Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
jakie kamienie na urodę

Kamienie, które sprzyjają pięknu

Kryształy dzięki swoim wibracjom wspierają nas na wielu płaszczyznach. To wspaniałe, że pomagają nam stanąć bliżej siebie, podnoszą wibracje i chronią nas. Ich energia wprowadza we mnie głęboki spokój, często graniczący ze stanem medytacyjnym. Kamienie pomagają nam także od strony fizycznej. Na przykład heliotrop uwalnia toksyny z naszego organizmu. Kryształy są też dobrymi pomocnikami podczas masażu czy pielęgnacji twarzy. 

Czy masz swój rytuał piękna?

Od dłuższego czasu moim wieczornym rytuałem jest masaż twarzy przy pomocy jadeitowego wałeczka. Według Chińskiej medycyny jego energia przynosi skórze młodość i witalność. Wałek przeznaczony jest do drenażu limfatycznego, czyli takiego masażu, który wzmacnia ukrwienie skóry. A to z kolei pomaga w pozbyciu się obrzęków na twarzy i ciele. Wieczorny rytuał z jadeitowym wałeczkiem jest dla mnie cudownym domowym SPA. O wszystkich jego właściwościach dowiesz się TUTAJ.

Masaż ciała

Do masażu ciała i twarzy najlepiej sprawdzą się polerowane bryłki. Serdecznie polecam Ci te z kryształu górskiego i kwarcu różowego. Kryształ górski oczyści nas z toksyn, a kwarc różowy przyniesie naszej skórze ukojenie. Masaż kryształami jest bardzo prosty. Delikatnie ugniataj ciało kolistymi ruchami. Kierunek, w jakim wykonujesz masaż nie ma znaczenia, zdaj się na swoją intuicję. 

Kryształowe SPA w łazience

Ciekawy sposób na kryształowe SPA znalazłam u kryształowych specjalistów, którzy mieszkają poza Polską. Obok swoich ulubionych kremów postawili różne kryształy, takie jak ametyst, kwarc różowy czy kryształ górski. Pozostawili je tam na dobę, by energia kamieni mogła przeniknąć do kremów, po czym zaczęli je używać w codziennej pielęgnacji. 

Kryształowa woda

Obmywanie twarzy kryształową wodą? Zdecydowanie tak! Wystarczy, że na dobę włożysz do naczynia swój ulubiony kamień i zaprogramujesz go, by przyniósł Ci wszystko, co najlepsze. 

Po ciężkim dniu, pełnym szumu i pośpiechu, lubię obmywać twarz wodą, w której zanurzony jest turmalin. Wizualizuje sobie, że zmywam z siebie całą negatywną energię dnia. Turmalin pomaga też w zasypianiu. Jego wibracje pomagają nam rozwiać cały nagromadzony strach, by móc spokojnie i dobrze spać. 

Moje poszukiwania kamieni piękna trwają od niedawna. Gdy poznam nowe i sprawdzę je na sobie, z przyjemnością podzielę się nimi w kolejnych wpisach. 

To, co jest ważne, z mojego punktu widzenia to intencja, za którą podążają kamienie. Niezależnie, czy będziesz masować twarz jadeitowym wałeczkiem, czy obmywać twarz kryształową wodą, warto zaprogramować kamień, by przyniósł najwyższe dobro. 

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...