Artsento
Blog
Kamienie do ochrony domu

Kamienie do ochrony domu

Bardzo często poruszany jest temat ochronnych kryształów dla naszego pola, ale niewiele osób wie, że istnieją również kamienie do ochrony domu. Zanim negatywna energia dotrze do Twojej aury, musi dostać się do Twojej przestrzeni energetycznej, jaką jest Twój pokój, dom, działka, czy mieszkanie. Tak, Twój dom również ma pole energetyczne, na które może wpłynąć wszystko, co znajdzie się w jego wnętrzu.

Moc ochronnych kryształów

Możesz ułożyć kryształy w rogach domu lub ustawić odpowiednią siatkę kryształową. W tym artykule zajmiemy się ułożeniem kamieni w Twojej przestrzeni. Zanim to szerzej opisze, chciałabym przypomnieć, jakie są najlepsze i najsilniejsze kryształy do ochrony domu:

 • Ametyst
 • Czarny Turmalin
 • Hematyt
 • Czarny Obsydian
 • Selenit
 • Kwarc Dymny

Zanim ustawisz kamienie do ochrony domu, oczyść swoją przestrzeń

Ważne, aby przed całym procesem wypowiedzieć intencję. Możesz to zrobić w myślach lub na głos. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych zdań, które możesz wykorzystać podczas oczyszczania.

Oczyszczam mój dom/moje mieszkanie z całej negatywnej energii.

Cała nieodpowiednia energia ma opuścić mój dom natychmiast.

Oczyszczam mój dom z całej nieodpowiedniej energii a zapraszam do siebie tą dobrą.

Nakazuje, aby cała negatywna energia opuściła ten dom, a w jej miejsce pojawiły się miłość, pokój i same dobre energie.

Jak oczyścić dom z nieodpowiedniej energii

Zacznę od tego, że technik jest wiele. Uważam, że intencja jest ważniejsza od samego sposobu. Po wypowiedzeniu jej czas na zapalenie wymarzonego kadzidła.

Możesz zacząć oczyszczać swoją przestrzeń od drzwi wejściowych domu lub Twojego pokoju. Kierunek, w jakim będziesz okadzać nie ma znaczenia. Kiedyś słyszałam, że oczyszczamy dom w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, ponieważ to pomoże nam pozbyć się wszelkiej zastałej energii oraz wprowadzić zmianę. Inni uważają, że tylko i wyłącznie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zastanów się, który kierunek bardziej do Ciebie przemawia. Nie musisz też przez cały czas chodzić tylko w prawo lub lewo. Eksperymentuj i sprawdź co dla Ciebie jest lepsze.

Możesz intuicyjnie wybrać również zapach kadzidła, którym będziesz okadzać dom. Po oczyszczaniu ważne jest, aby otworzyć wszystkie okna i drzwi. Wraz z wychodzącym dymem ulatuje nieodpowiednia energia, a przychodzi ta dobra.

Kadzidła do oczyszczania energii

Kadzidła, które są idealne do oczyszczania kamieni (Palo Santo, Biała Szałwia), również sprawdzą się do okadzania domu.

Poniżej stworzyłam dla Ciebie listę pozostałych kadzideł, które pomogą Ci rozprawić się z nieodpowiednią energią:

 • Drzewo Sandałowe
 • Smocza Krew (żywica)
 • Jodła
 • Cedr (Drzewo Cedrowe)
 • Eukaliptus
 • Kamfora
 • Trawa Cytrynowa
 • Lawenda
 • Aloes
 • Amber
 • Goździk
 • Kopal

Kamienie do ochrony domu

Kiedy masz już za sobą oczyszczanie swojej przestrzeni, warto umieścić kamienie w rogach swojego domu lub pokoju. Kryształy możesz położyć w rogach lub umieścić je także na ścianach, lub przy nich. Ważne, aby kamienie znalazły się w każdym z czterech rogów Twojego pokoju bądź domu. Jeżeli Twoje pomieszczenie ma nieregularne kształty, ustaw kamień w każdym “kącie”.

Duża część energii wnika do domu przez drzwi wejściowe oraz okna. Jeżeli masz tylko jeden kryształ ochronny i zastanawiasz się gdzie go umieścić, to połóż do przy drzwiach wejściowych.

Gdzie ustawić kamienie

Jeżeli masz więcej kamieni ochronnych, możesz umieścić je po prawej jak i lewej stronie drzwi wejściowych. To samo dotyczy okien. Ustaw kryształy po obu stronach parapetu, pamiętając przy tym o wybieraniu tylko tych ciemnych kamieni (z wyłączeniem Kwarcu Dymnego).

Jeżeli masz jeden kamień zawieś go lub umieść nad drzwiami lub w oknie. Co prawda lepszymi stróżami są dwa kryształy, jednak nie od razu zbudowali Rzym, a Ty możesz zacząć od jednego.

Po co nam kamienie do ochrony domu?

Dobra energia w domu przekłada się na nasze życie, nasze relacje, naukę, na wszystko! W domu spędzamy dużo czasu, a nasze ściany słyszą każdy nasz śmiech, kłótnie czy płacz. Kamienie ochronne dla domu zadbają o dobrą energię w Twoim domu oraz nie wpuszczą tej złej z zewnątrz. Uchronią Cię także przed wampirami energetycznymi. Podobno ci, co źle nam życzą, nie wejdą do domu, w którym są kamienie ochronne, bo coś zwyczajnie będzie ich odpychać. Oczywiście będą to wibracje ochronne naszych kamieni.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...