Artsento
Blog
Kadzidełka

Kadzidełka i ich znaczenie

Kadzidła i ich magiczne właściwości znane są od setek lat. Pierwsze wzmianki na temat używania wonnych substancji datuje się na 700 rok przed naszą erą, kiedy narodził się Buddyzm. Z kolei w czasach Cesarstwa Rzymskiego kadzidła były cenniejsze niż złoto. Od zawsze były one ważnym elementem zarówno w religijnych kultach jak i magicznych praktykach.

Każdy zapach działa na wyjątkowej częstotliwości, która oddziałuje na nas i nasze otoczenie. Konkretne kadzidła czy olejki wpływają na ciało w przeróżny sposób, ponieważ mają działanie uspokajające, ochronne, uzdrawiające czy dodające energii. W kolekcji Artsento jest bardzo dużo zapachów, dlatego pomyślałam, że warto stworzyć artykuł, w którym postaram się zebrać większość z nich i opisać ich właściwości magiczne.

kadzidła i kadzidełka pęczek białej szałwi

Kadzidełka i ich właściwości

Czy wiesz, że kadzidełka mają bardzo wiele zastosowań? Możesz je używać w celu oczyszczenia kryształów, aby się uspokoić czy dodać energii w trakcie trudnego dnia. Kadzidła wykorzystywane są także do zwiększenia mocy zaklęć, a w połączeniu z kamieniami i wizualizacją, nawet najprostszy sposób palenia ich staje się sam w sobie silnym zaklęciem.

Kadzidełka Jaśminowe

Jaśmin warto zapalić, jeżeli chcesz przyciągnąć do swojego życia więcej miłości (tej do drugiej osoby, a także do siebie samego) oraz pieniędzy! Kadzidełka z Jaśminu palone wieczorem mogą przywołać do nas prorocze sny.

Biała Szałwia

Biała Szałwia znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości oczyszczających. Jej zapach pobudza także do intelektualnych wyzwań. Uważa się również, że Biała Szałwia działa przeciwbakteryjnie.

Lawenda

Kadzidełka Lawendowe możesz użyć w różnych zaklęciach i ceremoniach oczyszczających. Lawenda zmniejsza stres oraz równoważy czakry, przez co jest często wybierana jako kadzidło towarzyszące podczas jogi czy medytacji.

Frankincense

Czy wiesz, że Frankincense to olejek kadzidłowy znany również jako Olibanum? Kadzidło to pomoże Ci się odprężyć i złagodzi Twój stres. Frankincense wyrównuje także wszelkie zaburzenia energetyczne w obszarach ciała i ducha. Kadzidło to ma również właściwości oczyszczające oraz odpędzające złe energie.

Kadzidełka Fiołkowe

Fiołkowy zapach palony jest dla ochrony, a także dla relaksu i medytacji. To również świetny zapach, który możesz użyć podczas sesji jogi lub medytacji.

Wanilia

Zapach wanilii przyciąga namiętną miłość oraz wnosi do naszego życia spokój.

Róża

Użyj tego zapachu, aby zwiększyć swoją odwagę i przyciągnąć miłość do swojego życia. Różane kadzidło używane jest we wszystkich rodzajach miłosnych czarów i posiada najsilniejsze wibracje miłosne spośród wszystkich kadzideł.

Smocza Krew

Smocza krew to żywica pozyskiwana z rośliny Dracaena znanej również jako smocze drzewo. Skorzystaj z tych kadzidełek, jeżeli chcesz wzmocnić swoje intencje i rytuały. Smocza krew pomoże Ci także w oczyszczeniu Twoich kryształów oraz pomieszczenia z nieodpowiedniej energii, a także złych wpływów i uczuć z zewnątrz.

Drzewo Sandałowe

Kadzidełka te mają właściwości ochronne i oczyszczające. Z ich pomocą możesz zaprosić do swojego domu przychylne energie. Podobno zapach Drzewa Sandałowego pomaga spełniać marzenia.

Kadzidełka kokosowe

Łagodny i słodki aromat kokosa zadba o Twoje dobre samopoczucie i relaks. Ponadto kadzidełka te wspaniale wspomagają zaklęcia ochronne.

Cynamon

To wspaniałe kadzidło, które przyciąga do Twojego życia pieniądze, powodzenie i dostatek. Cynamon dodaje także energii oraz podnosi nasze wibracje.

Palo Santo

Podobnie jak Biała Szałwia, kadzidło to możesz mieć w postaci naturalnej lub kadzidełka patyczkowego. Pewnie doskonale wiesz, że Palo Santo oczyszcza nas, nasze domy i kamienie z nieodpowiedniej energii. Jednak to nie jedyne właściwości tego kadzidła. Kolejną tak samo ważną mocą jest to, że zaprasza do naszego wnętrza pozytywną energię.

Kadzidełka podnoszące wibracje

Zebrałam tutaj kilka kadzideł, które przetestowałam na sobie i z przyjemnością mogę Ci je polecić jako zapachy, które podnoszą wibracje. Doceniam ich obecność szczególnie w dni, w których mam spadek nastroju i totalny brak chęci do działania.

Różne rodzaje kadzidełek

W Artsento możesz kupić 3 rodzaje kadzidełek:

  • kadzidełka patyczkowe
  • kadzidełka stożkowe
  • kadzidełka typu Backflow

W zależności od tego, które wybierzesz, ich sposób palenia nieznacznie się różni. Do kadzidełek patyczkowych potrzebujesz podłużnej lub okrągłej podstawki, na którą opadnie popiół. Te stożkowe możesz rozpalić na okrągłych podstawkach.

Kadzidełka stożkowe typu Backflow potrzebują określonych kominków, ponieważ ich charakterystyczną cechą jest to, że dym nie wznosi się, tylko opada. Zobacz jakie kominki pasują do tego typu kadzidełek.

kadzidła i kadzidełka biała szałwia

Jak palić kadzidełka patyczkowe i stożkowe

Wystarczy, że podpalisz koniec kadzidełka patyczkowego lub wierzchołek stożkowego i po chwili zdmuchniesz ogień. Pamiętaj aby zachować wszelkie środki ostrożności. Kiedy kadzidełko wypali się do końca możesz śmiało wyrzucić pozostały popiół.

W Artsento możesz znaleźć znacznie więcej kadzidełek, niż te, które tu opisałam.

Mam nadzieję, że lista kadzidełek wraz z ich magicznymi właściwościami wesprze Twoje magiczne praktyki i przyczyni się do zwiększenia szczęścia oraz wszelkiego dobrobytu i radości w Twoim życiu. Życzę Ci tego z całego kryształowego serca!

Namaste, Daria.

Szukaj
Kategorie
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach, ofertach specjalnych i innych informacjach o rabatach.
Zobacz również
Kamienie, które łagodzą gniew i drażliwość
3 kwietnia 2024

Czy zdarza Ci się odczuwać drażliwość albo silny gniew? Wierzę, że tak....

opis znaku zodiaku Wodnik - amulety dla Wodnika
Wodnik – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Czas narodzin Wodników przypada na przełom stycznia i lutego. W tym zimnym...

Waga - opis znaku zodiaku
Waga – opis znaku zodiaku
14 lutego 2024

Waga to siódmy znak Zodiaku. Osoby spod znaku Wagi urodzone są na...