Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Rak - opis znaku zodiaku

Rak – opis znaku zodiaku

Rak jest czwartym z kolei znakiem zodiaku i należy do znaków wodnych. Zodiakalne Raki, to osoby urodzone na przełomie czerwca oraz lipca. Cechą wyróżniającą Raki na tle pozostałych znaków, jest bardzo wysoki poziom wrażliwości, który niekiedy potrafi wręcz uprzykrzyć im życie. Raki uznawane są za jeden z najbardziej tajemniczych znaków astrologicznych, a przez ich wrodzoną wrażliwość należy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie, aby nie zranić ich uczuć.

Rak – charakterystyka znaku zodiaku

Osobowość Raka jest jedną z najtrudniejszych do zrozumienia. Osoby spod tego znaku swoją osobowością potrafią prezentować jednocześnie kilka przeciwnych sobie cech. Z jednej strony posiadają bardzo dużo empatii i zrozumienia wobec drugiej osoby, z drugiej zaś strony przejawiają dużą zmienność nastrojów i są humorzaste, przez co istnieje duża obawa, że w ciągu zaledwie kilku minut ich samopoczucie może ulec gwałtownej zmianie. Raki z reguły są samowystarczalne i nie lubią polegać na innych jednak bardzo łatwo uzależniają się od emocjonalnego wsparcia i pomocy bliskich osób, co stanowi kolejną sprzeczność. Kolejną cechą charakterystyczną Raków jest ich nieśmiałość, która zwłaszcza wśród obcych osób może być wręcz chorobliwa, jednak kiedy Rak odnajdzie się w jakiejś grupie osób, staje się towarzyski i chętnie otacza się ludźmi.

  • Najważniejsze zalety Raka: wrażliwość, empatia, troskliwość, lojalność.
  • Najważniejsze wady Raka: zmienność nastrojów, drażliwość, zaborczość, skąpstwo.

Talizmany zodiakalnego Raka

Aby życie Raka było pełne obfitości i szczęścia, a przy tym dostarczało mu jak najmniej zmartwień powinien żyć on w zgodzie ze swoim żywiołem. Świetnym sposobem na czerpanie nowej energii będzie też praca ze ze sprzyjającymi mu talizmanami, których jest na prawdę sporo!

  • Rak należy do znaków wodnych i to właśnie woda jest dla niego najbardziej sprzyjającym żywiołem.
  • Planetą rządzącą Rakiem jest księżyc.
  • Szczęśliwymi kolorami Raka są indygo oraz srebrny.
  • Szczęśliwe rośliny Raka to melisa, lotos, wierzba oraz olcha.
  • Odpowiednikiem Raka w chińskim zodiaku jest Koza.
  • Rak posiada wiele szczęśliwych kamieni, a są to: kamień księżycowy, szmaragd, opal, karneol, awenturyn, kryształ górski.

Rak – zgodność z innymi znakami zodiaku

Raki najlepiej odnajdują się w relacjach z innymi Rakami a wszystko za sprawą bardzo dobrego wewnętrznego porozumienia. Dobre związki tworzy także ze Skorpionem, Koziorożcem i Rybami. Najmniej zrozumienia pojawia się natomiast pomiędzy Baranem, Bliźniętami oraz Wagą.

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalne Raki w miłości

Wrodzona nieśmiałość a także nieufność sprawia, że osoby spod znaku Raka bardzo rzadko decydują się na zrobienie pierwszego kroku w celu nawiązania bliższej relacji. Wrażliwość oraz emocjonalność Raków powoduje, że zaufanie drugiej osobie i obdarzenie jej głębszymi uczuciami przychodzi im z ogromną trudnością. Strach przed zranieniem jest tym, co sprawia, że Raki zachowują bardzo dużą ostrożność i dystans, zwłaszcza na początku relacji. Nieśmiałość oraz strach przed odrzuceniem powodują, że zodiakalne Raki dążą do stałych relacji, aniżeli przelotnych romansów. Kiedy już się zaangażują ich uczucie jest ogromne i zrobią wszystko, aby ich partner czuł tę miłość na każdym kroku.

Rak: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Zodiakalne Raki w swoim życiu stawiają rodzinę bardzo wysoko i dążą do tego, aby utrzymywać poprawne stosunki nawet z dalszymi krewnymi. Spędzanie czasu na rodzinnych zjazdach to jedna z najchętniej wybieranych przez Raki aktywności, w ramach czasu wolnego. Dodatkowo Raki dążą do utrzymywania bardzo silnego poczucia bezpieczeństwa, a takowe mogą osiągnąć tylko wśród szczęśliwej i zżytej rodziny.

Mawia się, ze Raki są jednymi z najlepszych przyjaciół na świecie, a to wszystko za sprawą ich lojalności i oddania, dla ważnych i bliskich mu osób. To co sprawia, że Raki są świetnymi przyjaciółmi, to także ich wrodzona umiejętność słuchania innych, połączona z ogromną empatią. Rak chętnie wysłuchuje problemów bliskich osób zawsze starając się jak najlepiej pomóc, a ich przyjaźń bardzo często jest na całe życie.

Zodiakalne Raki w pracy

Osoby spod znaku Raka za sprawą swojej opiekuńczości znakomicie odnajdują się w zawodach polegających na opiece nad innymi ludźmi. Raki z reguły są bardzo dobrymi pracownikami ponieważ cechuje ich odpowiedzialność oraz rzetelność przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Poproszone o pomoc nigdy nie odmawiają i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z innymi osobami.

Zdrowie zodiakalnych Raków

Raki to osoby posiadające z reguły silny organizm wyróżniający się dużą odpornością. Choroby mijają u nich szybko i zazwyczaj bez zbędnych powikłań. Największym zagrożeniem dla Raków są choroby systemu immunologicznego, których może nabawić się w związku ze swoją emocjonalnością i związanymi z nią naciskami psychiki. 

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnym Raku

Urodziny Raka

Osoby urodzone pomiędzy 22 czerwca, a 22 lipca są zodiakalnymi Rakami.

Rak – dopasowanie w związku

Idealny partner: Ryby
Dobre dopasowanie: Byk, Skorpion, Lew
Neutralne: Baran
Nienajlepsze dopasowanie: Waga, Strzelec
Złe dopasowanie: Wodnik

Talizmany i patroni Raka

Żywioł: woda
Planety: Księżyc
Kolor: indygo, srebrny
Roślina: melisa, lotos, wierzba, olcha
Kamienie: kamień księżycowy, szmaragd, opal, karneol, awenturyn, kryształ górski

Zalety osób spod znaku Raka

Wrażliwy, empatyczny, troskliwy, lojalny

Wady osób spod znaku Raka

Drażliwy, zaborczy, skąpy

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...