Artsento
Blog
Małpa - opis chińskiego znaku

Małpa – opis chińskiego znaku zodiaku

Jeśli urodziłeś się w latach 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016,  to jesteś chińskim znakiem zodiaku Małpa. Osoby o tym znaku cechuje ogromny urok osobisty,  są bardzo towarzyskie, obdarzone magnetyczną osobowością. Są bardzo lubiane przez otoczenie, ludzie chcą przebywać w towarzystwie zodiakalnych małp, ale trzeba mieć w tyle głowy, że jest to znak ludzi wyjątkowo przebiegłych.

Małpa – charakterystyka chińskiego znaku zodiaku

Małpa należy do ludzi, którzy kochają się uczyć i dzięki temu szybko rozwijają się w każdej dziedzinie, którą się zainteresują. Bardzo ceni sobie znajomości z ludźmi, którzy stymulują ich rozwój, stąd też często wyszukują takich ludzi w swoim otoczeniu i tworzą z nimi mocne relacje. Małpa, chociaż ogólnie rzecz ujmując, jest uwielbiana przez ludzi, to jednak czasami potrafi być irytująca  i  budzi pewien rodzaj lęku jej niezwykła przebiegłość, przez którą niektórzy mogą unikać z nią kontaktu, bojąc się, że będą oszukani.

Kim jest zodiakalna Małpa?

Małpy to sprytni ludzie, bardzo twórczy, chociaż nie zawsze są w stanie w odpowiedni sposób zaprezentować swoje talenty, tak by kogoś nie urazić. Są to ludzie bardzo inteligentni, którzy od dziecka zwracają na siebie uwagę, chociażby nauczycieli i często są nagradzane za świetne wyniki w nauce. Kiedy dorosną, stają się wspaniałymi liderami zespołów, zyskują uznanie za ogromny profesjonalizm we wszystkim, co robią. 

Te cechy charakteru, osobowości powodują jednak, że małpy należą bardzo często do osób aroganckich i bardzo zarozumiałych, które nie mają szacunku do innych ludzi. Ich egocentryzm powoduje, że podejmują decyzje w oparciu o własne interesy. Są to osoby, które non stop porównują się z innymi i czują się źle, kiedy komuś układa się w życiu lepiej niż im. 

Małpy można krytykować, ale tylko wtedy jeśli będzie to krytyka konstruktywna. Osoby te będą słuchały, ponieważ kochają się uczyć i cenią ludzi mądrych, swoich nauczycieli, gdyż najważniejszy jest dla nich rozwój osobisty.

Najważniejsze zalety Małpy

 • Inteligencja – wszechstronna i ponadprzeciętna, zdecydowanie wybijają się na tle przeciętnych ludzi;
 • Poczucie humoru – połączone z inteligencją robi ogromne wrażenie na innych, stąd Małpy są tak lubiane;
 • Niezależność i wierność – to osoby, które ciężko podporządkować komuś, ale są wierne tym, których cenią w życiu;
 • Prostolinijność i rozsądek – to osoby, które trzymają się swoich zasad, jasno wytyczonych reguł postępowania;
 • Logika i pomysłowość – to kolejne cechy wspaniałego umysłu, jakimi są obdarzone.

Najważniejsze wady Małpy

 • Drażliwość – są to osoby łatwo się obrażające, należy cedzić słowa przez zęby przy nich, zwłaszcza podczas krytyki;
 • Porywczość, zbyt duża emocjonalność – kiedy zezłościmy ją reaguje bardzo gwałtownie i bez namysłu;
 • Niedbałość i obojętność – często wykonuje powierzone jej zadania w sposób nonszalancki, niedbały i nie przejmuje się konsekwencjami. 
 • Egocentryzm i pobłażliwość wobec siebie –  są to osoby zapatrzone w siebie, mogące zbyt pobłażliwie patrzeć na swoje błędy, nieodpowiednie postępowanie. 

Talizmany osób spod znaku Małpy

Małpy, także mają swoje talizmany, które przynoszą im szczęście.

 • Liczby: 1,7 i 8.
 • Kolory: biały, złoty i niebieski.
 • Planeta: Saturn.
 • Miesiąc: sierpień.
 • Szczęśliwe godziny: 15:00~17:00.
 • Strony świata: południowy zachód.
 • Odpowiednikiem w zachodnim znaku zodiaku jest Lew.
 • Kamienie: czarny turmalin, jaspis dalmatyński, agat mszysty, tęczowy fluoryt, gwieździsty obsydian.

