Artsento
Blog

Magiczne właściwości ametystu: kamień równowagi i ochrony.

Ametyst to kamień szlachetny, który podbija serca coraz to większej rzeszy ludzi. Cechuje się przepiękną barwą oraz swoimi zaskakującymi właściwościami. Sprawia to, że jest idealnym materiałem do biżuterii i talizmanów dla ludzi ceniących oryginalny wygląd i elegancję. Skąd pochodzi ametyst i jakie ma właściwości? Jakie ma cechy i znaczenie? Czy ma właściwości lecznicze?

Skąd pochodzi ametyst? Jakie ma właściwości?

Ametyst to przepiękny i urokliwy kamień półszlachetny o kolorze fioletowym, który od kilkuset lat fascynuje władców, kobiety i kościelnych hierarchów. Delikatna barwa kryształu w połączeniu ze złotem białym lub żółtym potrafi onieśmielić każdego i rozbudzić w osobie głęboko skryte marzenia. Dzięki temu kamieniowi kobiety nabierają odwagi i pewności siebie, a to za sprawą ukrytej energii wewnątrz materiału. Ametyst nazywany inaczej dwutlenkiem krzemu jest odmianą przeźroczystą kwarcu mlecznego o różnorodnej barwie. Nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza trzeźwy. Według wierzeń ówczesnej ludności kamień ten był magiczny i miał niezwykłe właściwości, które poprawiały złe samopoczucie po spożyciu dużej ilości wina. Swoje wspaniałe ubarwienie minerał zawdzięcza dzięki połączeniu niewielkiej ilości żelaza z dwutlenkiem krzemu. Ten kamień biżuteryjny dzięki swojej różnorodności może mieć kolor ciemnofioletowy, liliowy lub być o niebieskim odcieniu.

Czy ametyst wpływa na złe samopoczucie i bezsenność?

Ametyst to kamień, który cechuje się magicznymi właściwościami. Kobiety, które noszą biżuterię wyposażoną w ten minerał, osiągają spokój i równowagę w życiu prywatnym. Kamień zapobiega i łagodzi konflikty oraz oczyszcza duszę, odzyskując przy tym jej czystość, blask i nasyca ją dobrą energią. Ametyst przydatny jest w kontaktach miłosnych i sprzyja życiu intymnemu parze. Potrafi on zwiększyć potencjał seksualny i odświeżyć życie erotyczne. Ponadto zwiększa pewność siebie w życiu codziennym. Kamień ma wiele właściwości zdrowotnych. Łagodzi bóle głowy i idealnie sprawdzi się przy walce z migreną. Ponadto zmniejsza stres i łagodzi choroby na tle nerwowym, a także przyśpiesza gojenie ran, które siedzą w psychice człowieka od lat. Wspierające i uspokajające działanie przy leczeniu depresji, wpływa na lepszy i spokojniejszy sen. Kobiety, które noszą biżuterię z ametystem, nie narzekają na problemy z przemianą materii czy układem krążenia i odporności. Minerał jest idealny dla osób, które nadużywają alkoholu, ponieważ zniechęca alkoholików do popadania w cugi alkoholowe. Sprzyja wyciszaniu się i spokojnemu spędzaniu wieczorów. Ponadto ułatwia on pogodzenie potrzeb fizycznych z duchowymi, dzięki czemu człowiek jest pewniejszy podczas stresujących sytuacji. Odpycha myśli negatywne i kieruje na dobre oraz pozytywne tory. To wyjątkowe kamienie, które mają znaczącą moc i siłę w swoim wyglądzie.

Czy ametyst wpływa na rozwój duchowy?

Ametyst to minerał, który ma wielką moc uzdrawiającą duszę i umysł. W domu używany jest zazwyczaj do oczyszczania i stabilizowania atmosfery domowej. Jest on odpowiedzialny za przywracania równowagi osobom zestresowanym i chorym na depresję. Rozjaśnia umysł i zachęca do działania. Wspomaga kontrolę nad negatywnymi emocjami, poprawia jakość snu i zmniejsza uczucie wyczerpania i zmęczenia. Jego energia wpływa zbawiennie dla osób, które walczą z nałogami. To świetny wybór dla osób, które piastują odpowiedzialne stanowiska np. urzędnik. Minerał działa uzdrawiająco i uwalnia od stereotypów i starych wzorców myślenia i postępowania. Poszerza horyzonty i wyobraźnię. To idealny kamień dla osób pesymistycznych. Podnosi własną wartość oraz nastawia pozytywnie do życia.

Cechy i znaczenie ametystu

Ametyst jest kamieniem harmonii i relaksu, a nazywany jest tak ze względu na swoje magiczne właściwości. Wiele osób wierzy, że minerał pomaga przy stresie, zapewnia spokój duszy i umysłowi, a także poprawia życie prywatne. To symbol szczęścia i ostoja dla osób uzależnionych. Kamienie były noszone przez najwyższych kościelnych urzędników (papieży i biskupów), a także przez bogatszych chrześcijan. Głęboki fiolet nawiązywał w tamtych czasach do cierpienia Chrystusa na krzyżu. To kamień ceniony w branży jubilerskiej ze względu na piękną kompozycję z białym i żółtym złotem. Ponadto świetnie pasuje w połączeniu z diamentami i szmaragdami. To niezwykle trwały minerał, który cechuje się twardością 7/10 w skali Mohsa. Można go smugować, czyli naprzemiennie układać warstwy o różnorodnym kolorze. Doświadczony i wykwalifikowany jubiler zrobi z tego kamienia niezwykłe dzieło sztuki. Takie kamienie można kupić online, na przykład w sklepie Artsento.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...