tego kryształu jest uważana za oczyszczającą przestrzeń. Kryształy białej / przezroczystej odmiany wydają się łagodne i łatwe w łączeniu się z nimi, a także świetnie nadają się do promowania spokoju i pogody ducha-dlatego są doskonałym narzędziem do medytacji lub jakiejkolwiek pracy związanej z oczyszczaniem energii.

Czerwone kryształy – akcja i moc

Przykłady czerwonych kryształów: czerwony jaspis, granat

Jeśli chcesz się naładować energią, przyda Ci się czerwony kamień. Czerwony to kolor krwi, planety Mars, wojny, seksu i pasji. Jest to również kolor czakry korzenia (która reprezentuje nasze najbardziej podstawowe, zwierzęce instynkty przetrwania), więc możesz się założyć, że jej energia jest intensywna i surowa. Czerwone kryształy symbolizują pasję, energię i życie. Będą Cię motywować i utrzymywać determinację. Jeśli potrzebujesz szybkiego, krystalicznego kopniaka, który pomoże ci odważnie działać, wybierz czerwony kamień.

Różowe kryształy – miłość i współczucie

Przykłady różowych kryształów: kwarc różowy, różowy turmalin

Energia różowego kryształu ma tendencję do odczuwania ciepłego, delikatnego, kochającego uścisku dla twojego serca. Uspokajające, promujące współczucie i uzdrawiające serce, różowe kryształy są idealnym wyborem, aby dodać więcej miłości i życzliwości do swojego życia. Każda sprawa, która dotyczy potrzeby większego współczucia-czy to przebaczenie, uzdrowienie emocjonalne, miłość do siebie, czy miłość do innych-zsynchronizuje się naprawdę dobrze z energią różowego kamienia, więc połącz się z jego delikatną dobrocią i otworzyć swoje serce.

Pomarańczowe kryształy – kreatywność i zmiana

Przykłady kryształów pomarańczowych: kamień słoneczny, karneol, kalcyt pomarańczowy

Związane z kolorem naszej czakry sakralnej (która jest czakrą reprezentującą wszystkie rodzaje kreatywności i seksualności), pomarańczowe kryształy mogą zapewnić nam wystarczającą ilość energii i inspiracji, aby stworzyć wielki wybuch w naszym życiu. Pomarańczowe kamienie szlachetne pobudzają kreatywność, zwiększają entuzjazm, podkreślają osobistą moc i dodają pewności siebie. Jeśli czujesz, że potrzebujesz urozmaicić swoje życie, dodaj kilka pomarańczowych kryształów do swojego życia, aby pobudzić kreatywność. Pomarańczowe kryształy są również niezwykle pomocne, jeśli chodzi o katalizowanie i wspieranie ważnych zmian w Twoim życiu. Jeśli chcesz zmienić życie i potrzebujesz zastrzyku energii, aby przejść przez szybki proces decyzyjny, pomarańczowe kryształy to dobry wybór.

Żółte kryształy-siła woli i optymizm

Przykłady żółtych kryształów: cytryn, kalcyt żółty

Energia żółtego kryształu jest słoneczna, jasna, optymistyczna i polega na znajdowaniu i wyrażaniu swojego najprawdziwszego siebie. Żółte kryształy dają Ci moc umacniania nowych zainteresowań i nowych relacji. Pomagają ci widzieć rzeczy w nowy sposób i osiągnąć oświecenie. Świetnie nadają się do wnoszenia pozytywności, energii i autentyczności do każdego nowego początku lub przedsięwzięcia. Żółty to kolor związany z naszą czakrą splotu słonecznego, która reprezentuje nasze poczucie siebie, więc oczywiście żółte kryształy są również często świetne do wzmacniania pewności siebie i wiary w swoją indywidualną moc. Znane są również z przyciągania dobrobytu. Pracuj z nimi, aby zwiększyć poczucie pewności siebie.

Zielone kryształy-obfitość i wzrost

Przykłady zielonych kryształów: malachit, fuchsyt, awenturyn, agat mszysty, heliotrop, fluoryt

Zielony: kolor drzew, trawy i-tak – pieniędzy. Zielone kamienie są świetne do manifestowania dostatku, bogactwa, a także do wzrostu-niezależnie od tego, czy oznacza to rozwijanie firmy, czy po prostu wzrost duchowy. Zieleń to również kolor nadziei, optymizmu i szczęścia. Wiele zielonych kryształów pomaga nam połączyć się z ziemskim planem i ugruntować nas w energii natury.

Niebieskie kryształy-klarowność i komunikacja

Przykłady niebieskich kryształówsodalit, kwarc niebieski, agat blue lace, celestyn

Podobnie jak ocean i niebo, niebieskie kryształy mają moc uspokajania i wyciszania-są również niezwykle potężne i mogą zabrać cię na duże wysokości i głębiny. Niebieskie Kryształy poprawią Twoją komunikację i wzmocnią Twoją ekspresję. Będą również stymulować twoją zdolność do wyrażania lub przekazywania najgłębszych osobistych prawd. Ma to sens, ponieważ niebieski jest również kolorem naszej czakry gardła, która reprezentuje komunikację i wyrażanie idei. Niebieskie kryształy mogą wzmocnić te obszary, dodając jasności i siły naszej zdolności do mówienia najbardziej autentycznej prawdy-a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu spokoju i skupienia.

Fioletowe kryształy-duchowość i intuicja

Przykłady fioletowych kryształów: ametyst

Fioletowe kryształy są prawdopodobnie najbardziej energetycznie uduchowione ze wszystkich. Związane z trzecim okiem i czakrą korony (lub najwyższą, najbardziej duchową z czakr), fioletowe kamienie świetnie łączą nas z naszą duchowością, intuicją i wyższymi jaźniami. Mogą również pomóc znaleźć inspirację (twórczą i nie tylko) poprzez sięganie do boskości. Purpurowe kryształy są często kojarzone ze szlachetnością i królewskością, a także magią i tajemnicą. Kryształy tego koloru są prawdziwymi narzędziami celu, otwierającymi twoje trzecie oko i czakrę korony, aby przybliżyć cię do oświecenia i znaleźć swój prawdziwy cel. Są cudowne w medytacji lub do głębokiego relaksu.

Czarne kryształy – neutralizator negatywności


Przykłady czarnych kryształów: obsydian, czarny turmalin, szungit

Nie ma koloru kryształu bardziej ochronnego i odpędzającego negatywne emocje niż ciemny lub czarny. Czarne kamienie są wspaniałe do rozwiewania lęków i promowania poczucia bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego. Znane są również jako „kryształy barierowe” ze względu na ich zdolność do działania jako tarcza przed negatywną energią. Kryształy barierowe mają niesamowite zdolności, które pomagają Ci skupić się i wzmacniać wysiłki mające na celu powstrzymanie niepożądanych elementów w Twoim życiu. Jeśli szukasz kamienia, który zapewni ci duchową ochronę, wybierz czarny.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...