Artsento
Blog

Jakie kamienie chronią przed złymi urokami?

Kamienie szlachetne i minerały to nie tylko elementy ozdobne biżuterii, ale też potężne moce, które mogą pomóc w wielu sytuacjach w życiu codziennym. Niektóre z nich chronią przed złymi urokami i negatywnymi energiami. Które warto wybrać, aby czuć się bezpiecznie? Jak ich używać?

Kwarc dymny

Kwarc dymny jest jednym z najlepszych kamieni do ochrony przed negatywnymi energiami. Zwiększa percepcję i zdolności nadprzyrodzone. Zapewnia równowagę, absorbuje negatywną energię, a także chroni przed promieniowaniem i częstotliwościami elektromagnetycznymi.

Czerwony jaspis

Ten kamień neutralizuje promieniowanie i pole elektromagnetyczne, oczyszczając aurę z negatywnych emocji. Zapewnia stałą, stabilizującą energię, która pomaga czuć się bezpiecznie. Czerwony jaspis rozwiewa obawy i pomaga zachować emocjonalny spokój i ogólne poczucie stabilności. Zapewnia ochronę fizyczną, emocjonalną i duchową przed złymi duchami.

Czarny Obsydian

Obsydian wykonany ze stopionej lawy jest jednym z najsilniejszych ochronnych kamieni. Odrzuca negatywną energię i może dać poczucie spokoju w chwilach, gdy człowiek czuje się przytłoczony. Czarny obsydian pochłania złe wibracje, dlatego od tysięcy lat jest używany do biżuterii i jako talizman. W przeszłości był również używany do skupienia myśli. Uwalnia też intuicję i pozwala dostrzec prawdę kryjącą się za osobą lub sytuacją.

Kwarc turmalinowy

Kwarc jest kryształem górskim i w połączeniu z czarnym turmalinem działa jako wzmacniacz mocy ochronnej, co czyni go jednym z najlepszych kamieni chroniących przed złymi mocami i urokami. Zapewnia duchowy spokój i ochronę psychiczną. Usuwa negatywną energię z aury. Dzięki niemu można uchronić się przed atakami psychicznymi, obrażeniami, niskimi częstotliwościami i negatywnymi emocjami.

Cytryn

Ten jasnożółto-szarawy kamień uwalnia od negatywnych emocji, dodaje optymizmu i motywuje do działania. Idealny podczas egzaminów i w czasie, gdy w życiu dużo się dzieje. Rozprzestrzenia pozytywną energię, a jednocześnie chroni przed urokami i złymi falami. Pochłania to, co złe i następnie resetuje negatywne emocje.

Amazonit

Został odkryty w Amazonii, stąd jego egzotyczna nazwa. Niweluje fale elektromagnetyczne, uspokaja układ nerwowy i pomaga pozbyć się wszystkich lęków. Pobudza do życia i chroni przed depresją. Pomaga żyć lepiej i być bardziej spontanicznym. Pomaga też odzyskać jasność umysłu i przywraca życie na właściwe tory, chroniąc jednocześnie przed negatywnymi urokami.

Jak używać kamieni do ochrony przed złymi urokami?

Skoro już wiadomo, jakie kamienie chronią przed negatywną energią, to teraz warto sprawdzić, gdzie je umieścić. Jednym ze sposobów jest umieszczenie kamieni w czterech rogach domu. W ten sposób zmienia się swój dom w fortecę, która powstrzyma niższe częstotliwości przed wtargnięciem do środka. Jedną z najstarszych sztuczek Feng Shui jest umieszczanie kamieni ochronnych w pobliżu drzwi wejściowych, aby powstrzymać negatywną energię wszelkiego rodzaju. Można umieścić je w misce na stole obok drzwi wejściowych lub położyć większy kamień na stole, lub na podłodze. Umieszczając jeden lub więcej kamieni na biurku, można wyeliminować negatywną energię w pracy i chronić się przed szkodliwym promieniowaniem EMF. Kamienie dodają oczywiście energii i pozwalają być bardziej produktywnym.

Zawsze dobrze jest używać kamieni do ochrony podczas jazdy samochodem. Można schować je w schowku lub włożyć do drzwiczek. Dobra energia podczas podróży zawsze się przyda. Pewnie każdy słyszał o wampirach energetycznych, a niejedna osoba zapewne miała do czynienia z takimi ludźmi. Aby zapobiec sytuacji, że ktoś z otoczenia wysysa z Ciebie energię, noś kamień zawsze przy sobie. Można go włożyć do kieszeni lub torby. Nocne koszmary towarzyszą wielu ludziom. Lęków nocnych można się pozbyć, umieszczając ametyst lub inny kamień pod poduszką.

Żyj spokojnie i bez stresu!

Od stuleci kamienie szlachetne i minerały są używane, aby chronić nie tylko przed złymi urokami, ale też, by zapewnić zdrowie, powodzenie w pracy, miłości czy w szkole. Moc kamieni jest potężna i nie wolno jej lekceważyć. Warto mieć przy sobie różne minerały, mogą być to kamienie lub biżuteria z kryształami czy z cytrynem. Nie ma znaczenia, w jakiej postaci będą one noszone czy używane. Ważne, by były blisko i chroniły przed negatywną energią, z którą na co dzień wiele osób na styczność.

Kamienie i biżuterię z ochronnymi minerałami można kupić w sklepie online. Bardzo duży wybór i ciekawą ofertę prezentuje sklep Artsento.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
[newsletter_form type="minimal" confirmation_url="#"]
Zobacz również
Prezent dla zodiakalnej Panny – co wybrać?
11 czerwca 2024

Prezent dla zodiakalnej Panny to wielkie wyzwanie! Uśmiecham się na samą myśl...

Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...