Artsento
Blog
Ryby - opis zodiakalnych ryb

Ryby – opis znaku zodiaku

Ryby to dwunasty, ostatni astrologiczny znak Zodiaku. Zodiakalnymi Rybami określa się te osoby, które urodziły się pomiędzy 19 lutego a 20 marca.

Opis znaku zodiaku Ryby – poznaj go!

Osoby urodzone pod znakiem Ryb charakteryzują się nietuzinkową, złożoną osobowością. Ich dwoista natura (dwie ryby płyną w przeciwległych kierunkach) sprawia, że często zaskakują otoczenie, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Są bowiem pełne sprzeczności zrozumiałych tylko dla samych siebie. Ta sama cechu charakteru Ryb w zależności od okoliczności okazuje się ich największą zaletą bądź największą wadą. Łagodne i ustępliwe, lecz jeśli chodzi o ich samych, uparcie tkwią przy swoim, nawet gdy się mylą. Są pełni pasji, ale cechuje je słomiany zapał. Uduchowione, ale skłonne do nałogów. Ciągle zmieniają zdanie i często nie radzą sobie ze swoimi emocjami. Ryby potrzebują dużej atencji i czułości. Dzięki swojej intuicji i wrażliwości na wszelaką energię, uczą innych jak ważna w życiu jest nie tylko strona fizyczna, lecz także ta duchowa.

 • Najważniejsze zalety Ryb: kreatywność,uduchowienie, empatia
 • Najważniejsze wady Ryb: egoizm, przewrażliwienie, niepanowanie nad emocjami

Największe obawy Ryb

Ryby najbardziej boją się wyjść ze swojej strefy komfortu. Niepewność, która dotyczy życia, czy nowych ludzi może blokować Ryby przed wyjściem naprzód. 

Ryby: sposoby radzenia sobie ze stresem

Dla Ryb najlepszym sposobem na radzenie sobie ze stresem jest praktyka uważności. Pomoże ona Rybom poczuć kontrolę i spokój. Droga Rybko, jeżeli lubisz jogę, rozłóż matę, rozciągnij ciało i poczuj, jak stres znika.

Talizmany zodiakalnej Ryby – dowiedz się, co jest dla Ciebie!

 • Żywioł: woda.
 • Planeta rządząca: Jowisz, Neptun.
 • Szczęśliwe kolory: morska zieleń, fiolet.
 • Szczęśliwe rośliny: dziewanna, irys, leszczyna, wierzba.
 • Odpowiednik w chińskim zodiaku: Wąż.                                 
 • Szczęśliwe kamienie: agat, opal, ametyst, kamień księżycowy, akwamaryn, fluoryt,

Najlepsze amulety dla zodiakalnych Ryb

Talizmany dla zodiakalnej Ryby, podobnie jak wszystkich znaków Zodiaku to kamienie, noszenie których chroni przed negatywną energią i pomaga wzmacniać swoje mocne strony. W przypadku Ryb jest:

 • akwamaryn – dodaje odwagi oraz wzmacnia asertywność Ryby. Pomaga wyrazić swoje prawdziwe ja bez lęku przed osądzeniem.;
 • fluoryt – wzmocni silnie już rozwiniętą intuicję u Ryb. Pomaga lepiej radzić sobie ze stresem;
 • Kamień Księżycowy – wzmacnia wrażliwość i empatię. Uspokaja emocje i otwiera świadomość Ryby na wszelkie uczucia, zarówno te dobre, jak i złe;
 • Sodalit – równoważy intuicję z logiką, pozwalając Rybom na korzystanie z obu w codziennym życiu;
 • Ametyst – zmniejsza napięcie w kontaktach z ludźmi. Pozwala zaufać innym.

