Artsento
Blog
co to są liczby karmiczne

Co to są liczby karmiczne – jaki jest Twój dług?

Czy to, co spotyka nas w życiu, jest jedynie rezultatem naszych wyborów, czy może raczej bieg naszego życia jest z góry określony? Jeśli wierzysz w karmę i reinkarnację, odpowiedź na to pytanie powinna być dla Ciebie oczywista. Wiele z tego, co spotyka Cię w tym życiu, jest pochodną Twojej karmy – czyli bagażu zasług, jakie Twoja dusza zgromadziła w poprzednich wcieleniach, ale niestety także i błędów, jakie w nich popełniła.

Ogół wszystkich złych rzeczy, jakie dusza popełniła w poprzednich wcieleniach, nazywamy “długiem karmicznym”. Aby przejść na wyższy poziom rozwoju duchowego, dusza musi ów dług spłacić. Zanim to się stanie, musi niestety ponosić konsekwencje swojego długu karmicznego. Mogą nimi być trudności, pech, niepowodzenia w życiu uczuciowym – i wiele innych przykrych doświadczeń.

Czy można ustalić, jaki dług karmiczny ciąży na Twojej duszy? Tak! Jednym z najlepszych narzędzi oszacowania wysokości tego długu są tzw. liczby karmiczne.

Liczby karmiczne – co to jest?

Liczby karmiczne to następujące pięć liczb o szczególnym znaczeniu (opiszemy je szczegółowo poniżej):

 • 13,
 • 14,
 • 16,
 • 19,
 • 26.

Jeśli pojawiają się w portercie numerologicznym danej osoby to sygnalizują, że jest ona znacznie obciążona długiem karmicznym.

Czym jest portret numerologiczny?

Jest to liczbowy schemat, obliczany poprzez analizę metodami numerologicznymi Twojej daty urodzenia, imienia i nazwiska (w numerologii każda litera ma przypisaną sobie wartość liczbową). Portret numerologiczny (podobnie jak horoskop w astrologii) jest jednym z głównych narzędzi analizy osobowości człowieka, przewidywania jego przyszłości a nawet – w bardziej mistycznych interpretacjach – właściwości duchowych jednostki, wyznaczonego jej przez wyższe siły przeznaczenia lub karmy.

W jaki sposób liczby karmiczne mogą znaleźć się w moim portrecie numerologicznym?

Są na to dwa sposoby:

 • Urodziłaś/eś się 13., 14., 16., 19. lub 26. dnia miesiąca,
 • Jedna z liczb karmicznych pojawia się na jednym z etapów obliczania Twojej Liczby Drogi Życia. Liczbę tę obliczamy następująco:
  • Sumujemy wszystkie cyfry daty urodzenia (np. osoba urodzona 25.01.2000 r.: 2+5+0+1+2+0+0+0 = 10);
  • O ile nie otrzymaliśmy tzw. liczby mistrzowskiej (tj. 11, 22, 33 albo 44) sumujemy wszystkie cyfry, składające się na właśnie otrzymaną liczbę. W omawianym przykładzie: 1+0 = 1. Liczba Drogi Życia osoby, urodzonej 25.01.2000 r., to więc 1.

Co oznaczają poszczególne liczby karmiczne?

Omówmy kolejno symbolikę wszystkich pięciu liczb karmicznych.

13 – bez pracy nie ma kołaczy

13. w portrecie numerologicznym wskazuje, że dana osoba w poprzednich wcieleniach była zbyt pobłażliwa, leniwa i kapryśna. Unikała odpowiedzialności za wszelką cenę, skupiając się jedynie na przyjemnościach a nie na wypełnianiu swoich obowiązków.

Wyzwaniem, któremu osoba “obciążona” 13. musi podołać w tym wcieleniu, jest więc nauczenie się samokontroli, rzetelności i zdyscyplinowania.

W tej kwestii może pomóc Ci cytryn, który pomoże osiągnąć wymarzone cele i urzeczywistnić plany.

14 – czyli przekleństwo karmy wolności

Liczba ta sygnalizuje  nieodpowiedzialne użycie wolności w poprzednich wcieleniach. Prowadziło ono do cierpienia innych osób i nadmiernego slupienia się na zmysłowej, zamiast na duchowej stronie życia. Przykładami takiego nieodpowiedzialnego użycia wolności mogą być np. uzależnienia – od narkotyków, alkoholu, seksu itd.

