Artsento
Blog

Kamienie, które odblokują strach przed działaniem

Czy zdarza Ci się, że odczuwasz strach przed działaniem? Nowe plany, praca a może rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu? Czujesz, że coś Cię woła, jednak boisz się zrobić pierwszy krok, a przez to dalej zostajesz w tym samym miejscu. Taki strach przed działaniem może być spowodowany blokadami w obrębie dwóch czakr.

Strach przed działaniem i czakra podstawy

Czakra podstawy odpowiedzialna jest za siły witalne i ogólną chęć do życia i przetrwania. Prawidłowo działająca czakra sprawia, że czujemy się bezpiecznie, mamy energię i odwagę do działania. Jeżeli czujesz, że strach Cię paraliżuje, skorzystaj z energii kamieni uziemiających oraz tych, które dobrze rezonują z czakrą podstawy. Poniżej opowiem Ci więcej o tych kryształach.

Kwarc Dymny, najlepszy pogromca strachu

Kwarc Dymny ma właściwości uziemiające, a także rozpuszcza negatywne energie i blokady emocjonalne. Minerał ten znany jest przede wszystkim z tego, że zamienia trudne i złe myśli w te ciepłe, wypełnione pozytywami.

Heliotrop potrafi osłabić strach

Heliotrop osłabia strach, a także wspomaga podejmowanie decyzji i oczyszczanie.

Hematyt

Hematyt doda odwagi, dzięki czemu będziesz mieć energię do realizacji celów i marzeń.

Lawa Wulkaniczna

Lawa wulkaniczna doda energii do działania, spełniania marzeń i celów.

Tygrysie Oko

Tygrysie Oko pozwoli Ci skupić energię dla konkretnego działania, dodaje odwagi i wzmacnia pozytywne spojrzenie na najbliższą przyszłość.

Brak ruchu w energii i czakra splotu słonecznego

Aby dotrzeć do wymarzonego celu, musimy dosłownie ruszyć się i wyjść ze starych schematów. Czakra splotu słonecznego odpowiedzialna jest za poczucie własnej wartości, a także pewności siebie, wewnętrznej motywacji. Jeżeli nie masz siły do działania lub czujesz, że bardzo chcesz coś osiągnąć, ale w Twojej głowie pojawiają się myśli, które mówią, że się do tego nie nadajesz, to skorzystaj z żółtych kamieni powiązanych z czakrą słoneczną.

Kamień Słoneczny idealnie odgoni strach

Kamień Słoneczny rozświetli i napełni Cię dobrą energią. Dodaje pewności siebie, pogody ducha i pewności, że wszystko, co Ci się przytrafi, będzie z korzyścią dla Ciebie. Minerał ten pomoże Ci nauczyć się dobrze myśleć o sobie.

Cytryn

Cytryn to kamień sukcesu i dobrobytu, który doda Ci wewnętrzną moc, która przybliży do Ciebie pozytywnych ludzi i okoliczności. Energia Cytrynu dociera do naszej osobistej mocy i poprawia poczucie własnej wartości.

Żółty Kalcyt usuwa strach i blokady

Żółty Klacyt usuwa blokady energetyczne i poprawia przepływ naturalnej energii. Pozwala nam spojrzeć serdecznym wzrokiem na to, co nas otacza.

Piryt

Piryt, podobnie jak Cytryn przyciąga do naszego życia szczęście oraz wszelki dostatek, w tym finansowy. Zwiększa przepływ energii przez czakrę splotu słonecznego, dzięki czemu wzbudza w nas większe ambicję, dążenie do celu i wzmocnienie poczucia własnej wartości. Dodaje siły przy stanach wyczerpania umysłowego, a także zrzuca wszelkie zasłony iluzji z naszego postrzegania rzeczywistości.

Kwarc Dymny , to kamień, który pomoże Ci przełamać strach i zamienić negatywne myśli w pozytywne

Afirmacje, które przełamią strach

Połączenie kamieni z afirmacjami to wspaniały duet. Weź w dłoń odpowiedni kryształ i zacznij czytać na głos afirmację. Jeżeli czujesz się niekomfortowo wymawiając daną sentencję, znajdź inną, która nie będzie budziła oporu w Twoim wnętrzu.

Afirmacje dla czakry podstawy

Ufam sobie
Czuje się bezpiecznie
Podejmuje dobre decyzje

Afirmacje dla czakry splotu słonecznego

Jestem pewna/pewny siebie.
Jestem silna/silny i odważna/odważny
Wierzę w to, że odniosę sukces.

Mam nadzieję, że kamienie i afirmacje pomogą Ci odważnie dążyć do obranych celów. Jeżeli czujesz, że mówienie afirmacji na głos jest dla Ciebie zbyt wielkim wyzwaniem, po prostu je napisz! Być może na ten moment lepsze dla Ciebie będzie jak zaczniesz je pisać. Z pewnością uda Ci się je powiedzieć w przyszłości na głos! Trzymam za Ciebie mocno kciuki!

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...