Żywioł wody a zodiakalne ryby

Zodiakalne Ryby reprezentują żywioł wody, zatem ma ona ogromny wpływ na ich temperament, zachowanie i sposób funkcjonowania. Żywioł wody jest nieprzewidywalny. Może przybierać dowolną postać, od spokojnego strumyka i jeziora, po wodospad przekazujący silne pokłady energii, aż do mórz i oceanów zamieszkujących przeróżne istoty, zarówno te poznane przez naukę, jak i te mityczne. Woda może także przybrać postać kryształków. Choć uważa się ją za najsłabszy ze wszystkich żywiołów, jej nieprzewidywalność potwierdza to, jak prawdziwe jest powiedzenie “cicha woda brzegi rwie”.
Woda symbolizuje energię żeńską, a więc jest energią tworzenia. Organizm dziecka rozwija się w łonie matki dzięki wodom płodowym. Składamy się w 60% z wody. Potrzebujemy wody, aby przeżyć. Bez wody nie ma życia.

Jakie kolory dla zodiakalnej Ryby? Sprawdź w Artsento!

Morska zieleń to kolor będący połączeniem barwy zielonej i niebieskiej. Zielony symbolizuje żywioł ognia, niebieski – żywioł wody. Połączenie tych dwóch żywiołów daje Rybom równowagę między bogatym życiem duchowym, a poczuciem realizmu i stabilnością wewnętrzną.

Fiolet to barwa wynikająca ze zmieszania ze sobą koloru niebieskiego, symbolu żywiołu wody i czerwonego, symbolu żywiołu ognia). Połączenie żywiołu ognia i wody z jednej strony więc zapewnia zodiakalnym Rybom wysoki poziom energii, odwagi oraz pasji życiowej, z drugiej natomiast, wysoki poziom uduchowienia, kontakt ze światem duchowym, samoświadomość.

Zgodność z innymi znakami zodiaku – z jakimi Ryba stworzy najlepszą relację?

Trygon wody (Rak, Skorpion, Ryby)

Rak i Skorpion, podobnie jak Ryby, są znakami Zodiaku związanymi z żywiołem wody. Rak jest równie emocjonalny, empatyczny idealistyczny, co Ryby. Skorpion, podobnie jak one, jest skłonny do poświęceń ludziom, na których mu zależy. Dzięki tym podobieństwom Ryby mają szansę stworzyć udane relacje z innymi “wodnymi” znakami.

Trygon ognia (Baran, Lew, Strzelec)

Z Baranem stworzenie satysfakcjonującej relacji może być trudne ponieważ Baran znak o iście ognistym charakterze lubi postawić na swoim. Ryby jako osoby wrażliwe na swoim punkcie biorą takie zachowania bardzo do siebie. Lew przez swoją prostolinijną naturę może wydawać się Rybom zbyt obcesowy. Strzelec natomiast – zbyt lekko podchodzący do życia. Ogniste znaki zodiaku, ogólnie mówiąc, są szczere i bezpośrednie. Ryby natomiast przez swoją zmienną i nieprzewidywalną naturę mogą być przez nich odbierane jako dwulicowe. Stosunki Ryb z ognistymi znakami raczej nie obejdą się bez zgrzytów. Będą wymagały pracy nad sobą po obu stronach.

Trygon powietrza (Bliźnięta, Waga, Wodnik)

Powietrzne znaki Zodiaku lubią być w ciągłym ruchu, lubią zmiany. Ryby nie są otwarte na zmiany jak Wodnik i Bliźnięta i trudniej przychodzi im dostosowanie się do zmieniających się realiów. Są jednak pewne cechy które łączą zodiakalne Ryby z Wagą i Bliźniętami. Podobnie jak Waga, Ryby są estetami, miłują sztukę, muzykę, literaturę. Podobnie jak Ryby, Bliźnięta charakteryzuje dwoistość natury. Z jednej strony potrafią być duszami towarzystwa. Postrzegane są jako osoby wesołe, energiczne, wręcz beztroskie, o niczym nie zmąconej pogodzie ducha. Z drugiej strony, często skrywają przed światem swoją depresyjną, spowitą mrokiem część duszy.

Trygon ziemi (Byk, Panna, Koziorożec)

Znaki związane z ziemią to znaki twardo stąpające po ziemi, przewidywalne, odznaczające się realistycznym spojrzeniem na świat. Z tego powodu może być im trudno znaleźć porozumienie z Rybami jako znakiem, który lubi chodzić z głową w chmurach.

