Artsento
Blog
ametyst kryształ sklep z naturalnymi kamieniami

Kryształy odganiające koszmary

Znasz to uczucie, kiedy budzisz się w środku nocy i nie możesz zasnąć, bo męczyły Cię koszmary senne? Też znam ten stan. Pot na czole, szybkie bicie serca i ten niepokój. Doskonale wiem, że w nocy wszystko wydaje się groźniejsze, a sama świadomość, że to tylko sen w niczym zupełnie nie pomaga. Koszmary mają to do siebie, że długo nie dają o sobie zapomnieć i mocno rozstrajają nam poranek, a nawet cały dzień.

Kamienie mogą pomóc w walce z koszmarami

Każdy z kamieni wibruje na swój unikalny sposób. Ich głównym zadaniem jest wspieranie nas i zrównoważenie energii w naszym życiu. Kryształy pomagają nam zrelaksować się, skupić oraz ochronić nas przed złymi energiami. W walce z koszmarami pomogą nam kamienie, które wyciszą nasz spracowany umysł, obniżą nasze lęki oraz napełnią nas dobrą energią.

Masz lekki sen? Nie bój się eksperymentować

Osoby, które łatwo się wybudzają, powinny sprawdzić, czy obecność kamieni w sypialni pomaga, czy nasila problemy z bezsennością. Niektóre kryształy są wzmacniaczami energii, więc nie wszystkie mogą znajdować się w sypialni. Ważna tutaj jest także wielkość kamienia. Duży ametyst może z bardzo pobudzać i problemy z zaśnięciem gotowe. Jednak już jego mniejsza bryłka wyciszy nas i przyniesie kolorowe sny. Nie bój się eksperymentować. Jeśli czujesz, że kamień jest za mocny, przenieś go do innego pokoju lub postaw go najdalej jak tylko możesz od łóżka. 

Te kamienie pomogą Ci z koszmarami sennymi

Ametyst

Jego główną właściwością jest wprowadzanie spokoju i harmonii do Twojego umysłu i otoczenia. Wysokie wibracje Ametystu łączą się z podświadomością i przynoszą spokojny umysł podczas śnienia. A jak wiadomo, spokojny umysł jest wolny od koszmarów.


Howlit

Sięgnij po niego, gdy w nocy obudzą Cię niespokojne myśli. To kryształowa gąbka pochłaniająca rozdygotane myśli i poczucie chaosu. Poproś Howlit, aby uspokoił Twój umysł i pomógł Ci zregenerować się podczas snu.


howlit

Aragonit

Znasz to uczucie, kiedy kładziesz się spać i ciągle czujesz to pobudzenie w ciele? Aragonit pozwala nam dobrze się uziemić, czyli energetycznie wrócić na swoje miejsce. To cudowny kamień, który pomaga nam odzyskać równowagę, która jest szczególnie potrzebna, gdy nie możemy zasnąć z powodu natłoku myśli. Kamień ukoi nasze napięcie, który przyniósł dzień.

Selenit

To idealny kryształ na bezsenność. Pomaga nam zharmonizować emocje i uspokoić umysł. Warto selenit potrzymać w dłoniach tuż przed zaśnięciem, a potem położyć go pod łóżkiem lub w jego bliskim otoczeniu.


selenit

Hematyt, Czarny Turmalin, Kwarc dymny

Zebrałam te kryształy w jedną grupę, ponieważ wszystkie są kamieniami uziemiającymi. Pomagają w wewnętrznym oczyszczaniu oraz neutralizują negatywną energię. Umysł uwolniony od strachu, z pozytywnymi wibracjami będzie w spokoju śnił przez całą noc. Jeśli nie wiesz, który zaprosić do swojej sypialni, to zdaj się na intuicję. Ona pomoże i wybierzesz ten kryształ, który najmocniej z Tobą rezonuje.

Wycisz swój umysł

Niezależnie od tego, który kamień będzie pomagał Ci w pokonaniu nocnych koszmarów, warto wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii.

Zanim położysz się do łóżka, daj sobie trochę czasu na wyciszenie się. Wyłącz telewizor, telefon, wszelkie rozpraszacze. Usiądź wygodnie w półmroku i ciszy. Często myśli przejmują nad nami kontrolę i ciężko nam wtedy o spokój. Wiesz co mnie pomaga?

Lubię wtedy powiedzieć po cichu, że to ja sprawuje pieczę nad myślami, a nie one nade mną. Nie wiedzieć czemu wszystkie cichną, a ja czuję, że spokój napływa do mojego wnętrza. I kiedy tak w nim jestem, biorę swój ukochany Ametyst w dłoń i pozwalam sobie jeszcze chwilę tak trwać. Wyciszona układam kryształ na stoliku nocnym, a po chwili zasypiam w spokoju. Mam nadzieję, że kryształy, które opisałam i Tobie przyniosą dobrą noc. Życzę Ci kolorowych snów ✨

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...