Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Opis znaku zodiaku Koziorożec - szczęśliwe amulety dla koziorożca

Koziorożec – opis znaku zodiaku

Powolny, stateczny, wytrwały, cierpliwy i nielubiący niespodzianek. Taki właśnie jest Koziorożec – znak, który rozpoczyna i kończy każdy rok kalendarzowy. Przeczytaj koniecznie, jeśli chcesz nawiązać bliższą relację z Koziorożcem.

Koziorożec – charakterystyka znaku zodiaku

Umiejętność koncentracji, cierpliwość i wytrwałość to najważniejsze cechy Koziorożca. Nie lubi nagłych zmian, nie cierpi być zaskakiwany. Ne rezygnuje ze swoich celów, dąży do nich, nawet jeśli będzie to trwało latami.

Koziorożce nie są skłonne do kompromisów. Ich świat jest zero-jedynkowy. Nie godzą się na półśrodki, są raczej zasadnicze. Obce jest im spóźnianie się, przekładanie umówionych spotkań, spontaniczność i nagła zmiana planów. Lubią sobie wszystko zaplanować wcześniej i trzymać się swoich założeń.

Zalety Koziorożca: wytrwałość, konsekwencja, pracowitość.

Wady Koziorożca: zbyt mocno przejmuje się zdaniem innych, nadmiernie wymagający, stale napięty, nie umie się zrelaksować.

Talizmany zodiakalnego Koziorożca

  • Koziorożec jest człowiekiem twardo stąpającym po ziemi i to właśnie ona jest jego żywiołem.
  • Na jego decyzje wpływa planeta Saturn.
  • Szczęśliwe kolory: szarość i brąz.
  • Szczęśliwe rośliny: sosna, jodła, ciemiernik, żywokost.
  • Odpowiednikiem Koziorożca w chińskim zodiaku jest Bawół.
  • Kamienie, które przynoszą mu szczęście to turmalin, onyks, kryształ górski, kamień księżycowy, jaspis, kwarc dymny, bursztyn.

Koziorożec – zgodność z innymi znakami zodiaku

Koziorożec mimo dużej skrytości dobrze dogaduje się z innymi znakami zodiaku. Najlepsze relacje ma z drugim Koziorożcem, Bykiem, Rakiem, Panną i Rybami. To właśnie w tym gronie powinien szukać przyjaciół na całej życie, a także swojej drugiej połówki.

Nieco gorzej będzie mu się układało ze Skorpionem, a w towarzystwie Lwa i Wodnika powinien zachować ostrożność.

Raczej nie należy oczekiwać cudów przy bliższych kontaktach z Baranem, Bliźniętami, Wagą i Strzelcem. Z Nimi Koziorożcowi ciężko będzie osiągnąć porozumienie.

Zodiakalny Koziorożec w miłości

Koziorożec jest trudnym partnerem. Zamknięty w sobie uniemożliwia innym zbliżenie się. Niechętnie otwiera się na drugiego człowieka i zazwyczaj potrzeba trochę czasu, by go do siebie przekonać. Lubi czuć się kochany, ale ma problem z okazywaniem uczuć, przez co może wydawać się zimny i oschły.

Jeśli jednak Koziorożec się zakocha, to na wieki. Otoczy swoją drugą połówkę czułością, troską i miłością i będzie jej wierny aż po grób. Jednocześnie będzie stale szukał poczucia wolności. Koziorożce niechętnie oddają całego siebie.

Na zaufanie Koziorożca trzeba pracować długo i wytrwale, ale gdy raz zostanie się nim obdarzonym, można być go pewnym.

Koziorożce są bardzo namiętne. W sypialni nigdy nie tracą werwy ani fantazji.

Relacje z rodziną i przyjaciółmi a zodiakalny Koziorożec

Koziorożec to tradycjonalista, któremu do pełni szczęścia potrzebna jest rodzina. Bez życzliwych ludzi wokół czuje się pusty i niespełniony. Koziorożce bardzo rzadko zostają singlami, na ogół dążą do szybkiego założenia rodziny, najlepiej wielodzietnej. Niestety – mimo ogromnej miłości do dzieci, Koziorożcom często brak cierpliwości. Kochają swoje potomstwo, ale kochają też spokój, dlatego mogą wprowadzić w domu nadmierną dyscyplinę.

Wśród przyjaciół Koziorożce robią wrażenie zamkniętych w sobie, nieobecnych i niedostępnych. Nie jest to do końca prawdą. To raczej fasada, za którą próbują ukryć stres i brak umiejętności wrzucenia na luz.

Z drugiej strony Koziorożce są bardzo lojalne wobec przyjaciół, gotowe oddać im przysłowiową ostatnią koszulę. Nie oczekują wdzięczności.

Zodiakalny Koziorożec w pracy

Dokładny, ambitny, rzetelny i dążący do jasno wytyczonego celu – takie są Koziorożce w pracy. Przy czym praca nie jest dla nich celem samym w sobie, a jedynie środkiem do celu. Potrzebują jej, by zarobić na realizację marzeń, które nierzadko są dość kosztowne.
Ponieważ Koziorożce są wytrwałe i trudno zawrócić je z raz obranej drogi, dla realizacji celu gotowe są pracować nawet na dwa etaty. Trzeba też docenić ich oszczędność. Dzięki racjonalnemu gospodarowaniu pieniędzmi Koziorożce najczęściej dostają to, co chcą.

Zdrowie zodiakalnego Koziorożca

Niestety, pochłonięty pracą Koziorożec nie dba o zdrowie. Rzadko ma czas na aktywność fizyczną, zamiast niej woli pracę na dwóch, a czasem i trzech etatach. Takie przepracowanie często owocuje stresem i permanentnym przemęczeniem fizycznym, co jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów chorobotwórczych. Niestety infekcje nie omijają Koziorożców, ich zdrowie bardzo często wymaga konsultacji lekarskiej.

Sprawdź też:

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnym Koziorożcu

Urodziny Koziorożca

Osoby urodzone między 22 grudnia a 19 stycznia są zodiakalnymi Koziorożcami.

Koziorożec – dopasowanie w związku

Dobre dopasowanie: Koziorożec, Byk, Rak, Panna, Ryby
Neutralne: Skorpion
Nienajlepsze dopasowanie: Lew, Wodnik
Złe dopasowanie: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec

Talizmany i patroni Koziorożca

Żywioł: Ziemia
Planeta: Saturn
Kolor: szary, brązowy
Rośliny: sosna, jodła, ciemiernik, żywokost
Kamienie: turmalin, onyks, kryształ górski, kamień księżycowy, jaspis, kwarc dymny, bursztyn

Zalety osób spod znaku Koziorożca

wytrwałość, konsekwencja, pracowitość

Wady osób spod znaku Koziorożca

wymagający, spięty, nie umie się zrelaksować

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...