Artsento
Blog
Jak przechowywać kamienie

Jak przechowywać kamienie

Czy Twoja kolekcja kryształów jest tak liczna, że zastanawiasz się jak przechowywać kamienie, aby móc kupić kolejne bez wyrzutów sumienia?
Znam na to kilka sposobów i chętnie się nimi podzielę. Przechowywanie kamieni jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale i ochroną dla tych kryształów, które mogą szybko stracić swój blask pod wpływem promieni słonecznych.

Jak przechowywać kamienie – od czego zacząć?

Na początku warto swoje kamienie pogrupować. Najlepiej jest podzielić je na dwie grupy, na przykład kamieni surowych i polerowanych. Możesz również podzielić je zgodnie z kolorami lub kształtem (szczotki, surowe, szpice, obeliski, polerowane itd.)
Jeżeli masz kryształowe siatki, to warto wszystkie kamienie z określonej siatki trzymać blisko siebie.

Woreczek podróżnika

Jedną z możliwości jest włożenie posegregowanych wcześniej kamieni do woreczka, który możemy ułożyć na dnie szuflady czy na regale. Plusem lnianego woreczka jest to, że nie przepuszcza promieni słonecznych, więc możesz schować w nim wszystkie bryłki, które nie lubią słońca.

Drewniana skrzyneczka lub misa

To ważne aby przedmiot, w którym przechowujesz swoje kamienie zrobiony był z naturalnych materiałów. Umieszczając kryształy w drewnianej skrzyneczce tworzysz specjalną przestrzeń dla kamieni. Lubię je nazywać pudełkami mocy.

Organizer na kamienie

Możemy przechowywać kamienie również w specjalnych organizerach. Nie musimy ich ukrywać w woreczkach czy skrzynkach. Jeżeli czujesz, że czerpiesz pozytywną energię z samego patrzenia na kamienie, to takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. Ustawienie kamieni na specjalnej półce, na której widać nasze kryształy daje nam poczucie, że one zawsze są przy nas, a to z kolei może wpłynąć na nasze dobre samopoczucie. W Artsento możesz znaleźć trójkątny organizer z drewna. Jego forma jest nieprzypadkowa. W porównaniu z tradycyjną półką jego kształt wpływa na wibracje w Twoim otoczeniu. Trójkąt zwiększy przepływ energii między kamieniami oraz w przestrzeni, w której się znajduje. Aby dobrze wyeksponować bryłki, które nie mogą stać samodzielnie, skorzystaj z ekspozytora do kamieni. Dzięki temu, że jego pionowa część jest regulowana, możesz dostosować go do każdego kryształu. Sprawdzi się on zarówno do dużych bryłek, jak i plastrów Agatowych.

Wyznacz jedną szufladę w swojej komodzie.

Brzmi to, jak szalony pomysł, ale wyobraź sobie, ile w jednej szufladzie możesz mieć miejsca na swoje kryształy! Podziel swoją szufladę na przegródki i do każdej przyporządkuj określone kamienie. Przykładowo, w prawym rogu szuflady jest miejsce dla Ametystowych szczotek, a środek dla polerowanych bryłek.

Nie bój się eksperymentować

Znajdź swój ulubiony sposób na przechowywanie kamieni. Możesz skorzystać z moich sugestii, lub stworzyć swój własny. Ważne jest aby kryształy nie stały na słońcu, ponieważ mogą stracić swój piękny kolor. Jeżeli masz oryginalny sposób na przechowywanie kamieni, to z przyjemnością o nim poczytam! Możesz napisać maila na adres lp.ot1713521326nestr1713521326a@jat1713521326ypaz1713521326 lub odezwać się na instagramie. Serdecznie zapraszam!

P.S

Od 23 lutego 2022r. rusza kryształowy newsletter, w którym będę pisała o wielu zastosowaniach kamieni, o których nie pisałam na blogu, czy nie znalazły się w opisie kamieni na stronie sklepu. Oczywiście nie zabraknie też przedpremierowych newsów o promocjach oraz nowościach w sklepie.

Jedno jest pewne, w kryształowym newsletterze będzie jak w świecie kamieni-barwnie, różnorodnie i magicznie. Zapraszam Cię serdecznie do naszej kryształowej społeczności. Możesz zrobić to już teraz, wpisując swój adres email poniżej fioletowej linii.

Namaste,

Daria.


Zapisz się na kryształowy newsletter!

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...