Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
ametyst - sklep z kamieniami szlachetnymi Artsento - naturalna szczotka emetystowa

Kamienie dla początkujących

Coraz częściej otrzymuje pytania, jakie kryształy są najlepsze dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kamieniami. Pewnie już wiesz, że możesz kupić je w różnej formie (na przykład szczotki, czy surowe bryłki). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kształtach kamieni, zajrzyj TUTAJ.

Idealne kamienie na start

Z całej rodziny kryształów wybrałam 6 kamieni, które będą idealne na początek. Jeżeli zastanawiasz się, który najbardziej do Ciebie pasuje, przeczytaj opis każdego z nich i zaufaj swojej intuicji. Wybierz ten, który najmocniej przyciąga Cię swoim kolorem lub właściwościami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić do swojej przestrzeni całą szóstkę.

Ametyst

Ametyst moim zdaniem to jeden z niewielu kamieni, który obok Kryształu Górskiego ma wiele energetycznych zastosowań. Ametyst pomaga nam utrzymać równowagę emocjonalną, nie pozwalając na mocne huśtawki nastrojów. Jeżeli szukasz jasności umysłu, musisz podjąć jakąś trudną decyzję, zaproś go do swojego życia.

ametyst bryłka

Kryształ Górski

To jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kamieni. Kryształ Górski wzmacnia nasze wibracje i pomaga nam skierować się do własnego wnętrza, zwłaszcza podczas chaotycznych dni. Pozwala wznieść się ponad zgiełk i połączyć się z samym sobą oraz własną duszą. Jeżeli szukasz właściwego rytmu w życiu, Kryształ Górski będzie dla Ciebie idealnym kompanem.

Cytryn

Ten cudowny kamień w kolorze słońca pomoże Ci osiągnąć sukces i dostatek. Mam tutaj na myśli wszelką formę sukcesu, tą finansową, zawodową czy osobistą. Cytryn pomaga rozwiać smutki i negatywne wizje. Niczym promienie słońca wprowadza radosne nastawienie w Twoim życiu. Lubię myśleć o nim jak o krysztale, który nas wzmacnia.

cytryn bryłka

Kwarc Różowy

Kocham ten kamień. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ Kwarc Różowy to kamień serca i miłości. Tej do innych, ale co bardzo ważne, miłości do siebie. Jego wibracje delikatnie nas otulają i dają poczucie bezwarunkowej akceptacji. Kwarc Różowy to taki kryształowy kompas. Prowadzi on Twoje serce tam, gdzie powinieneś być, aby się rozwijać i spełniać swój potencjał. To także wspaniały kamień dla nerwusów. Wypełnia on pole energetyczne samymi pozytywnymi wibracjami, co powoduje, że gniew ustępuje. W jego miejsce przychodzi spokój. Kwarc Różowy to wspaniały kryształ, który pomoże Ci wyjść z głowy i przenieść się do serca.

kwarc różowy bryłka

Awenturyn

Uważany jest za jeden z najszczęśliwszych kamieni. Jego wibracje zapraszają do życia dobrobyt i radość. Ten dobroczynny kryształ pomaga nam także uzyskać głęboki spokój.

Z nim każda emocjonalna burza szybko przemija, a w jej miejscu pojawia się kojące uczucie spokoju. Awenturyn pomaga w pracy nad sobą, pomaga uwolnić się od starych nawyków oraz podnosi pewność siebie.

Hematyt

Ten srebrny, mistyczny kamień ochroni Cię przed psychicznymi atakami i negatywną energią. Uszczelnia naszą aurę, by nie dostały się do niej nieodpowiednie energie. To także kamień uziemiający, który pozwoli Ci być w tu i teraz. Hematyt zwiększa także siłę woli oraz poprawia samoocenę.

hematyt

Jeśli masz już wybrane kryształy, warto wspomnieć o ich pielęgnacji. Jakiś czas temu, na moim blogu pojawił się wpis o energetycznym oczyszczaniu kamieni. Możesz  przeczytać go TUTAJ.

Bardzo mnie cieszy, że coraz więcej osób interesuje się kryształami oraz zaprasza je do swojego życia. Wspaniale jest widzieć, jak rozwijacie siebie i swoją świadomość.

Niech kamienie służą jak najlepiej, w trosce o najwyższe dobro.

Namaste,

Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...