Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog
Lew – opis znaku zodiaku

Lew – opis znaku zodiaku

Lew jest piątym z kolei znakiem zodiaku, a jego zachowanie podyktowane jest działaniem ognia, czyli jednego z najbardziej wyrazistych żywiołów. Osoby spod znaku Lwa, to osoby, które urodziły się na przełomie lipca i sierpnia, i już na pierwszy rzut oka widać, że ten znak zodiaku, jest jednym z najsilniejszych wśród całego zodiaku. Symbol tego zwierzęcia znakomicie oddaje zachowanie i cechy osób, które urodziły się pod znakiem Lwa, bowiem są to osoby z silną osobowością, które stawiają sobie za priorytet dążenie do wyznaczonych celów, a także bronienie własnych racji, niezależnie od tego której sfery życiowej one dotyczą.

Lew – charakterystyka znaku zodiaku

Pierwszą cechą, która niemalże od razu rzuca się w oczy przy spotkaniu z zodiakalnym Lwem jest jego wrodzona pewność siebie a także wysokie poczucie własnej wartości, które czasami może być odbierane nawet jako zarozumiałość. Lwy uwielbiają być na pierwszym miejscu, więc niedopuszczalną dla nich sytuacją jest, kiedy ktoś spycha je na drugi plan, dlatego świetnie odnajdują się w sytuacjach, kiedy znajdują się w centrum uwagi i jak ognia unikają zdarzeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich wizerunek.

Osoby spod znaku Lwa cechują się także wysoką ambicją, która nieustannie popycha je do bycia najlepszym w każdej dziedzinie. Na szczególną uwagę zasługuje także optymizm Lwa oraz jego energiczność, która sprawia, że ludzie lgną do niego i świetnie czują się w jego towarzystwie. Kiedy Lew się w coś zaangażuje, daje z siebie 100% nie pozwalając sobie na działanie na pół gwizdka. To co może być dla Lwa największą zgubą, to nieumiejętność kontrolowania wydatków, która jest następstwem tego, że osoby spod tego znaku zodiaku, nie lubią sobie odmawiać przyjemności i ważne jest dla nich luksusowe życie.

Najważniejsze zalety Lwa

 • pewność siebie,
 • lojalność,
 • hojność,
 • wrodzony optymizm.

Najważniejsze wady Lwa

 • próżność,
 • egoizm,
 • apodyktyczność,
 • skłonność do dramatyzowania i wyolbrzymiania problemów;

Talizmany zodiakalnego Lwa

Codzienne działania Lwa mogą być wspierane przez talizmany, które sprzyjają osobom spod tego znaku zodiaku, warto zatem je poznać:

 • Żywiołem wspierającym Lwa w jego codziennych działaniach jest ogień,
 • Ciałem niebieskim, które rządzi Lwem jest Słońce, 
 • Szczęśliwe kolory Lwa to żółty, pomarańczowy oraz złoty,
 • Szczęśliwymi roślinami Lwa są cedr, słonecznik a także wawrzyn,
 • Odpowiednikiem Lwa w chińskim zodiaku jest Małpa,
 • Szczęśliwe kamienie Lwa to: kryształ górski, granat, bursztyn, cytryn i tygrysie oko;

Lew – zgodność z innymi znakami zodiaku

Lwy są bardzo towarzyskie i otwarte, przez co łatwo im złapać dobry kontakt z wieloma osobami, jednak najlepiej dogadują się z Baranami, Lwami a także Strzelcami. Nić porozumienia są w stanie stworzyć również z Bykiem, Rakiem oraz Skorpionem. Natomiast najsłabszy kontakt, który z góry skazany jest na porażkę to kontakt z Panną.

Sprawdź kamienie dla znaków zodiaków:

kamienie dla powietrznych znaków zodiaku

Bliźnięta, Waga, Wodnik

kamienie dla ziemnych znaków zodiaku Byk, Panna, Koziorożec

Byk, Panna, Koziorożec

kamienie dla ognistych znaków zodiaków Baran, Lew, Strzelec

Baran, Lew, Strzelec

kamienie dla wodnych znaków zodiaku rak, skorpion, ryby

Rak, Skorpion, Ryby

Zodiakalne Lwy w miłości

Lwy są bardzo romantyczne, szybko się zakochują i często mają skłonności do szybkich zauroczeń. Jedną z największych zalet Lwa jest to, że posiada on wprost niespotykany urok osobisty połączony z charyzmą, co sprawia, że osoby urodzone pod znakiem Lwa są bardzo atrakcyjne dla otoczenia.

Kiedy znajdą już swój obiekt westchnień uparcie dążą do zainteresowania go swoją osobą i nie przyjmują odmowy, przez co często odbierane są jako natarczywe. Ich silna osobowość i skłonność do dominacji może być niekiedy przytłaczająca dla drugiej strony. Kiedy Lwy są w związku, od partnera/partnerki oczekują pełnej akceptacji oraz odwzajemnienia uczuć. Najłatwiej zdobyć Lwa poprzez prawienie mu licznych komplementów, a także poprzez wspólną zabawę połączoną z dużą ilością śmiechu.

Lew: relacje z rodziną i przyjaciółmi

Lew ceni sobie ciepłą rodzinną atmosferę, w której czuje się dobrze i bezpiecznie. Jego silna osobowość i trudność w rezygnacji ze swoich racji i oczekiwań może być jednak źródłem konfliktów rodzinnych, dlatego podczas kłótni i narastających problemów z Lwem należy obchodzić się delikatnie, aby nie doprowadzić do eskalacji konfliktu. Lew jest bardzo lojalnym i oddanym przyjacielem, jednak potrzebuje czasu, aby upewnić się, że osoba z która może nawiązać przyjacielską relację jest odpowiednia.

Zodiakalne Lwy w pracy

Zodiakalne Lwy, to ludzie bardzo ambitni, którzy łatwo i szybko wspinają się po szczeblach kariery. Lubią być doceniani przez współpracowników, a także być w centrum wydarzeń co czyni ich znakomitymi liderami i szefami na wysokich stanowiskach.

Zdrowie zodiakalnych Lwów

Lwy mogą poszczycić się dobrym zdrowiem, jednak nie przywiązują zbyt dużej wagi do dbania o stan zdrowia. Jego aktywny i mało oszczędzający tryb życia może jednak doprowadzić do problemów zdrowotnych, które zwykle Lew przyjmuje z ogromnym zaskoczeniem.

FAQ – najważniejsze informacje o zodiakalnym Lwie

Urodziny Lwa

Osoby urodzone pomiędzy 23 lipca, a 22 sierpnia są zodiakalnymi Lwami.

Lew – dopasowanie w związku

Idealny partner: Waga
Dobre dopasowanie: Baran, Strzelec, Bliźnięta
Neutralne: Lew
Nienajlepsze dopasowanie: Panna, Rak, Ryby
Złe dopasowanie: Koziorożec

Talizmany i patroni Lwa

Żywioł: ogień
Planety: Słońce
Kolor: żółty, pomarańczowy, złoty
Roślina: cedr, słonecznik, wawrzyn
Kamienie: kryształ górski, granat, bursztyn, cytryn, tygrysie oko

Zalety osób spod znaku Lwa

Pewny siebie, lojalny, hojny, optymistyczny

Wady osób spod znaku Lwa

Próżny, egoistyczny, apodyktyczny

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...