Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Ryby - opis zodiakalnych ryb

Ryby – opis znaku zodiaku

Ryby to dwunasty, ostatni astrologiczny znak Zodiaku. Zodiakalnymi Rybami określa się te osoby, które urodziły się pomiędzy 19 lutego a 20 marca.

Opis znaku zodiaku Ryby

Osoby urodzone pod znakiem Ryb charakteryzują się nietuzinkową, złożoną osobowością. Ich dwoista natura (dwie ryby płyną w przeciwległych kierunkach) sprawia, że często zaskakują otoczenie, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Są bowiem pełne sprzeczności zrozumiałych tylko dla samych siebie. Ta sama cechu charakteru Ryb w zależności od okoliczności okazuje się ich największą zaletą bądź największą wadą. Łagodne i ustępliwe, lecz jeśli chodzi o ich samych, uparcie tkwią przy swoim, nawet gdy się mylą. Są pełni pasji, ale cechuje je słomiany zapał. Uduchowione, ale skłonne do nałogów. Ciągle zmieniają zdanie.

Talizmany zodiakalnej Ryby

 • Żywioł: woda.
 • Planeta rządząca: Jowisz, Neptun.
 • Szczęśliwe kolory: morska zieleń, fiolet.
 • Szczęśliwe rośliny: dziewanna, irys, leszczyna, wierzba.
 • Odpowiednik w chińskim zodiaku: Wąż.                                 
 • Szczęśliwe kamienie: agat, opal, ametyst, kamień księżycowy, akwamaryn, fluoryt,

Najlepsze amulety dla zodiakalnych Ryb

Talizmany dla zodiakalnej Ryby, podobnie jak wszystkich znaków Zodiaku to kamienie, noszenie których chroni przed negatywną energią i pomaga wzmacniać swoje mocne strony. W przypadku Ryb jest:

 • akwamaryn – chroni przed stanami lękowymi, nerwicą, depresją, przywraca spokój duszy i równowagę psychiczną;
 • fluoryt – pomaga odkryć potencjał umysłowy i duchowy zodiakalnych Ryb, przywraca równowagę psychiczną;
 • jadeit – pomaga pozbyć się skrywanych lęków, nieśmiałości i obaw z nią związanych oraz rozwiać je;
 • niebieski howlit – wyzwala naturalnie wysoki poziom intuicji zodiakalnych Ryb, wspomaga rozwój talentu jasnowidzenia.

Żywioł wody

Zodiakalne Ryby reprezentują żywioł wody, zatem ma ona ogromny wpływ na ich temperament, zachowanie i sposób funkcjonowania. Żywioł wody jest nieprzewidywalny. Może przybierać dowolną postać, od spokojnego strumyka i jeziora, po wodospad przekazujący silne pokłady energii, aż do mórz i oceanów zamieszkujących przeróżne istoty, zarówno te poznane przez naukę, jak i te mityczne. Woda może także przybrać postać kryształków. Choć uważa się ją za najsłabszy ze wszystkich żywiołów, jej nieprzewidywalność potwierdza to, jak prawdziwe jest powiedzenie “cicha woda brzegi rwie”.
Woda symbolizuje energię żeńską, a więc jest energią tworzenia. Organizm dziecka rozwija się w łonie matki dzięki wodom płodowym. Składamy się w 60% z wody. Potrzebujemy wody, aby przeżyć. Bez wody nie ma życia.

Kolory dla zodiakalnej Ryby

Morska zieleń to kolor będący połączeniem barwy zielonej i niebieskiej. Zielony symbolizuje żywioł ognia, niebieski – żywioł wody. Połączenie tych dwóch żywiołów daje Rybom równowagę między bogatym życiem duchowym, a poczuciem realizmu i stabilnością wewnętrzną.

Fiolet to barwa wynikająca ze zmieszania ze sobą koloru niebieskiego, symbolu żywiołu wody i czerwonego, symbolu żywiołu ognia). Połączenie żywiołu ognia i wody z jednej strony więc zapewnia zodiakalnym Rybom wysoki poziom energii, odwagi oraz pasji życiowej, z drugiej natomiast, wysoki poziom uduchowienia, kontakt ze światem duchowym, samoświadomość.

Zgodność z innymi znakami zodiaku

Trygon wody (Rak, Skorpion, Ryby)

Rak i Skorpion, podobnie jak Ryby, są znakami Zodiaku związanymi z żywiołem wody. Rak jest równie emocjonalny, empatyczny idealistyczny, co Ryby. Skorpion, podobnie jak one, jest skłonny do poświęceń ludziom, na których mu zależy. Dzięki tym podobieństwom Ryby mają szansę stworzyć udane relacje z innymi “wodnymi” znakami.

Trygon ognia (Baran, Lew, Strzelec)

Z Baranem stworzenie satysfakcjonującej relacji może być trudne ponieważ Baran znak o iście ognistym charakterze lubi postawić na swoim. Ryby jako osoby wrażliwe na swoim punkcie biorą takie zachowania bardzo do siebie. Lew przez swoją prostolinijną naturę może wydawać się Rybom zbyt obcesowy. Strzelec natomiast – zbyt lekko podchodzący do życia. Ogniste znaki zodiaku, ogólnie mówiąc, są szczere i bezpośrednie. Ryby natomiast przez swoją zmienną i nieprzewidywalną naturę mogą być przez nich odbierane jako dwulicowe. Stosunki Ryb z ognistymi znakami raczej nie obejdą się bez zgrzytów. Będą wymagały pracy nad sobą po obu stronach.