W obecnym wcieleniu “karma wolności” objawia się w postaci strat materialnych, śmierci biskich osób oraz problemów w rozwijaniu własnych talentów. Przezwyciężenie “karmy wolności” można osiągnąć tylko przez właściwe korzystanie z wolności i nauczenie się poszanowania wolności innych ludzi. Pomocne może być również rozwijanie duchowej strony życia.

W nauce wolności może pomóc kamień awenturynu, który uczy jak korzystać z wolności i chroni przed złymi wyborami.

16 – zła karma miłości

Ta liczba karmiczna to oznaka, że w poprzednich wcieleniach zaniedbaliśmy rodzinę lub uczucia drugiej osoby. W tym życiu spłacamy ten dług karmiczny, cierpiąc na silne uzależnienie od miłości i partnera, co skutkować będzie brakiem szczęścia w związkach oraz ich rozpadem. Innym problemem może być przyciąganie partnera niedostępnego emocjonalnie.

Jak uporać się z tym obciążeniem karmicznym? Ucząc się bezwarunkowej miłości poprzez wycofanie się z własnego egocentryzmu i skupienie się na odczuciach i potrzebach partnera, a nie tylko swoich.

Jeżeli szukasz wsparcia w uporaniu się z karmą miłości, możesz wykorzystać moc różowego kwarcu – kamienia miłości.

19 – musisz walczyć ze złą karmą władzy

Liczba 19 w portrecie numerologicznym oznacza jedno – w poprzednich życiach nadużywałaś/eś władzy wobec drugiego człowieka. W tym życiu będzie objawiać się to poprzez trudności w funkcjonowaniu w relacjach z innymi ludźmi. Trudno jest Ci podporządkować się osobom wyżej postawionym (np. szefowi w pracy) często jesteś też nadmiernie despotyczny wobec osób stojących niżej od Ciebie (np. dzieci).

Twoje zadanie w tym wcieleniu to nauka bycia liderem bez despotyzmu i właściwego stosunku do autorytetów.

W uporaniu się z tą karmą, może pomóc kamień zielonego jadeitu.

26 – naucz się dbać o siebie i o relacje z innymi!

Liczba karmiczna 26 wskazuje na obciążenie w dwóch obszarach:

 • karmy ciała – nadmiernie skupiasz się na swoim ciele (np. nadmiernie folgujesz jego potrzebom – objadasz się i wskutek tego cierpisz na otyłość),
 • karmy relacji – Twoje relacje są trudne i konfliktowe. Jesteś zapamiętywana jako ktoś z trudnym charakterem.

Z drugiej strony liczba 26 w Twoim portrecie numerologicznym zazwyczaj zapewnia dobry status materialny.  Nie zmienia to jednak faktu, że aby przeżyć rzeczywiście udane życie z liczbą 26 w portrecie numerologicznym musisz przepracować swoje ograniczenia. Naucz się prawidłowo dbać o swoje ciało i pamiętaj o tym, że nie powinieneś traktować ludzi jako wrogów, ale starać się unikać konfliktów. A jeśli już się pojawią, rozwiązuj je w pokojowy sposób a nie poprzez kłótnie!

Aby poprawić swoje umiejętności w komunikacji możesz polegać na lapis lazuli.

Czy zła liczba karmiczna to wyrok?

Absolutnie nie! W tym wcieleniu nie mamy wpływu na to, co zrobiła nasza dusza we wcieleniach poprzednich. Nie odpowiadamy też za błędy naszych poprzednich wcieleń. Musimy jedynie ponieść ich konsekwencje i przepracować je, aby uczynić zarówno swoją duszę, jak i cały świat! Jeżeli martwisz się posiadaniem liczby karmicznej w swoim portrecie numerologicznym, możesz zaopatrzać się w kamień zgodny z Twoją wibracją numerologiczną.

Znajomość swojego obciążenia karmicznego może nam w tym tylko pomóc, wskazując nam, w jakich obszarach życia musimy szczególnie intensywnie pracować nad sobą. “Zła” liczba karmiczna nie jest karą – a jedynie ważnym drogowskazem na drodze do samodoskonalenia się!

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...