Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
kamienie przyciągające miłość, amulety miłości

Kamienie przyciągające miłość

Kamienie szlachetne i półszlachetne noszone były już w starożytności. Wierzono bowiem, że noszący je ludzie będą obdarzeni siłą, mądrością, płodnością, ale przede wszystkim szczęściem i przychylnością innych osób oraz bogów. Każdy kamień miał swoje unikalne właściwości. Noszono je i zmieniano w zależności od potrzeb i chęci osiągnięcia określonych korzyści. Zobacz, które kamienie przyciągają miłość.

Amulet miłości – jakie kamienie, pomogą Ci odnaleźć miłość?

Kamienie przyciągające miłość mają kilka uniwersalnych zalet. Po pierwsze wszystkie są bardzo dekoracyjne i nosząc je, podkreślamy swój styl i osobowość. Po drugie – przyciągają nie tylko uczucia płci przeciwnej. Pomagają rozwinąć miłość własną i samoakceptację, dzięki czemu ułatwiają życie w harmonii ze światem. Ich bliskość i dotyk na ciele, dają poczucie spokoju oraz spełnienia.

Kamienie przyciągające miłość wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla osób samotnych. Także ci, którzy są w związkach, mogą korzystać z ich właściwości, by jeszcze lepiej dbać o relacje i rozwijać wzajemną miłość.

Obecnie kamienie nosi się przede wszystkim w formie bransoletek. Za takim rozwiązaniem przemawia możliwość zrobienia biżuterii z kilku różnych, wizualnie pasujących do siebie kamieni, co potęguje ich właściwości. Nie do przecenienia jest również fakt, iż bransoletki na ogół mają kontakt ze skórą.

Inne formy noszenia kamieni to naszyjniki, wisiorki, kolczyki, spinki i opaski na włosy. Są osoby, które preferują noszenie nieoszlifowanych kamieni w kieszeniach lub torebkach.

Niezależnie od tego, jaką formę wybierzemy, możemy być pewni, że bliskość kamieni będzie odczuwalna w naszym życiu.

Wyjątkowy talizman miłości i powodzenia – kwarc różowy

Kwarc różowy nieprzypadkowo stoi na pierwszym miejscu w tym zestawieniu. Nie tylko przyciąga miłość, ale pomaga też otworzyć serce na potrzeby drugiego człowieka. Jednocześnie jest to kamień, który wyzwala samoakceptację i radość z życia. Dzięki jego pomocy łatwiej wzbudzić zaufanie u drugiej osoby. Kwarc różowy ma magnetyczną moc przyciągania dobra i chronienia przed złem. Gdyby jednak komuś przydarzyło się rozstanie, także powinien sięgnąć po ten niezwykły kamień. Ma on bowiem moc łagodzenia bólu złamanego serca.

Talizman, który rozpali romans – kamień księżycowy

Wbrew pozorom nie pochodzi z Księżyca, a swoją nazwę zawdzięcza jasnej barwie i połyskliwej poświacie do złudzenia przypominającej księżycową.

Kamień księżycowy ma przyciągać miłość i chronić swojego właściciela przed negatywnymi uczuciami. Jest polecany osobom, które czują się gotowe na nową miłość, ale nie mają odwagi po nią sięgnąć. Noszenie go blisko ciała potęguje intuicję, co znacząco ułatwia znalezienie partnera idealnego.

Warto podarować kamień księżycowy osobie, u której chcemy rozbudzić gorące uczucia i zmysły.

Amulet, który nauczy Cię kochać siebie – malachit

Biżuterię z malachitami powinny nosić osoby, które mają problem z samoakceptacją. Nie jest bowiem tajemnicą, że aby móc pokochać drugiego człowieka, trzeba najpierw kochać samego siebie. Bliskość malachitu pozwala pozbyć się negatywnych emocji, patrzeć na świat z większym optymizmem.

Malachit jest niczym lekarz, uzdrowi każdy związek. Nie tylko pomoże się zakochać i utrzymać tę miłość, ale też wniesie do niej przyjaźń, zaufanie i spokój.

Malachity powinny nosić osoby, które są w związku z dużym stażem.

Talizman, który pomoże naprawić związek – ametyst

Ametyst to kolejny kamień polecany osobom, które czują, że przez ich związek przetacza się burza z piorunami. Jego tajemniczy, fioletowy blask doskonale radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami na drodze do szczęścia i harmonii, przynosząc spokój, dobro i miłość. Dawniej wierzono, że noszenie ametystów pozwoli pozbyć się problemu alkoholowego, jaki pojawił się w związku.

Lapis lazuli – amulet, który wspiera komunikację w związku

Lapis lazuli to idealny kamień dla osób, które mają problem z wyrażaniem i okazywaniem uczuć. Dodaje odwagi, pomaga się otworzyć, sprzyja zjednoczeniu.

To też kamień, który pozwala przezwyciężyć pokusy oglądania się za innymi. Warto go nosić, jeśli mamy problemy z wiernością lub podejrzewamy je u partnera.

Amulet, który uleczy złamane serce – rodonit

Miłość nie zawsze jest taka, jaką chcielibyśmy przeżywać. Bywa bolesna, przynosi rozczarowania. W trudnych chwilach warto mieć przy sobie rodonit, ponieważ kamień ten ułatwia pogodzenie się z sytuacją i wybaczenie drugiej osobie. Kamień ten poleca się osobom zranionym w miłości, ponieważ dodaje on pewności siebie i jest cennym wsparciem w poszukiwaniu nowego, pięknego, czystego uczucia.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...