Trygon powietrza (Bliźnięta, Waga, Wodnik)

Powietrzne znaki Zodiaku lubią być w ciągłym ruchu, lubią zmiany. Ryby nie są otwarte na zmiany jak Wodnik i Bliźnięta i trudniej przychodzi im dostosowanie się do zmieniających się realiów. Są jednak pewne cechy które łączą zodiakalne Ryby z Wagą i Bliźniętami. Podobnie jak Waga, Ryby są estetami, miłują sztukę, muzykę, literaturę. Podobnie jak Ryby, Bliźnięta charakteryzuje dwoistość natury. Z jednej strony potrafią być duszami towarzystwa. Postrzegane są jako osoby wesołe, energiczne, wręcz beztroskie, o niczym nie zmąconej pogodzie ducha. Z drugiej strony, często skrywają przed światem swoją depresyjną, spowitą mrokiem część duszy.

Trygon ziemi (Byk, Panna, Koziorożec)

Znaki związane z ziemią to znaki twardo stąpające po ziemi, przewidywalne, odznaczające się realistycznym spojrzeniem na świat. Z tego powodu może być im trudno znaleźć porozumienie z Rybami jako znakiem, który lubi chodzić z głową w chmurach.

Zodiakalne Ryby w miłości

Zodiakalne Ryby to osoby namiętne, emocjonalne i romantyczne. Sprawia to, że w związek uczuciowy z taką osobą raczej nie ma szans wkraść się rutyna. Jeśli zanadto ulegną emocjom i zatracą poczucie realizmu, wówczas zaczynają idealizować wybranka swojego serca. Stają się głuche na podszepty intuicji, która nie myli się w ocenie tego, czy ulokowały swoje uczucia we właściwej osobie.

Relacje z rodziną i przyjaciółmi

Ryby prawdopodobnie są najbardziej wrażliwym znakiem Zodiaku na potrzeby swoich członków rodziny. W lot wychwytują stany emocjonalne innych osób. Są bardzo troskliwe wobec swoich dzieci, nie lubią zamęczać je nadmierną dyscypliną. Ich zmienne nastroje mogą jednak prowadzić do częstych konfliktów w rodzinie.

Nie inaczej Ryby zachowują się wobec bliskich przyjaciół. Jako osoby empatyczne mają wręcz skłonność do brania na swoje barki ich problemy. Są przyjaciółmi absolutnie lojalnymi, oddanymi i zaangażowanymi w sprawy bliskich im osób. Z tymi niewątpliwie szlachetnymi cechami idzie jednak często w parze naiwność i łatwowierność. Sprawia to, że łatwo je oszukać. Zranione i oszukane przez fałszywych przyjaciół i nieżyczliwych ludzi, Ryby bardzo długo pamiętają zadane im krzywdy. Stają się nieufne i podejrzliwe wobec nowo poznanych ludzi, trudniej przychodzi im otworzyć się na nowe znajomości. Z osoby niegdyś prowadzącej intensywne życie towarzyskie, zmieniają się w osobę stroniącą od ludzi, skupioną głównie na sobie i na swoim życiu wewnętrznym.

Zodiakalne Ryby w pracy

Wrodzona niechęć do podporządkowywania się z góry ustalonym strukturom hierarchicznym sprawia, że Ryby nie nadają się do pracy w korporacjach. Brak zdolności przywódczych powoduje również, że nie są to najlepsi kandydaci do pełnienia funkcji kierowniczych. Dużo lepiej sprawdzają się w zawodach wolnych, najlepiej artystycznych, w których mogą wykorzystać swój talent plastyczny, literacki, aktorski itp. Zodiakalne Ryby nadają się również do zawodów wymagających opieki nad słabszymi. Polecane zajęcia dla Ryb to zatem m.in.:

 • aktor;
 •  farmaceuta;
 •  fotograf;
 •  pediatra;
 •  pielęgniarka;
 •  pisarz;
 •  poeta.

Ryby i ich zdrowie

Zodiakalne Ryby mogą cieszyć się dobrym zdrowiem. Uważne na każdy niepokojący sygnał pochodzący ze swojego ciała, nie zwlekają z udaniem się do lekarza celem potwierdzenia lub rozwiania swoich obaw. Jednakże, jako osoby silnie emocjonalne mają skłonność do hipochondrii. Mogą również być narażone na schorzenia o podłożu psychosomatycznym. Aby właściwie zadbać o swoje zdrowie, powinny wystrzegać się używek, regularnie odżywiać i trzymać ściśle zaleceń lekarzy.

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnych Rybach

Urodziny Ryb

Osoby urodzone pomiędzy 21 lutego, a 20 marca są zodiakalnymi Rybami.

Ryby – dopasowanie w związku

Idealny partner: Rak
Dobre dopasowanie: Skorpion, Panna, Koziorożec
Neutralne: Strzelec
Nienajlepsze dopasowanie: Ryby, Bliźnięta, Wodnik, Baran
Złe dopasowanie: Lew

Talizmany i patroni Ryb

Żywioł: woda
Planety: Jowisz, Neptun
Kolor: morska zieleń, fiolet
Roślina: dziewanna, irys, leszczyna, wierzba
Kamienie: agat, opal, ametyst, kamień księżycowy, akwamaryn, fluoryt

Zalety osób spod znaku Ryb

Pełne pasji, łagodne, ustępliwe.

Wady osób spod znaku Ryb

Pełne sprzeczności zrozumiałych wyłącznie dla siebie, skłonne do nałogów, niewytrwałe.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...