Artsento
Blog
Jak ametyst wpływa na rośliny

Idealne kamienie do roślin

Kryształy, które pomagają roślinom, to nie jest wymysł współczesnych szeptuch. To rytuał, z którego od tysięcy lat korzystają rdzenni amerykańscy szamani i uzdrowiciele. Czas te praktyki sprowadzić do nas. W Polsce niewiele mówi się o dobrych relacjach kryształów z roślinami.

A one mają naprawdę potężną moc!

Czy chcesz, żeby Twoje rośliny szybciej rosły?

Wystarczy, że w pobliżu Twojego ukochanego kwiatu postawisz kryształ górski lub ametyst.

A jeśli przeczuwasz, że Twoja roślina ma kłopoty z korzeniami, warto włożyć kamień do ziemi. Tak około trzech centymetrów od łodygi. Kryształ górski będzie idealnym rehabilitantem korzeni.

Kamienie możesz też położyć w doniczce. Przed tym sprawdź, czy Twój kryształ może mieć styczność z wodą.

Dlaczego warto wkładać kryształy do doniczki?

Między kryształem a ziemią dochodzi do pięknej wymiany. Kamień dzięki uziemieniu odzyskuje swoje właściwości. A te z kolei pomogą roślinie zdrowo rosnąć.

To samo dotyczy kryształów umieszczonych w ogrodzie, ale o tym powiem za chwilę.

Kolejnym sposobem na zasilanie energetyczne naszych roślin jest podlewanie ich kryształową wodą. Zrobienie roślinnego eliksiru jest bardzo proste. Wystarczy, że wieczorem, tuż przed spaniem, włożysz do dzbanka kryształ i zalejesz go wodą. Rano możesz śmiało podlewać swoje kwiaty kryształowym eliksirem. Do tego celu najlepiej sprawdzi się kryształ górski, kwarc różowy, czy dymny, a także cytryn.

Jakie kamienie najlepiej pomogą naszym roślinom?

Agat Mszysty

Jako jeden z niewielu jest stworzony by służyć nie tylko ludziom, ale i roślinom. Agat mszysty to uziemiający kryształ, którego energia będzie niczym serdeczna ręka ogrodnika do kwiatów. Dzięki niemu wzmocni się także Twoja energetyczna relacja z roślinami.

Kamień Księżycowy i Turkus

Te kamienie są idealne dla roślin, które wymagają regeneracji po upadku czy chorobie.

Turkus możesz spokojnie zakopać w doniczce, dzięki temu pomoże korzeniom i części zielonej rośliny.

Kamień księżycowy warto zawiesić na drzewie lub roślinie. Kryształ ten potrzebuje stałego kontaktu z promieniami księżyca i nie może być zakopany w donicy.

Jadeit

O jadeicie mówi się, że potęguje energię roślin i pomaga człowiekowi lepiej dostroić się do ich wibracji.

Tygrysie oko

Tygrysie oko pomaga korzeniom we wzroście. Jego energia wpłynie także na harmonijny rozwój całej rośliny.

Jakie kamienie pasują do ogrodu?

Kwarce doskonale sprawdzą się jako energetyczni pomocnicy w Twoim ogrodzie.

Dla mnie najlepszym kamiennym ogrodnikiem jest agat mszysty. Jego charakter jest silnie roślinny i leśny, dzięki czemu przekaże Twoim roślinom wspaniałą energię.

Często wspieram go kryształem górskim. To niekwestionowany uzdrowiciel zarówno duszy ludzkiej, jak i duszy ogrodu. Zanim ustawisz kryształy w ogrodzie sprawdź, czy mogą przebywać w wilgotnym środowisku, a także, czy nie zaszkodzi im słońce.

Ametyst, mój ukochany kamień nie może stać w słońcu, ponieważ wyblaknie. Dla niego wybrałam mocno zacienione miejsce w ogrodzie, by pomagał moim roślinom i nie stracił swojej wyjątkowej barwy. Kryształ górski na szczęście lubi słońce i woda mu nie zaszkodzi.

rośliny i kryształy

W doborze odpowiednich kamieni warto też zdać się na własną intuicję. Zaraz, zaraz, chwileczkę! Przecież przed chwilą podałam listę kryształów, które wzmacniają energię roślin w domu i ogrodzie. Po co w takim razie intuicja? Odpowiedź jest prosta. Tylko Ty najlepiej znasz swoje rośliny.                Być może nie czujesz tego na poziomie fizycznym, ale mentalnie odbierasz każdy komunikat od swoich roślinnych przyjaciół. Nie bój się eksperymentować, niech to będzie dla Ciebie przyjemność. Każde rozwiązanie jest dobre. Możesz skorzystać z mojej listy, a także stworzyć swoją własną. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, jedno jest pewne. Zarówno Ty, jak i Twoje rośliny na tym skorzystacie. Jestem tego pewna.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...