Małpa – zgodność z innymi znakami zodiaku

 • Niezwykła para: Smok, Bawół, Małpa.
 • Interesujący związek: Szczur, Królik, Kogut.
 • Przeciętne relacje: Koza, Świnia, Wąż.
 • Brak zrozumienia: Koń, Pies, Tygrys.

Zodiakalna Małpa w miłości

Małpa należy do najbardziej wyuzdanych znaków chińskiej astrologii. Uwielbia flirtować i być w centrum uwagi innych ludzi, a ponieważ szybko się nudzi, to musi być non stop stymulowana intelektualnie jak i fizycznie. Jeśli jest inaczej, to potrafi szybko zacząć szukać nowego partnera, bardziej interesującego obiektu dla siebie. 

Małpy to ludzi bardzo przebiegli i ujawniają to między innymi w dążeniu do celu, jakim jest znalezienie miłości w życiu. Dlatego też często manipulują otoczeniem, są bezkompromisowe, nie zawahają się użyć podstępnych metod, po to, by osiągnąć swój zamierzony cel. Dlatego osoby flirtujące z Małpami muszą być bardzo ostrożne.

Małpa lubi się wyszumieć za młodu, nie spieszy jej się do ustatkowania się. Najczęściej łączy się w pary w późniejszym okresie swojego życia, ale jeśli już wybierze swojego partnera, to jest mu wierna, jest jego bratnią duszą, jest mu w stu procentach oddana. 

Małpa: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Małpa to egocentryk, czasami też narcyz, musi być non stop stymulowana, ponieważ szybko nudzi się ludźmi. Te cechy charakteru powodują, że jej związki zarówno rodzinne jak i przyjacielskie czasami są trudne do utrzymania. 

Kiedy założy już rodzinę lub zaprzyjaźni się z kimś, to jest oddana, jest świetnym partnerem. Bardzo poważnie podchodzi do relacji, na których jej zależy, wtedy uzewnętrznia się jej lojalność i odpowiedzialność. 

Jako rodzic Małpa staje się bardziej kumplem, przyjacielem, partnerem niż dorosłym, który będzie strofował i pouczał własne dziecko. Sama jest w pewien sposób dziecinna i dlatego nie stanowi dla niej żadnego problemu nawiązanie z nimi świetnych relacji. Jednak obowiązek pomagania dziecku w odrabianiu lekcji woli powierzyć partnerowi, gdyż to nie jest w jej stylu, woli w tym czasie imprezować, zająć się sobą. 

Zodiakalne Małpy w pracy

Jej inteligencja, jasny umysł, wspaniała pamięć, to wszystko procentuje w pracy, gdzie cieszy się wielkim uznaniem, jako profesjonalista. Dzięki bystrości, spokojnej ocenie sytuacji jest ona w stanie bardzo szybko i z łatwością zawierać nowe transakcje, podpisywać umowy, wykonywać powierzone jej obowiązki bez zbytnich ceregieli, działa szybko i skutecznie. Dzięki tym cechom idealnie nadaje się do pracy w branży finansowej, na giełdzie, w bankowości, w biznesie. 

Pieniądze stanowią jednak dla małpy drugorzędne znaczenie, dlatego też często przedkłada przyjemności ponad pracę, karierę zawodową. Może porzucić pracę, aby znaleźć intelektualne spełnienie, coś co sprawi jej prawdziwą przyjemność w życiu. 

Zdrowie zodiakalnej Małpy

Małpy nie narzekają na swój stan zdrowia, są to osoby, które zazwyczaj po prostu nie mają czasu na chorowanie. Ich życie jest zbyt dynamiczne, by leżeć w łóżku. Mają one jednak swoje słabe punkty, a jest nimi układ nerwowy, stąd ta wybuchowość w relacjach z innymi i układ krążenia. 

Osoby spod znaku Małpy powinny więcej odpoczywać, mieć zrównoważoną dietę bogatą w produkty białkowe, mleko, jaja, orzechy, które poprawiają stan układu nerwowego i dodają jej energii, które tak bardzo potrzebuje.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...