Artsento
Blog
Kamień księżycowy

Kamień księżycowy – nocne światło w Twojej biżuterii

Nie wszystko złoto, co się świeci. Ta stara maksyma idealnie opisuje tzw. kamień księżycowy, który podobnie do cennych kruszców, charakteryzuje się niezwykłym połyskiem. Kamienie tego typu stanowią elementy geologicznych kolekcji, a także części twarzowej biżuterii noszonej chętnie w różnych zakątkach globu. Nietypowe formy biżuterii i ozdób znamy od wieków. Ich zadaniem jest nie tylko przyciągać wzrok, lecz przypisuje się im także magiczne właściwości w zależności od wierzeń w danej kulturze. O mocy kamieni i minerałów można zatem mówić wiele. Czym dokładnie jest kamień księżycowy i dlaczego warto go mieć w swoich zbiorach?

Skąd pochodzi kamień księżycowy?

Kamień księżycowy,  znany również pod nazwą Adular, czyli kamień odznaczający się adularyzacją (migotliwością) jest znany od bardzo dawna. Jest to szlachetny kamień wywodzący się z grupy skaleni. Jego wartość doceniano już w Starożytności, np. w Grecji czy Rzymie wytwarzano z niego ozdoby, oraz talizmany. Obecnie kojarzony jest najbardziej z górami Szwajcarii, Indiami czy Sri Lanką, a na rodzimym gruncie występuje w naturalnej postaci w okolicach Jeleniej Góry. Zazwyczaj kamienie tego rodzaju występują w różnych odcieniach niebieskiego, rzadziej zdarza się wersja brunatna. Kamień imituje światło księżyca, stąd jego marketingowa nazwa, która przywodzi również na myśl jakiś rodzaj tajemnicy, dlatego właśnie ozdoby z takimi kamieniami często stają się obiektami pożądania.

Niezwykłe moce kamienia księżycowego

Znawcy tematu uznają księżycowy kamień za przedmiot o potężnej mocy i mistycznym charakterze. Głównie przypisuje mu się właściwości lecznicze i poszerzające świadomość noszącej go osoby. Adular ma wspierać płodność u kobiet, siły witalne i zdolności profetyczne. Według starych wierzeń panny, które wkładały kamienie księżycowe pod poduszkę, podczas snu miały widzieć twarz przyszłego partnera. Wielu ludzi nosi kamień księżycowy jako amulet, który przynosi szczęście we wszystkich dziedzinach życia. Osobom chorym przynosi natomiast ulgę w walce z padaczką, tarczycą czy burzą hormonalną. 

Dla kogo biżuteria z kamieniem księżycowym?

Tworzenie bransoletek, naszyjników bądź pierścionków z kamieniami szlachetnymi to stała praktyka, gdyż tego typu biżuteria prezentuje się wdzięcznie i majestatycznie. Okazały kamień księżycowy wkomponowany w złoto, srebro czy inny materiał kojarzy się z prestiżem i zawsze przyciąga uwagę otoczenia. Biżuterię z takim kamieniem powinny wybierać osoby, które za sprawą wyrazistych elementów dekoracyjnych chcą poczuć się bardziej pewne siebie. Mówi się, że to kamień idealny dla tych, którzy zmagają się z dylematami lub znajdują się na życiowym zakręcie. Często kamienie szlachetne dedykowane są szczególnie określonym znakom zodiaku. W przypadku kamienia księżycowego panuje przekonanie, iż sprawdzi się on doskonale w przypadku koziorożca, raka albo skorpiona, co oczywiście nie oznacza, że osoby spod innych znaków zodiaku nie mogą nosić biżuterii z Adularem. Wyroby biżuteryjne z kamieniem księżycowym przeznaczone są dla każdej osoby, do której taka ozdoba przemawia. Najczęściej wybierają ją prawdziwi esteci ceniący sobie eleganckie i nietuzinkowe formy. 

Pielęgnacja biżuterii z kamieniem księżycowym

Każdy chciałby utrzymać ulubione ozdoby w nienagannej kondycji przez dłuższy czas. Zwłaszcza o kamienie szlachetne trzeba dbać, aby zachować je w dobrym stanie. Jeśli chodzi o kamienie księżycowe, należy się z nimi obchodzić delikatnie. Jeżeli kamień księżycowy w pierścionku czy wisiorku przykurzy się lub będą na nim widoczne ślady palców, można go opłukać pod niezbyt gorącą wodą. Następnie wystarczy przetrzeć Adular miękką szmatką. Dzięki tym prostym zabiegom kamień będzie błyszczał w pełnej krasie. Odpowiednio pielęgnowana biżuteria z kamieniem księżycowym pięknie wygląda wieczorową porą, gdy odbija światło i lśni niczym mała lampka. 

Gdzie kupić kamień księżycowy?

Obecnie na rynku pojawia się mnóstwo produktów ozdobnych wyposażonych w kamienie księżycowe. Trzeba jednak uważać, gdyż w sprzedaży dostępne są także podrobione towary, które z Adularami nie mają nic wspólnego, a stanowią wyłącznie bezwartościowe szkiełka. Zakupy powinny być gruntownie przemyślane. Biżuterię z kamieniami księżycowymi najlepiej kupować w rzetelnych oraz sprawdzonych zakładach jubilerskich i sklepach ezoterycznych. Oczywiście nie trzeba w tym celu udawać się do stacjonarnego punktu. Autentyczną biżuterię z księżycowym kamieniem można nabyć również online np. w sklepie Artsento. Tego typu wyroby to doskonały pomysł na prezent dla siebie lub innej bliskiej osoby. 

 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...