Zodiakalne Ryby w miłości

Zodiakalne Ryby to osoby namiętne, emocjonalne i romantyczne. Sprawia to, że w związek uczuciowy z taką osobą raczej nie ma szans wkraść się rutyna. Osoby urodzone pod znakiem Ryb są niezwykle intuicyjne i wrażliwe. Szukają romantycznej miłości i potrzebują bratniej duszy. To może być wyjątkowe dla partnera Ryb, ponieważ ich głęboka miłość i empatia tworzą głęboką więź.

Jeśli Ryby zanadto ulegną emocjom i zatracą poczucie realizmu, wówczas zaczynają idealizować wybranka swojego serca. Stają się głuche na podszepty intuicji, która nie myli się w ocenie tego, czy ulokowały swoje uczucia we właściwej osobie.

Relacje z rodziną i przyjaciółmi

Ryby prawdopodobnie są najbardziej wrażliwym znakiem Zodiaku na potrzeby swoich członków rodziny. W lot wychwytują stany emocjonalne innych osób. Są bardzo troskliwe wobec swoich dzieci, nie lubią zamęczać je nadmierną dyscypliną. Ich zmienne nastroje mogą jednak prowadzić do częstych konfliktów w rodzinie.

Mama spod znaku Ryb naprawdę rozumie i tworzy przestrzeń na emocje swojego dziecka. Wychowuje dzieci inteligentne emocjonalnie, dając im przestrzeń na bycie sobą. 

Tata, który jest zodiakalną Rybą zadba o emocjonalne i materialne potrzeby dziecka, a także ochroni je przed różnymi niebezpieczeństwami w życiu. 

Nie inaczej Ryby zachowują się wobec bliskich przyjaciół. Jako osoby empatyczne mają wręcz skłonność do brania na swoje barki ich problemy. Są przyjaciółmi absolutnie lojalnymi, oddanymi i zaangażowanymi w sprawy bliskich im osób. Z tymi niewątpliwie szlachetnymi cechami idzie jednak często w parze naiwność i łatwowierność. Sprawia to, że łatwo je oszukać. Zranione i oszukane przez fałszywych przyjaciół i nieżyczliwych ludzi, Ryby bardzo długo pamiętają zadane im krzywdy. Stają się nieufne i podejrzliwe wobec nowo poznanych ludzi, trudniej przychodzi im otworzyć się na nowe znajomości. Z osoby niegdyś prowadzącej intensywne życie towarzyskie, zmieniają się w osobę stroniącą od ludzi, skupioną głównie na sobie i na swoim życiu wewnętrznym.

Zodiakalne Ryby w pracy

Wrodzona niechęć do podporządkowywania się z góry ustalonym strukturom hierarchicznym sprawia, że Ryby nie nadają się do pracy w korporacjach. Brak zdolności przywódczych powoduje również, że nie są to najlepsi kandydaci do pełnienia funkcji kierowniczych. Dużo lepiej sprawdzają się w zawodach wolnych, najlepiej artystycznych, w których mogą wykorzystać swój talent plastyczny, literacki, aktorski itp. Zodiakalne Ryby nadają się również do zawodów wymagających opieki nad słabszymi. Polecane zajęcia dla Ryb to zatem m.in.:

 • aktor;
 •  farmaceuta;
 •  fotograf;
 •  pediatra;
 •  pielęgniarka;
 •  pisarz;
 •  poeta.

Ryby i ich zdrowie

Zodiakalne Ryby mogą cieszyć się dobrym zdrowiem. Uważne na każdy niepokojący sygnał pochodzący ze swojego ciała, nie zwlekają z udaniem się do lekarza celem potwierdzenia lub rozwiania swoich obaw. Jednakże, jako osoby silnie emocjonalne mają skłonność do hipochondrii. Mogą również być narażone na schorzenia o podłożu psychosomatycznym. Aby właściwie zadbać o swoje zdrowie, powinny wystrzegać się używek, regularnie odżywiać i trzymać ściśle zaleceń lekarzy.

Ascendent w znaku Ryb

Osoba z ascendentem w Rybach emanuje delikatnością, empatią i wrażliwością. Ten ascendent pogłębia cechy charakterystyczne dla znaku Ryb, wprowadzając do osobowości więcej subtelności i tajemniczości. Osoby z tym ascendentem często są artystycznie uzdolnione, posiadają głęboką intuicję i skłonność do odczuwania emocji innych.

