Artsento
Blog
Jak oczyszczać Selenit

Jak oczyszczać Selenit

Większość z nas kojarzy Selenit jako kamień, który oczyszcza energię, podnosi wibracje i wnosi pozytywną energię do naszego wnętrza oraz przestrzeni. Z pomocą tego minerału możemy także oczyścić inne kryształy. I to właśnie dzięki tej możliwości, wielu z nas zastanawia się, czy taki kamień trzeba też oczyszczać?

Selenit, co warto o nim wiedzieć?

Selenit można uznać za jeden z niezbędnych kamieni w Twoim domu, ponieważ chroni i oczyszcza nas, naszą aurę oraz nasze kryształy z negatywnej energii. Minerał ten sprzyja naszemu połączeniu z intuicją oraz uczy przebaczania. Praca z Selenitem otwiera czakrę korony i zwiększa przepływ energii światła przez ciało. Selenit genialnie odsuwa nasze myśli od szumów dnia codziennego oraz usuwa napięcie, stres i poczucie przytłoczenia, zapraszając w ich miejsce spokój, harmonię, światło i błogość.

Czy trzeba oczyszczać Selenit?

Selenit może samodzielnie się oczyścić, jednak jest to bardzo powolny proces i warto mu w tym pomóc. To bardzo wrażliwy kryształ, który pochłania wszelką energię z otoczenia. Zbyt duże nagromadzenie nieodpowiedniej energii, której nie zdąży oczyścić, może go przeciążyć. A przez to może pęknąć. Oczyszczając Selenit, przywracamy mu pierwotną wibrację.

Jak oczyszczać Selenit?

Selenit to minerał siarczanu wapnia, który jest skrystalizowaną przezroczystą odmianą gipsu. Co to oznacza dla nas? Nie możemy umieszczać go kąpielach wodnych, ponieważ może się rozpuścić. Krótkotrwałe płukanie tego minerału pod bieżącą wodą może go nie uszkodzi, ale przyczyni się do utraty jego pięknego blasku. Jedyne co należy zapamiętać, to, że Selenit nie lubi wody. Na szczęście istnieje jeszcze wiele metod oczyszczania, które go nie uszkodzą.

Okadzanie

Do oczyszczania Selenitu warto użyć kadzideł takich jak Palo Santo, Bylica, Biała Szałwia, Yerba Santa czy Lawenda. Zapal kadzidło i pozwól mu przez chwilę się palić. Jeżeli używasz Palo Santo, daj mu więcej czasu, aż ogień obejmie część drewna. Zgaś płomień poprzez lekkie dmuchnięcie lub potrząśnięcie kadzidłem i umieść je pod kryształem Selenitu.

Możesz na głos lub w myślach dodać słowa, w których mówisz, że oczyszczasz go z wszelkiej nieodpowiedniej i zastałej energii, dzięki czemu powróci do swoich pięknych i zdrowych wibracji.

Pełnia Księżyca

Oczyszczanie Selenitu podczas pełni przywróci leczniczą energię tego minerału bez obawy, że kryształ się uszkodzi. Możesz zostawić go na całą noc w ogrodzie lub na wewnętrznym parapecie. Jeżeli chcesz oczyścić Selenit na dworze, połóż na ziemi kawałek materiału, aby oddzielić kryształ od wilgotnej powierzchni. Jeżeli prognozy pogody zapowiadają deszcze lepiej zabrać kryształ do domu lub położyć na niego szklaną miskę, która go ochroni przed wodą. Nie martw się, kiedy podczas pełni pojawią się chmury, ponieważ oczyszczająca energia księżyca przepłynie przez nie.

Wizualizacja

Wiesz, że wizualizacja może być potężnym narzędziem do oczyszczania negatywnej energii z kryształów? Jak to zrobić? Znajdź spokojną przestrzeń i zacznij medytować. Wizualizuj białe światło, które otacza cały Twój kryształ. Następnie wyobraź sobie, jak to białe światło wypełnia całe Twoje ciało a wszelka nieodpowiednia energia, zarówno z Twojego ciała, jak i kryształu po prostu się rozpuszcza.

Czy można naładować Selenit?

Oczywiście, że tak! Możesz dodać mu energii, dzięki czemu będzie mógł powrócić do swojej pierwotnej częstotliwości. Możesz naładować Selenit na 3 różne sposoby:

Wibracje większego kryształuWystarczy, że położysz Selenit na dużym skupisku Kwarcu lub większej bryłce Selenitu i zostawisz go na 6 do 8 godzin lub dłużej.
DźwiękSkorzystaj z kryształowych mis, dzwonków lub kamertonu. Z pomocą dźwięku już po 5 minutach Twój Selenit będzie naładowany.
Promienie KsiężycaWystaw swój Selenit na parapet i pozostaw go tam na całą noc.

Co warto zapamiętać o Selenicie?

Myślę, że najważniejszą informacją, która pozwoli Ci długo cieszyć się swoim kryształowym Selenitem, jest to, że nie lubi on wody. Gdyby zdarzyło się tak, że będzie miał z nią styczność, to od razu należy go osuszyć suchą ściereczką. Przez kontakt z wodą traci swój blask lub po prostu może się rozpuścić. Lubię odpoczywać z Selenitowym słupkiem, który układam na wysokości czakry Trzeciego Oka. Mam wtedy takie uczucie, że całe moje ciało powoli oczyszcza się i wypełnia pięknym jasnym światłem. Możesz go użyć także, jako kamień ochronny dla siebie lub swojego domu. Kto by pomyślał, że tak kruchy i delikatny minerał może zawierać w sobie tak mocną i wielką energię. Wspaniale, że jest i może wspierać naszą codzienność.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...