Ostatnie sztuki Kryształowego Kalendarza Adwentowego w sprzedaży! Nie czekaj na ostatnia chwilę! Znajdziesz je TUTAJ

Artsento
Blog

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem, w którym czeka nas głęboka, a także gwałtowna przemiana oraz uwolnienie się od tego, co już nam nie służy. Co przyniesie zaćmienie Księżyca podczas pełni w Byku? W wielkim skrócie dużo emocji i zmian! Będzie się działo!

Kiedy przypada zaćmienie księżyca?

Zaćmienie Księżyca podczas pełni w Byku przypada na sobotę, 28 października. Początek zaćmienia rozpocznie się o godzinie 21:35. Swoją maksymalną fazę osiągnie o godzinie 22:15, gdzie cień obejmie około ⅛ tarczy Księżyca.

kamień księżycowy surowa bryłka 3 cm sklep Artsento

Magiczna pełnia i zaćmienie Księżyca

Czas pełni jest intensywny i bardzo wymagający pod kątem emocjonalnym i energetycznym. To właśnie w tym okresie doświadczamy radykalnych zmian. A energia zaćmienia, choć potężna, bywa często niestabilna. Podczas zaćmienia Księżyca nie planuj żadnych rytuałów ani manifestacji, ponieważ w tym burzliwym czasie, może wkraść się chaos, który może nam przynieść wiele szkód.

Jak możemy się czuć podczas zaćmienia?

Pełnia w Byku najmocniej da się odczuć osobom spod znaku Byka, Raka, Panny, Skorpiona, Koziorożca i Ryb. Oczywiście dla pozostałych znaków czas pełni jest również okresem niosącym ze sobą większe wyzwanie.

Okres zarówno przed, jak i po zaćmieniu będzie czasem, kiedy na powierzchnię mogą wypłynąć problemy z przeszłości. Niech Cię nie zdziwi to, że wszystkie trudne emocje, które skrzętnie zamiatałaś/zamiatałeś pod dywan, nagle wyskoczą i to z podwójną siłą. Zaćmienie Księżyca podczas pełni w Byku to emocjonalny rollercoaster. Totalna radość może szybko przemienić się w furię i odwrotnie. Czas ten nie jest łatwy dla związków- możecie się częściej kłócić. Jest też druga strona zaćmienia, która w Waszych relacjach może przynieść wiele zrozumienia i pogłębienia relacji. Zaćmienie Księżyca w Byku może kreować zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Jak wykorzystać potencjał zaćmienia Księżyca?

I choć zapowiada się, że nadchodzący czas zaćmienia nie będzie należał do najłatwiejszych, to możemy tę energię ukierunkować tak, by służyła naszemu najwyższemu dobru. Jak to zrobić, skoro manifestacje i rytuały nie są polecane w tym czasie? Trzeba zajrzeć w głąb siebie i połączyć się ze swoimi emocjami. Zdaje sobie sprawę z tego, że będzie to bolesny proces, ale uwierz mi, że zaćmienie ma ogromny potencjał energetyczny, który warto wykorzystać. Czas zaćmienia sprzyja domykaniu wielu spraw i żegnaniu się ze wszystkim, co Ci nie służy. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby zakończyć pewien rozdział lub nie chcesz teraz zmagać się ze swoim cieniem, spisz listę wdzięczności, na której opiszesz, co udało Ci się osiągnąć w ostatnim czasie.

Kamienie, które będą nas wspierać podczas zaćmienia Księżyca

Czuję, że nadchodzący czas będzie bardzo wymagający pod kątem emocjonalnym. Energie poprzedzające Święto Zmarłych nie należą do najłatwiejszych, a co dopiero, gdy połączymy je z zaćmieniem. Warto pamiętać, że najbliższy czas będzie może być (ale nie musi!) przepełniony wyolbrzymionymi emocjami, które niczym aktywne wulkany, będą wybuchały pośród nas i naszych bliskich. Warto w tym okresie korzystać z energii kamieni, które są uziemiające i przynoszą spokój w naszym wnętrzu. Serdecznie polecam Ci Czarny Turmalin, Obsydian, Ametyst, Agat Mszysty i Agat Blue Lace. Dwa pierwsze kryształy uziemią Cię i ochronią Twoją energię. A Agaty i Ametyst wyciszą i uspokoją trudne i intensywne emocje.

Jeżeli czujesz się na siłach i wiesz, że nadchodzące zaćmienie będzie dla Ciebie cudowną okazją do transformacji i porzucenia wszystkiego, co Ci nie służy, to polecam Ci skamieniałe drewno. To wspaniały kryształ uziemiający, który pomaga mocno zakorzenić się w rzeczywistości. To także kamień transformacji i przemiany. Pozwala odejść temu, co w naszym życiu się nie sprawdza, jednocześnie chroniąc to, co wciąż jest cenne. Pomaga nam określić, czy dane przekonania lub wzorce nadal nam służą. Jeśli nie- wspiera nas w delikatnym uwolnieniu się od nich.

Warto też pomyśleć o biżuterii z Kwarcu Dymnego. To również uziemiający kryształ, który transformuje negatywne i lękowe myśli w te pozytywne. Będzie ona szczególnie pomocna, jeżeli nadchodzące zaćmienie Księżyca wzbudza w nas niepewność i strach.

Mam nadzieję, że to zaćmienie, choć może nie być łatwe dla naszych emocji, to przyniesie w naszym życiu pozytywne zmiany. Co ciekawe, nie wszyscy z nas odczują je tak mocno. I to także jest ok! Każdy z nas rozwija się duchowo w swoim wyjątkowym, indywidualnym tempie.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kwarc Dymny właściwości
8 listopada 2023

Kwarc Dymny to odmiana kwarcu tworząca dobrze wykształcone kryształy o zabarwieniu od...

Zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku
24 października 2023

Zaćmienie Księżyca to symbol potężnych zmian. Połączony z pełnią staje się wydarzeniem,...

Najlepsze kamienie na Halloween i Samhain
10 października 2023

Za trzy tygodnie część z nas będzie świętować Halloween, a pozostali będą...