Ze względu na nadmierną wrażliwość, osoby z ascendentem w Rybach mogą czasem doświadczać trudności w rozróżnianiu swoich uczuć od uczuć innych. Są łatwo podatne na stany emocjonalne otoczenia, co może wpływać na ich samopoczucie. W relacjach interpersonalnych są wyjątkowo empatyczne, gotowe do pomocy i wspierania innych, ale równocześnie mogą mieć trudności w określaniu swoich własnych granic.

Gdzie znajduje się gwiazdozbiór Ryb?

Gwiazdozbiór Ryb znajduje się na nocnym niebie i jest jednym z konstelacji zodiakalnych. To znaczy, że jest widoczny na przemian w ciągu roku, w zależności od pory roku. Ryby są często obserwowane na nocnym niebie na tle gwiazd, ale ich położenie zmienia się, gdy Ziemia obraca się wokół Słońca. Gwiazdozbiór Ryb jest szczególnie dobrze widoczny w okresie zimowym na półkuli północnej i latem na półkuli południowej. 

Czy gwiazdozbiór Ryb widoczny jest w Polsce?

Tak, gwiazdozbiór Ryb jest widoczny w Polsce. Ryby są najłatwiej dostrzegalne na nocnym niebie w okresie zimowym i wiosennym, zwłaszcza od października do marca. W tym czasie gwiazdozbiór Ryb wznosi się wysoko na nocnym niebie nad Polską.

Ryby w mitologii greckiej

Ryby powiązane są z dwoma postaciami mitologii greckiej, boginią Afrodytą i jej synem Erosem.

Kiedy Tyfon i Echidna, czyli dwa potężne potwory wyruszyły na wojnę z bogami i boginiami Olimpu, większość bóstw uciekło do Egiptu, gdzie zaczęto czcić ich pod innymi imionami. Afrodyta i Eros, by uniknąć walki zamienili się w ryby i zanurzyli w wodach rzeki Eufrat. 

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnych Rybach

Urodziny Ryb

Osoby urodzone pomiędzy 21 lutego, a 20 marca są zodiakalnymi Rybami.

Motto zodiakalnych Ryb

Ważne jest widzenie sercem, nie tylko oczami.

Ryby – dopasowanie w związku

Idealny partner: Rak
Dobre dopasowanie: Skorpion, Panna, Koziorożec
Neutralne: Strzelec
Nienajlepsze dopasowanie: Ryby, Bliźnięta, Wodnik, Baran
Złe dopasowanie: Lew

Talizmany i patroni Ryb

Żywioł: woda
Planety: Jowisz, Neptun
Kolor: morska zieleń, fiolet
Roślina: dziewanna, irys, leszczyna, wierzba
Kamienie: agat, opal, ametyst, kamień księżycowy, akwamaryn, fluoryt

Zalety osób spod znaku Ryb

Pełne pasji, łagodne, ustępliwe.

Wady osób spod znaku Ryb

Pełne sprzeczności zrozumiałych wyłącznie dla siebie, skłonne do nałogów, niewytrwałe.

Ziołowe wsparcie dla Ryb

Czarny bez, imbir, lipa, mniszek lekarski, sosna, krwawnik pospolity, mirra

Znane osoby spod znaku Ryb

Andrzej Grabowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Zdzisław Beksiński Albert Einstein, Antonio Vivaldi, Chuck Norris, Daniel Craig, Rhianna, Eva Mendes, Justin Bieber, Glenn Close, Liza Minelli

Filmy, które mogą zainspirować Ryby

“Amelia” – dla romantyzmu, wrażliwości i miłości do sztuki.
“Życie jest piękne” – dla nadziei, empatii i wewnętrznej siły.
“Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” – dla wyobraźni, marzeń i miłości do fantastycznych światów.

Książki, które mogą wciągnąć zodiakalną Rybę

“Love on the Brain”, Ali Hazelwood
“Królowa Charlotta”, Opowieść ze świata Bridgertonów, Shonda Rhimes Julia Quinn
“Spełnione życzenie”, Ada Tulińska

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...